Biotechnologia a nauczyciel

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
rafal07
Posty: 64
Rejestracja: 26 sty 2008, o 19:29

Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: rafal07 »

Czy po studiach z biotechnologii i oczywiście zaliczonym kursie pedagogicznym można uczyć w szkole?

Dzięki za odpowiedź
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: zetsu »

Tak, z tego co wiem można uczyć biologii i chemii w szkole.
rafal07
Posty: 64
Rejestracja: 26 sty 2008, o 19:29

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: rafal07 »

Tylko słyszałem, że w 2008 były plany, żeby zmienić przepisy, ale właśnie nie wiem, czy doszły one do skutku.
xjc
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:58

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: xjc »

Chyba nie, bo mój kolega jest na 2 roku biotechnologii i planuje zrobić pedag. i uczyć w szkole.
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: hypnos »

biologii można nauczać na pewno, bo to kierunek z grupy nauk biologicznych, ale co do chemii, nie wiem jak wygląda sprawa szczerze wątpię
pietras
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2011, o 21:28

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: pietras »

po biotechnologii uczyć biologii? Chyba was Bóg opuścił to są pokrewne dziedziny ale nie można ich mylić ze sobą na biotechnologii (w moim przypadku) praktycznie nie ma systematyki roślin i zwierząt, połowa rzeczy związana z przedmiotami ścisłymi np. inżynieria bioprosesowa, matma, grafika inżynierska itp. Czego miałby taki biotechnolog w szkole nauczać jak się robi kefir czy piwo Biotechnologia zajmuje się tylko niektórymi dziedzinami z zakresu biologii.
rafal07
Posty: 64
Rejestracja: 26 sty 2008, o 19:29

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: rafal07 »

Właśnie nie. Z początku tego roku akademickiego pytałem Pani z mojej katedry i powiedziała, że i owszem, można, trzeba tylko kurs pedagogiczny przejść, choć dziwię się temu podobnie jak osoba powyżej.
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: hypnos »

naturalnie, że można biotechnologia jest kierunkiem BIOLOGICZNYM, dlatego bez problemu w wielu kwestiach (stety bądź niestety) są traktowane jako równorzędne, pokazuje to nawet fakt, że po licencjacie z biologii można iść na magisterkę z biotech i na odwrót.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: zetsu »

Po biotechnologii spokojnie można uczyć biologii, jeżeli ukończysz wydział chemiczny to podejrzewam, że również i chemii. Należy mieć oczywiście zaliczony kurs pedagogiczny
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Biotechnologia a nauczyciel

Post autor: Jakusz »

pietras pisze:po biotechnologii uczyć biologii? Chyba was Bóg opuścił to są pokrewne dziedziny ale nie można ich mylić ze sobą na biotechnologii (w moim przypadku) praktycznie nie ma systematyki roślin i zwierząt, połowa rzeczy związana z przedmiotami ścisłymi np. inżynieria bioprosesowa, matma, grafika inżynierska itp. Czego miałby taki biotechnolog w szkole nauczać jak się robi kefir czy piwo Biotechnologia zajmuje się tylko niektórymi dziedzinami z zakresu biologii.
Inna kwestia, że u nas w Polsce biotechnologią nazywa się dwa dość różne kierunki - jeden prowadzony przez uniwersytety i akademie/uniwersytety medyczne i ten prowadzony przez politechniki. Jeden do drugiego ma się średnio. Np. moja inżynieria bioprocesowa składała się z ćwiczeń na których robiliśmy walidację sprzętu (spektrofotometru), filtrację białek (czysta biochemia), biopaliwami (też w parze z biochemią idzie) itp. ale to był tylko skrawek całych, głównie BIOLOGICZNYCH studiów. Studiuję na wydziale uniwersyteckim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości