Przeniesienie stom -> lek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Przeniesienie stom -> lek

Post autor: nicnieumiem1234 »

Witam!
Po dostaniu wyników z matury mam 242 pkt, czyli wierzę bardzo mocno w to, że uda mi się w tym roku dostać na stomatologię na WAM
Mam pytanie, jezeli chciałbym sie przenieść na lekarski to musze po prostu poprawiać maturę w przyszlym roku, czy jest to jakkolwiek możliwe jeszcze w trakcie roku
I co jeżeli mam wade postawy a na stomatologie się chciałbym wybrac?
Dziekuje z gory za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: Stalowy »

Jeżeli chcesz się przenosić, to jedyną możliwością jest po prostu wziąć udział w rekrutacji od nowa i zacząć lekarski od 1 roku. Tak samo to działa w drugą stronę: lek stoma.
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: nicnieumiem1234 »

Rozumiem, na serio tak to wygląda ?
Załamało mnie to trochę.
Czytałem właśnie ze to jest możliwe tylko troche trzeba sie nagimnastykować, no ale jednak się da.
A jeżeli jeszcze raz 1 rok, to rozumiem że dużo z tego miałbym przepisanych przedmiotów
Bo chyba jakieś korzyści z tego są, że się ten 1 rok odbębniło
Ale znowu te ECTSy, teraz to już nic nie wiem, powiem szczerze.
Najpierw to bym się dostać chciał na tą stomę, no ale mocno w to wierze
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: mossa »

Przedmioty przepisać zapewne by się dało bo oni mają w większości to samo, tylko jakieś historie medycyny, psychologie, socjologie (stoma ma to jako fakultet, my obowiązkowo więc raczej nie przepiszą), egzamin z chemii i wiem że ci co się przenieśli musieli jakiś częściowy egzamin z anatomii zdawać, bo stoma ma tego mniej niż lek.
lek. mossa
qwertyui
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2011, o 12:33

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: qwertyui »

jezeli chodzi o am wrocław to ja przenosilam sie ze stomy na lek po 2 roku (tyle ze to bylo kilka lat temu). generalnie wszystkie przedmioty przepisują, do zdania różnice programowe (sa to zwykle jakies 2-3 tematy) z anatomii, histologii, biochemii, biofizyki i fizjologii (wszystko na wakacjach miedzy 2-3 rokiem)- zaden z profesorow nie robi najmnijeszych problemow- zazwyczal byly to rozmowy a dlaczego pani chce sie przeniesc?"- anatomia również, jakos pani profesor chyba nie uwaza ze stomatologia ma tak duzo mniej- zreszta ten kto nie studiowal na stomatologii chyba tylko tak sie wypowiada (no chyba ze to mniej to sławne perełki z wykładów"), potem w trakcie 3 roku egz z historii medycyny i angielskiego. wszystkie takie pierdoły jak ćwiczenia z historii medycyny, psychologii, socjologii zaliczyli bez problemu (akurat w moim roczniku psychologia i socjologia byly obowiazkowe, a fakultetem byla historia medycyny). z chemii, biologii, i w ogole cala reszte oprocz tego co wyzej pisalam zdawac nie usialam. ocena zostala przepisana ze stomatologii.

Z tego co sie orientuje teraz sa troszke wieksze problemy- zeby sie przeniesc trzeba miec jakis dobry powod przeniesienia, a pani dziekan (ja przenosilam sie jeszcze za kadencji poprzedniego dziekana leku) robi troche wieksze problemy.
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: nicnieumiem1234 »

Dzieki wam wielkie za odpowiedzi
Czyli rozumiem ze jednak sie da, ale jakieś problemy są.
Ja mam problemy z kregoslupem, ucisk na nerw i przez to problemy z reka, przez co wlasciwie stomatologiem zostac nie moge.
Boje sie jednak, ze kiedy powiem o tym to mi po prostu powiedza, ze na stomatologie sie nie nadaje, a na lek mnie nie przepisza (
Bo w to ze sie dostane BARDZO mocno wierze i czuje ze na stome sie uda w tym roku!
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: soraja »

Z leku na stomę można się bez problemu przenieść. Trzeba tylko chodzić np. na protetykę z 1. rokiem, ale jak masz zaliczony 1. rok lek, to na stomę idziesz na 2. Wiem to na 100%, w tamtym roku bardzo mnie to interesowało i pytałam się bezpośrednio Dziekana leku i stomy. Natomiast w drugą stronę (ze stomy na lek) to nie działa, trzeba zaczynać od nowa.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: Stalowy »

nicnieumiem1234, a jak Twoja wada będzie wpływać na Twoją dyspozycję np. na przedmiotach klinicznych na lekarskim w stylu chirurgii itd.?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: foxy_ »

Kiedyś było dużo łatwiej przenosić się pomiędzy stoma a lekiem, były nawet oficjalnie podane różnice programowe, jakie po poszczególnych latach w daną stronę należało sobie dorobić. Jednak jakieś 2-3 lata temu wszystko to zostało cofnięte i niby oficjalnie nie ma możliwości przeniesienia się. Wiem, że w praktyce wygląda to tak, że z leku na stomę można się przenieść bez jakiś strasznych problemów (nadrabia się tak jak ktoś to pisał), ale w drugą stronę to rzeczywiście już tak nie działa - przedmioty niby mamy te same, tylko że w różnym wymiarze godzinowym, stąd większość przedmiotów trzeba robić od nowa i idziesz dalej na 1. rok (przynajmniej na papierze, bo w praktyce możesz się dogadać z katedrami i zdać np. tylko te różnice).
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: nicnieumiem1234 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi
Znacznie mi sie rozjaśniła cała ta sytuacja.
Widze ze szanse jakieś są, że roku nie strace, ale sa to szanse bardzo nikłe.
A mam jeszcze jedno pytanie. na pewno w ciągu roku jacyśtam ludzie z leku rezygnują.
Co jeśli złożyłbym np w listopadzie podanie o przeniesienie Są jakieś szanse?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: Stalowy »

nicnieumiem1234, nie sądzę. Warunkiem dostania się jest przejście przez rekrutację. Mimo to spróbować warto, dobrze umotywować. Małe szanse powodzenia ale do odważnych świat należy
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: nicnieumiem1234 »

Ahh no, próbować będę na pewno
Stomatologia mnie nie interesuja aż tak. jak będzie trzeba powtórzyć 1 rok to go powtórzę i tyle
Chociaż z tym wynikiem to myślę, że mogę liczyć już wkrótce na stome do warszawy więc i tak jest super
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: Przeniesienie stom -> lek

Post autor: soraja »

nicnieumiem1234 - ja byłam rok temu 1. na liście na niestacjonarnych, pytałam się jakiś tydzień temu w dziekanacie czy nie mogę wskoczyć na miejsce osoby, która zrezygnowała/nie zabrała dokumentów/oblała rok, ale nie ma takiej opcji. Pisałam masę odwołań, koczowałam przed Rektoratem, ale lipa. Musiałbyś znaleźć jakąś lukę w regulaminie, to jedyny sposób.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości