Farmacja Białystok

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Farmacja Białystok

Post autor: pharmacy »

Jeśli macie jakieś pytania na temat farmacji na UMB, chętnie odpowiem:)
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Farmacja Białystok

Post autor: ulala »

to fajnie by było gdybyś napisał na którym jesteś roku. bo ja mam np. pytanie z czystej ciekawosci, ale nie odpowiesz na nie jesli jestes na poczatku drogi
pati92
Posty: 14
Rejestracja: 27 cze 2011, o 20:16

Re: Farmacja Białystok

Post autor: pati92 »

Hej . no ja mam pytanie . Czy ciężko jest na farmie w Białymstoku, czy dużo osób u Ciebie z roku wyleciało ?
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Farmacja Białystok

Post autor: pharmacy »

ulala pisze:to fajnie by było gdybyś napisał na którym jesteś roku. bo ja mam np. pytanie z czystej ciekawosci, ale nie odpowiesz na nie jesli jestes na poczatku drogi
dopiero zaczynam:D
pati92 pisze:Hej . no ja mam pytanie . Czy ciężko jest na farmie w Białymstoku, czy dużo osób u Ciebie z roku wyleciało ?
studia do najprostszych nie należą, ale nie jest aż tak strasznie ciężko, nauki wprawdzie sporo, ale wszystko jest do ogarnięcia (i to nawet w krótkim czasie:D)
wylecieć z farmacji jest bardzo trudno, trzeba sobie na to solidnie zapracować, co innego to warunki, kilka osób będzie mieć z biologii, biofizyki, co do reszty się jeszcze okaże, ale na pewno damy radę i obędzie się bez:)
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Farmacja Białystok

Post autor: ulala »

aha czyli po 1 roku :p
pati92
Posty: 14
Rejestracja: 27 cze 2011, o 20:16

Re: Farmacja Białystok

Post autor: pati92 »

W takim razie dzięki za info mam nadzieję , że dostanę się na tą farmą w tym roku D
tmk+
Posty: 19
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 11:43

Re: Farmacja Białystok

Post autor: tmk+ »

Jeśli możesz po krótce opowiedz np o wszystkich ważniejszych przedmiotach na 1.sem z których są egzaminy w sesji zimowej (biologia, biofizyka, chemia ogólna i nieorganiczna).
Jak wyglądają egzaminy, testy? opisowe? jak wyglądają ćwiczenia, każdy wykonuje je sam, w parze?
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Farmacja Białystok

Post autor: pharmacy »

tmk+ pisze:Jeśli możesz po krótce opowiedz np o wszystkich ważniejszych przedmiotach na 1.sem z których są egzaminy w sesji zimowej (biologia, biofizyka, chemia ogólna i nieorganiczna).
Jak wyglądają egzaminy, testy? opisowe? jak wyglądają ćwiczenia, każdy wykonuje je sam, w parze?
Wszystkie ćwiczenia rozpoczynają się wejściówką (kolokwium wejściowe:D), która trwa 15 minut, zazwyczaj 3 pytania, z chemii 4.

Biologia i genetyka: przed wejściówką jest prelekcja, potem mikroskopowanie lub rozwiązywanie zadań.
Chemia ogólna i nieorganiczna: analiza jakościowa kationów i anionów, wykonywanie reakcji charakterystycznych dla omawianych jonów, następnie systematyczny rozdział otrzymanej mieszaniny (trzeba zidentyfikować, co znajduje się w próbce, rozdział w parach).
Biofizyka: wszystkie ćwiczenia w grupach 2-3 osobowych bądź całą grupą.

Wszystkie kolokwia i egzaminy mają formę opisową (piszesz wszystko, co wiesz:D). Wyjątkiem jest biofizyka, z której egzamin ma formę testu jednokrotnego wyboru.
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Farmacja Białystok

Post autor: pharmacy »

Biologia i genetyka: na wykładach króluje genetyka (w szczególności apoptoza), na ćwiczeniach cytologia, cytofizjologia, genetyka człowieka (choroby, dziedziczenie), genetyka populacji, ekologia, chronobiologia:) i parazytologia.
Chemia ogólna i nieorganiczna: wszystko z chemii ogólnej i nieorganicznej:D
Biofizyka: tylko 3 ćwiczenia, na szczęście:), spektrofotometria absorpcyjna, promieniotwórczość i elektromedycyna, z wykładów materiału jest dużo więcej, ale mało kto go rozumie:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości