Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
leyka
Posty: 47
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:47

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: leyka »

karolla - Wiesz, że ja się na to piszę ( jeśli tylko się dostanę to na pewno możesz na mnie liczyć )
kana91
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2011, o 16:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kana91 »

Bedzie dobrze 19 Prawda jest taka ze akurat na SUM latwo jest sie dostac. w tym roku smieszny próg od ktorego przyjmowali, uwaga32% DD ale łatwo sie dostac a utrzymac to juz tak hop nie jest ]]]

macie pytania - pytajcie o wszytsko, a wszelkie tajne informacje to powiem ale to juz lepiej w prywatnej wiadomosci

Aaa! ciesze sie ze kolejni faceci sa chetni na pilęgniarstwo - bedzie ci tam dobrze My mamy jednego rodzynka i oby takich swietnych facetow jak on było jak najwięcej )

a tak zapytam - z skad takie zainteresowanie SUMem? zwykle wszyscy do niego zniechęcają ltoczywiscie ja wrecz przeciwnie bo to jedna z najlepszych uczleni w PL jesli chodzi o pielęgniasrtwo gt
Steve Stifler
Posty: 41
Rejestracja: 9 maja 2011, o 17:42

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Steve Stifler »

Chyba dlatego, że najbliżej mojej miejscowości i jest to w sumie jedno z największych jak nie największa uczelnia na śląsku z takim kierunkiem
Avv
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2011, o 16:53

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Avv »

Dziękuję za pomoc.
aaa19
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:22

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: aaa19 »

U mnie jest podobnie jak w przypadku Steve Stiflera
SUM jest najbliżej)
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

kana91 pisze: a tak zapytam - z skad takie zainteresowanie SUMem? zwykle wszyscy do niego zniechęcają ltoczywiscie ja wrecz przeciwnie bo to jedna z najlepszych uczleni w PL jesli chodzi o pielęgniasrtwo gt
Owszem zgodzę się z Tobą A tak na serio to do SUMu zniechęcają ci, którzy o tej uczelni nie mają pojęcia albo im się nie powiodło i to z każdego kierunku. W sumie to krąży taka historia o tym jaki to SUM ZŁY, choćby na innych uczelniach wstawiano oceny za piękne oczy.

Tak wogóle - witam koleżankę z uczelni Ja już po II roku.
kana91
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2011, o 16:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kana91 »

najlepsi są ci co narzekaja i mówią SUM zły a sami na nim studiuja

jeej, po drugi rok juz za tobą - zazdroszcze. Mnie jutro czeka egzamin praktyczny z PP i nie będe ściemniac ale boje się D Może mi kolezanka przy okazji powie jak on własciwie wyglada i czy ze spokojem mogę na niego isc d
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Nie zazdrość, bo studia to najlepszy okres w życiu, zwłaszcza jak się ma takich fajnych ludzi w grupie jakich ja mam Za rok przyjdzie nam się rozstać i będzie ciężko.

Czy możesz iść spokojnie ? Hmmmm. na pocieszenie powiem Ci, że wszyscy zaliczają, więc jak już ktoś oblewa to przez test, praktyczny spoko, chociaż fakt - sama się stresowałam BARDZO i też zależy z kim masz - moim asystentem była dr W.K. - cudna kobieta A wygląda to tak, że wchodzisz i liczysz dawki, jak masz je dobrze to losujesz zestaw 2 zadań do zrobienia. I to czy asystent patrzy Ci przez ręce czy raczej rzuca tylko okiem również zależy od tego z kim miałaś zajęcia, bo ta właśnie osoba egzaminuje, chociaż bywają wyjątki.
Powodzenia i zdasz na pewno
kana91
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2011, o 16:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kana91 »

Ja tez mialam zajecia z dr W.K i popieram - cdna kobieta do kwadratu! ]]] Dlatego mam tylko nadzieje ze ta druga osoba tez bedzie w porzadku

No nic, troche dodałaś mi otuchu a jutro sie pochwale czy zdalam czy znow bede sie mierzyc ze stresem we wrzesniu
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Czekam z niecierpliwością na wyniki

A tak apropo - przeleciałam wcześniejsze wątki i tematy, bo dawno mnie już tu nie było, i znalazłam oto taki fragment [autora tej zacnej myśli - pominę] :
"(.) takie kierunki jak pielęgniarstwo i położnictwo są przeznaczone dla osób, które nie mają potrzeby rozwijania się naukowo, intelektualnie."
- to czy ktoś ma taką potrzebę - rozwijania się intelektualnie - zależy od człowieka, nie od kierunku studiów na swoich studiach spotkałam już tyle pielęgniarek z tytułami dr n.med., że coś o tym wiem, a jak już napisałam wcześniej - można nie skończyć żadych studiów i intelektualnie przerosnąć niejednego wykształciucha".

Poczytałam sobie także Twoje posty - i powiem Ci - na II roku wycisną z was siódme poty. tam zacznie się prawdziwa medycyna na prawdziwym oddziale, zaczną się wątpliwości czy jest się w stanie to wszystko ogarnąć, i zobaczycie ile tak na prawdę trzeba wiedzieć, a baseny i kaczki odejdą w zapomnienie [w sumie - bardzo rzadko się je podaje, zwłaszcza na chirurgii]

- jutro mam egzamin z chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego
kana91
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2011, o 16:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kana91 »

zdałam! ale było strasznie na szczęscie trafiłam na moją kochana panią W. która jeszcze mnie odratowala przy jednej czynnosci i zapewnila ze ja dam sobie rade ha ha. W koncu wakacje, bo z anatomi jestem zwolniona jeee

II rok, az tak strasznie? ehh, mam nadzieje ze dam rade bo mi się bardzo tu podoba, uczyc sie trzeba wszedzie w koncu. Znajac zycie pewnie tez beda jakies nieuzyteczne pierdoły do ogarnięcia ale filozofie przezylam to i tu dam rade, musze! ^^
Awatar użytkownika
komasia91
Posty: 132
Rejestracja: 28 sie 2009, o 19:42

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: komasia91 »

kana91, gratuluję!
fiona7
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2011, o 17:23

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: fiona7 »

hej:) mam pyt do kandydatow do Poznania. Do kiedy jest czas na doniesienie wynikow matury i kiedy ma sie pojawic pierwsza lista rankingowa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości