O. berneński, golden, labrador, husky

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: O. berneński, golden, labrador, husky

Post autor: zoo_ »

Urcia pisze:Dziękuje za pomoc.
Jednak z tego co wiem to akurat berneńczyk jest psem spokojnym nad którym jest najłatwiej zapanowac. Miałam już dużego psa i z chodzeniem na smyczy nie było najmniejszych problemów, podobnie z zachowaniem wobec członków rodziny więc myślę że takim najgorszym nauczycielem to nie będę. Dodam że mój poprzedni pies stracił w znacznym stopniu wzrok a przez to psy tez często stają się bardziej agresywne a i to nie przeszkodziło nam w dobrych stosunkach z domownikami. Oprócz mnie jest jeszcze brat i mama którzy będą się nim zajmowac więc od razu proszę nie myślec że on będzie dniami i nocami leżał sam w klatce 2 na 2.
Moja rodzina traktuje zwierzęta jak członków rodziny i naprawdę nie chcemy zrobic krzywdy psu przez dobranie złej rasy.
Nikt chyba czegoś takiego nawet nie zasugerował tutaj na forum. Myślę, że chodziło bardziej o to, żebyś nie brała tak bardzo pod uwagę tego, że pies miałby dużo miejsca. Owszem, to też się liczy, bo nie będzie głupiał jak to bywa u psów w ciasnych kojcach (nie mających gdzie spożytkować swoich emocji). Ale pies sam z siebie się nie wybiega, choćby nie wiem jaki miał duży ogród. Żadna wolna przestrzeń nie zastąpi prawdziwego spaceru, na który trzeba psa zabierać codziennie. A jako, że pisałaś, iż nie będziesz miała za dużo czasu, to warto zwrócić uwagę właśnie na tę kwestię
Wiem, że jeśli chodzi o rasowe zwierzę, to da się -/+ przewidzieć charakter i wygląd pupila. Ale może jednak zdecydujesz się na kundelka albo psa w typie? Zawsze możesz brać już dorosłego, o którym będzie wiadomo, jaką ma przeszłość, jakie predyspozycje, charakter etc
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: O. berneński, golden, labrador, husky

Post autor: talagia »

Zgadzam się, młody ale już podrośnięty psiak ze schroniska będzie ZACHWYCONY mając do dyspozycji własny kąt i pełną miskę. A odchodzi cała gama problemów związanych ze szczeniakiem i wiadomo już jaki pies ma charakter.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: O. berneński, golden, labrador, husky

Post autor: AnnaWP »

talagia dobrze prawi

Co do podhalana, to faktycznie jest przyjemna rasa, mam taką w mieszkaniu, chociaż nasza sunia to typowy pieszczoch i nie wytrzymuje długo bez nas, jak tylko może, to się do nas garnie. Ale to chyba specyfika wychowania, skoro mieszka z nami, to oczywiste jest, że stała się trochę mamincyckiem".

W każdym razie mogę podhalana polecić, bo jest dość leniwy (nie w pierwszych trzech latach może, ale już po 3 roku jest raczej leniem), chociaż oczywiście lubi czasem poszaleć, a w dodatku to bardzo mądre, przyjazne i opiekuńcze psy. Nasza po 15 minutach na ogrodzie załącza instynkt stróża, trzeba je troszkę poskromić, ale jej stróżowanie polega na obszczekaniu przechodnia, nie reaguje jakąś agresją. Co ciekawe, nigdy nie odwzajemnia szczekania psów na posesjach, kiedy spaceruje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość