biol/chem/fiz 3xR - JAK WAM POSZŁO?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
michal_p2
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:05

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: michal_p2 »

Dołączając się do analiz można by jeszcze spojrzeć bardziej szczegółowo na średnie, które zawsze mają proporcjonalne odzwierciedlenie w progach (matematycy mogą sobie to przeliczyć z proporcji :

rok | biologia R | chemia R || próg punktowy dla SUM
2008 | 51 | 57 | | 158
2009 | 58 | 60 | | 168 (chyba?)
2010 | 54 | 61 | | 165
2011 | 55 | 51 | | ?

Odnosząc się do tego można łatwo zauważyć, że średnia obecnego rocznika maturalnego 2011 sumarycznie jest o 2 pkt procentowe niższa od średniej roku 2008 podczas którego próg na SUM był najniższy i wynosił 158pkt.
Idąc tym śladem myślę, że można śmiało zaryzykować iż próg może być podobny.
Osoby, które dostają się z ostatnich list są to głównie osoby mające bardzo dobry wynik z chemii (90) i niższy z biologii. Jako, że w tym roku chemia wypadła dużo słabiej (średnia o 10pkt niższa od zeszłorocznej) to progi z pewnością będą niższe. Pytanie tylko jak bardzo myślę, że jest realna szansa, że próg dobije może nawet do wartości z roku 2008

Ale to tylko czysta hipoteza

Pozdrawiam.
neko_neko
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:43

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: neko_neko »

92% bio i 72% chem = 164% Zabrze/Bydgoszcz
powinno styknąć mam nadzieję ? Uff


wogóle pierwszy mój post na forum, ale już od dłuższego czasu siedzę i przeżywam z Wami
Z biologii byłem 2. w szkole, ale chemię zje*ałem na maksa. Za rok poprawiam. Zostaję w domu. Nie dam sobie odebrać marzeń. Uda mi się poprawić chociaż o te głupie 12 procent i się dostanę. I może fizę wezmę. Jestem zły na siebie, ale nie wolno się poddawać, nigdy.
Dokładnie! Trzeba walczyć do końca, jakby co ja też będę poprawiać i wogóle. Damy radę ^ ^ !
julita92
Posty: 17
Rejestracja: 11 sie 2009, o 06:20

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: julita92 »

u mnie
bio-77%(R)
chem-78%(R)
fiz-78%(P)
na lek się nie dostanę ale może na farmację
_milka_
Posty: 28
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:36

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: _milka_ »

Niestety nie ma co się łudzić, że tak bardzo spadną progi, sugerując się spadkiem chemi o 10 punktów procentowych, bo na studia poskładają papiery poprzednie roczniki, więc próg jesli spadnie to o niewiele.
_milka_
Posty: 28
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:36

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: _milka_ »

Niestety nie ma co się łudzić, że tak bardzo spadną progi, sugerując się spadkiem chemi o 10 punktów procentowych, bo na studia poskładają papiery poprzednie roczniki, więc próg jesli spadnie to o niewiele.
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: Mmmartix »

Idan pisze:To teraz ja napiszę, mimo, że się wstydzę trochę.

Bio - 85%, Chem - 68%, także poprawka za rok. I wiem, że nie ma się czym chwalić, no ale. 153 punkty raczej mi nie starczą

Na całą moją szkołę (gdzie maturę pisało 40 osób) są takie najlepsze wyniki :

1. Bio - 83%, Chem - 92% (Mat - 98%) - CMUJ
2. Bio - 80%, Chem - 92% - ŚUM
3. Bio - 85%, Chem - 87% - SUM
4. Bio - 88%, Chem - 73% - ŚUM

Z biologii byłem 2. w szkole, ale chemię zje*ałem na maksa. Za rok poprawiam. Zostaję w domu. Nie dam sobie odebrać marzeń. Uda mi się poprawić chociaż o te głupie 12 procent i się dostanę. I może fizę wezmę. Jestem zły na siebie, ale nie wolno się poddawać, nigdy.

Mam nadzieje, że mój wynik Was chociaż trochę pocieszył D
No więc moja sytuacja jest podobna: 88% rozszerzona biologia, 63% rozszerzona chemia i 66% podstawowa fizyka.

Czyli matura skopana prawie totalnie.
Najbardziej boli to, że moim zdaniem stać mnie na dużo więcej, bo próbne pisałam dużo lepiej, ale wiadomo - to było bez stresu, presji itd.

No nic, czasem tak bywa - za rok poprawka i już!

PS. Teraz zastanawiam się czy jest sens poprawiać biologię. Chociaż to jednak 12 pkt do zdobycia, czyli gra może być warta świeczki.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, o 16:05 przez Mmmartix, łącznie zmieniany 1 raz.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: SilentShout »

kanoa pisze:ja mam 85 z biologii, 62 z chemii, 82 z matmy i 55 z fizyki. czy mogę się chociaż łudzić nadzieja, że dostane się do bydgoszczy/katowic/lublina/białego stoku?
w Białymstoku liczą się tylko dwa przedmioty biol i chem lub biol i fiz
kanoa
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:42

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: kanoa »

a orientuje się ktoś w którym mieście jest najniższy próg na lekarsko-dentystyczny ?
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: yecur »

wydaje mi sie ,ze spadek progow o 5 pkt jest calkiem realny .sama mam 172 ,ale to ,ze sa tu na forum osoby z taka i wyzsza punktacja jeszcze doprawdy niczego nie przesadza.poza tym ta matura poszla najgorzej od paru lat ,taki artykul czytalam na wp no wiec nie widze powodu dla ktorego progi nie mialaby spacsc ,a zeby wzroslo to juz raczej zerowa szansa
_milka_
Posty: 28
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:36

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: _milka_ »

yecur, właśnie dlatego - 3 wypowiedzi wyżej.
tak jak mówiła doktorka
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: hotdog1990 »

Macie chyba jakieś uprzedzenie do poprzednich roczników. Po rekrutacji 2009 zostało mnóstwo osób z wynikami około 170(jesli ktos nie składał na SUM) i wynikami 168 i nizej i jakos w tamtym roku progi spadły o te kilka punktow wiec jak w tym roku maja nie spasc skoro matury poszły sporo gorzej i jest zdecydowanie mniej osób z takimi wynikami jak pisałem z lat poprzednich:)
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: adestor »

Biologia - 97%
Chemia - 97%
Matma- 100%
Fizyka - 82%

Lublin albo cmuj witaj
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: WYNIKI Z MATURY - KANDYDACI NA MEDYCYNE

Post autor: Mmmartix »

adestor pisze:Biologia - 97%
Chemia - 97%
Matma- 100%
Fizyka - 82%

Lublin albo cmuj witaj
Szczerze Ci gratuluję!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości