Referaty, prace, prezentacje i projekty związane z ekologią

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Prezentacja, wyobrazcie sobie że jesteście ekologami...

Post autor: AnnaWP »

A ja przepraszam, czy mamy pomóc w zrealizowaniu tego zadania, czy też po prostu wyręczyć Cię?
zobacz-ten-plik.pdf
(263.81 KiB) Pobrany 11 razy
perki
Posty: 5
Rejestracja: 3 maja 2011, o 13:10

Re: nieodnawialne zrodla energi

Post autor: perki »

Witam to znowu ja musze uzupelnic swoja prace o informacje o aktualnych zasobach swiatowych niedonawialnych zrodel energi czyli ile jest uranu , wegla kamiennego brunatnego itp itd a nie moge nigdzie znalesc

pomozecie?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: nieodnawialne zrodla energi

Post autor: tin »

O uranie:
zobacz-ten-plik.pdf
(1.26 MiB) Pobrany 51 razy
perki
Posty: 5
Rejestracja: 3 maja 2011, o 13:10

Re: nieodnawialne zrodla energi

Post autor: perki »

dzieki .

a posiada ktos jeszcze jakies tabele o stanie nieodnawialnych zrodel energi na rok 2011 lub 2010

Ropa naftowa
Energia cieplna
Węgiel (kamienny ,brunatny)
Gaz ziemny
Energia jądrowa
Uran
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: nieodnawialne zrodla energi

Post autor: tin »

Szukaj tu:

Kod: Zaznacz cały

data.worldbank.org/topic/energy-and-mining
radu
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 11:35

Re: nieodnawialne zrodla energi

Post autor: radu »

Najprościej poszukać na stronach organizacji ekologicznych Oni mają bardzo wiele materiałów i najczęściej już gotowe broszury!
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Zmiany składu runa a jego bioróżnorodność + oznaczanie rośli

Post autor: beznazwy »

Piszę pracę i chciałem zbadać wpływ pewnej zmiennej na bioróżnorodność roślinności zielnej lasu. Jak uwzględnić w pracy to, że ten skład się zmienia w ciągu roku co za tym idzie pewnie też bioróżnorodność. Po prostu napisać, że to jest tylko np. aspekt wiosenny i nie dawać zbyt odważnych wniosków?

Do obliczenia wskaźnika bioróżnorodności z tego co wiem potrzebne mi jakie gatunki występują na obszarze i jaka jest ich liczebność. W jaki sposób zlicza się liczbę osobników roślin, które rosną np. w darniach, kobiercach (zliczać pojedyncze łodyżki?). Albo np. mszaki w darniach - jak to obliczać?

Co rozumiecie przez słowo roślinność zielna? To są tylko okrytonasienne? Jeśli bym napisał roślinność runa to już wszystkie rośliny, tak?

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Zmiany składu runa a jego bioróżnorodność + oznaczanie rośli

Post autor: mariola2608 »

Widziałam jakąś książkę o tym w bibliotece u mnie w mieście - wypożyczę ją i poszukam na pewno było tam coś o runie leśnym.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Zmiany składu runa a jego bioróżnorodność + oznaczanie rośli

Post autor: beznazwy »

Byłbym dozgonnie wdzięczny.
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Zmiany składu runa a jego bioróżnorodność + oznaczanie rośli

Post autor: mariola2608 »

Hmmm. mam tego niewiele:
Jeżeli zliczasz populację w kobiercu (np. jakąś leśną trawę) to bierzesz mały fragment np. 20x20 cm i zliczasz roślinki - potem przemnażasz otrzymaną ilość przez powierzchnię i wychodzi ci wynik przybliżony - nic więcej nie piszą zliczanie mszaków w darniach? Chyba tu trzeba będzie jednak liczyć łodyżki.
O zmianie składu runa nic nie znalazłam (więc może nie wnikaj w szczegóły tylko napisz to, co wiesz).
bluuuu
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:08

katastrofy ekologiczne

Post autor: bluuuu »

muszę napisać referat na seminarium z ochrony środowiska, tematem są katastrofy ekologiczne, mam się opierać głównie na publikacjach naukowych, a póki co znalazłam tylko popularnonaukowe. proszę o pomoc ze znalezieniem literatury
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: katastrofy ekologiczne

Post autor: mariola2608 »

"Ekologia z ochroną środowiska - Ewy Pyłka-Gutowskiej
Tu są w tabeli zestawione najważniejsze i najniebezpieczniejsze katastrofy na świecie od pocz. XX w.
Boczuś
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2012, o 21:47

Re: [pomocy]technologia membranowa

Post autor: Boczuś »

Piszę pracę o bioreaktorach membranowych i membranach enzymatycznych. Jakie książki i artykuły polecacie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości