Świecące robaki

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
bubo bubo
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2011, o 17:29

Re: Świecące robaki

Post autor: bubo bubo »

heja
jestem z podkarpacia i też zauważyłem takie glizdki co się pałętają przy drodze
nie jestem biologiem ale one są super
trchę sie nimi interesowałem i zauważyłem kilka prawidłowości, mieszkam w lesie i np. nieraz w nocy ciężko znaleźć droge bez latarki ale dzięki nim w lecie to jest bezproblemowe, gdyż przy obniżającej się temperaturze glizdki gromadzą się w trawie tuż przy krawędzi drogi, ponadto potrafią tylko stopniowo wyłączać swiatło gdy się ich weźmie lub na nie poświeci. w sumie mnie nazwa nie obchodzi wiem tylko że nikomu nie powiem gdzie ich można znaleźć bo zaraz by to ludzie zniszczyli zwłaszcza tzw zieloni"
monique20_20
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2011, o 09:58

Re: Świecące robaki

Post autor: monique20_20 »

witam wszystkich! Podobnie jak mój poprzednik, ja równiez nie jestem biolożką, ale zainteresowały mnie te świecące robaczki. Widziałam je wczoraj, w całkiem innym zakątku polski, a mianowicie w okolicach Przekopu Mieleńskiego( są to okolice Szczecina( Jednak różnią się od tych opisywanych wcześniej. Są krótkie, lekko włochate, wyglądają troszkę jak ministonoga, tylko że bez nóg:) No i świecą tylko w dolnej części swojego ciałka. Ich światło jest zielono-żółte i świecą tylko w ciemności. Może ktoś z Was posiada o nich jakieś jeszcze informacje? pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości