Co dalej po biologii zdanej na maturze

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Hendryk2012
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2011, o 11:23

Co dalej po biologii zdanej na maturze

Post autor: Hendryk2012 »

Witajcie
Właśnie zastanawiam się nad swoją przyszłością i powiem szczerze nie wiem co począć chciałem studiować coś pokrewnego z chemią, ale na maturze nie wypadło to rewelacyjnie, wręcz tragicznie. została więc biologia. Nie uśmiecha mi się jednak siedzenie w labolatorium i patrzenie ciągle na tych samych ludzi bo kontakty z ludźmi lubię, przyrodę też cierpliwości do dzieci nie mam, więc nauczycielem nie będę. nie mam problemu w kontaktach personalnych wiec, praca w ciągłym ruchu byłaby fajna:) Mimo że ta matura z chemii się trochę popsuła, sam kontakt z chemią mnie nie przeraża, myślę że dam sobie radę.
Cóż ja mam studiować, żeby się rozwijać, nie zanudzić i coś tam też zarobić?:)
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Co dalej po biologii zdanej na maturze

Post autor: cicha-woda »

Wiesz, kierunków trochę by się znalazło, kwestia tego, czy Cię to będzie interesowało
Biologia, zootechnika, ochrona środowiskamoje typy
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Co dalej po biologii zdanej na maturze

Post autor: keehl »

Skoro lubisz kontakt z ludźmi to może psychologia? Na niektóre uczelnie biorą biologię, na UJ mnożą nawet x4, ale musiałbyś mieć jeszcze w miarę dobrze zdany angielski albo polski.

Może biologia a potem praca przedstawiciela farmaceutycznego albo nadzór badań klinicznych? W tym pierwszym zwłaszcza liczą się przede wszystkim umiejętności dogadywania się z ludźmi.

Fizjoterapia, ratownictwo medyczne - też się nada dla kogoś, kto lubi przebywać z ludźmi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości