Rekrutacja 2011/12

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
fake illusion
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2011, o 14:49

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fake illusion »

billie j. pisze:Nie możesz składać podania jednocześnie na lekarski w Katowicach i w Zabrzu. Możesz wybrać tylko jeden z tych wydziałów. I przy rejestracji na pewno była opcja do zaznaczenia gdzie wolisz studiować. Musiałaś przegapić.
Nie przegapiłam, po prostu myślałam, że mogę złożyć i tu i tu Chciałam zwiększyć swoje szanse na dostanie się Zdecydowanie wolałabym studiować w Zabrzu po przeczytaniu opinii na temat Katowic a teraz jestem w kropce Opłat jeszcze nie uiściłam, można to w jakikolwiek sposób zmienić ? Ewentualnie gdybym założyła nowe konto i zarejestrowała się już tylko w Zabrzu myślicie, że jest taka możliwość ?
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: agnika »

fake illusion, da się to zmienic:) zadzwon do biura rekrutacji i przepisza cie do zabrza:) moja kolezanka tez tak 2 lata temu zrobila)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Stalowy »

Opcjonalnie możesz także usunąć swoje podanie i złożyć nowe konto
fake illusion
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2011, o 14:49

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fake illusion »

ok, dzięki a orientujecie się jak jest z progami ? jeśli nie dostanę się do Zabrza a do Katowic wystarczy punktów, wówczas mogą mnie przenieść na listę do Katowic ? Kombinuję niesamowicie, jednak wolę znać wszystkie opcje, żeby później nie żałować
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: prezesowaaa »

fake illusion pisze:ok, dzięki a orientujecie się jak jest z progami ? jeśli nie dostanę się do Zabrza a do Katowic wystarczy punktów, wówczas mogą mnie przenieść na listę do Katowic ? Kombinuję niesamowicie, jednak wolę znać wszystkie opcje, żeby później nie żałować
powiedz mi jak to mozliwe ze zarejestrowalas sie na niestacjonarne jeżeli rekrutacja rozpoczyna sie kolo 20 lipca.

tak i takie informacje zawarte są w informatorze. mogą przerzucać jesli nie bedą wypelnione limity w danym miescie
fake illusion
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2011, o 14:49

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fake illusion »

faktycznie, pogmatwałam, myślałam, że się zapisałam też na niestacjonarne a tu nici udało mi się zmienić na Zabrze, także jest OK dzięki za pomoc, jakby nie było pierwszy raz składam podania na studia i nie mam wprawy
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: prezesowaaa »

fake illusion pisze:faktycznie, pogmatwałam, myślałam, że się zapisałam też na niestacjonarne a tu nici udało mi się zmienić na Zabrze, także jest OK dzięki za pomoc, jakby nie było pierwszy raz składam podania na studia i nie mam wprawy
kazdy kiedys zaczynał
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: wooojt1 »

Mam pytanie odnośnie wpisów na studia. Nie mogę na stronie znaleźć informacji odnośnie terminów wpisów na ŚUM po ewentualnym zakwalifikowaniu się. Mógłby je ktoś podać?
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

prezesow pisze: powiedz mi jak to mozliwe ze zarejestrowalas sie na niestacjonarne jeżeli rekrutacja rozpoczyna sie kolo 20 lipca.
Jak ja się rejestrowałem to na liście można było wybrać stacjonarne i niestacjonarne i lekko się zdziwiłem gdzie piszę, że od 20 lipca ?

A gdzie można znaleźć wspomniany numer do biura rekrutacji ?
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: prezesowaaa »

ciekawski pisze:A gdzie można znaleźć wspomniany numer do biura rekrutacji ?
informacje dot. niestacjonarnych ze strony ŚUM:

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE NA I ROK STUDIÓW W ROKU AKADEMICKIM 2011/2012
NA KIERUNEK LEKARSKI I LEKARSKO-DENTYSTYCZNY
WYDZIAŁU LEKARSKIEGO Z ODDZIAŁEM LEKARSKO – DENTYSTYCZNYM
W ZABRZU

STUDIA NIESTACJONARNE (WIECZOROWE)[/b]


Wszystkie informacje związane z przebiegiem postępowania rekrutacyjnego,
w tym terminy rekrutacji oraz listy rankingowe będą umieszczane na stronie internetowej Uczelni sum.edu.pl ( zakładka Dla kandydatów). Kandydaci zobowiązani są do zapoznawania się na bieżąco z informacjami podawanymi przez Uczelnianą i Wydziałową Komisję Rekrutacyjną, pod rygorem negatywnych skutków dla kandydata.


O przyjęcie na I rok studiów niestacjonarnych na kierunek lekarski i lekarsko - dentystyczny mogą starać się tylko kandydaci, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia stacjonarne na wyżej wymienione kierunki w naborze na rok akademicki 2011/2012 w wyższych uczelniach medycznych w kraju, a nie zostali na nie przyjęci w wyniku postępowania kwalifikacyjnego ( na kierunek lekarski - w przypadku ubiegania się na kierunek lekarski lub lekarsko – dentystyczny - w przypadku ubiegania się na kierunek lekarsko –dentystyczny) oraz złożą zobowiązanie do opłacenia studiów. Dotyczy to kandydatów, którzy zdawali egzamin wstępny z biologii i chemii oraz kandydatów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego z biologii i chemii w zakresie rozszerzonym.

O PRZYJĘCIE NA STUDIA MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ OSOBY, KTÓRE UZYSKAŁY CO NAJMNIEJ 30 PUNKTÓW ZA KAŻDY WYMAGANY W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM PRZEDMIOT.


Osoby, które rejestrowały się już w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na studia stacjonarne, korzystają z tego samego loginu
i hasła.


TERMIN REJESTRACJI ELEKTRONICZNEJ I UISZCZENIA OPŁATY REKRUTACYJNEJ

OD 18 LIPCA DO 28 LIPCA 2011 R. DO GODZ. 24:00
przy opłacie rekrutacyjnej liczy się data wpływu środków na wskazany rachunek Uczelni tj. do dnia 28 lipca 2011r.



Jeżeli kandydat stara się o przyjęcie na I rok studiów niestacjonarnych na kilka kierunków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach musi dokonać odrębnej rejestracji i opłaty rekrutacyjnej na każdy z wybranych kierunków.
System, w którym dokonywana jest elektroniczna rejestracja generuje dla każdego wybranego przez kandydata kierunku indywidualne konto, na które winna zostać dokonana opłata.

WSTĘPNY TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
( I LISTA RANKINGOWA) PLANOWANY JEST NA DZIEŃ 1 SIERPNIA 2011 R.


• TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI I DOKUMENTÓW: 3 DNI ROBOCZYCH OD DNIA OGŁOSZENIA LISTY RANKINGOWEJ. Ze względu na charakter czynności związanych z wpisem na I rok studiów i składanymi dokumentami kandydat zobowiązany jest do złożenia deklaracji i dokumentów osobiście, a w wyjątkowych uzasadnionych przypadkach przez notarialnie ustanowionego pełnomocnika.

• NIEDOTRZYMANIE TERMINU WPISU BĘDZIE RÓWNOZNACZNE Z REZYGNACJĄ Z PODJĘCIA STUDIÓW I SPOWODUJE SKREŚLENIE Z LISTY OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: york »

zaświadzczenie od lekarza medycyny pracy trzeba mieć na tym specjalnym druczku?
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

tak, ale narazie go chyba jeszcze nie ma na stronie
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: york »

właśnie go szukałam i teraz nie mogę znaleźć, w miesiąc temu jeszcze był na stronie, a osoby, które dostały skierowanie z uczelni to dostały też druczek?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości