biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Rozalia64
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:19

Re: biologia 2011

Post autor: Rozalia64 »

Niestety, jak przemyślałam, żeby jednak złożyc na farmację ( po ogłoszeniu wyników maturalnych ) to już rejestracja wszędzie była zamknieta, zostały tylko Bydgoszcz i Kraków i tam złozylam. Teraz żałuję bo mogłam zarejestrować sie wcześniej i miałabym wiecej mozliwości, ale cóż, liczyłam, że uda sie na stomę.
A Ty Zazu ?
Bedu
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2011, o 20:00

Re: biologia 2011

Post autor: Bedu »

joko- Czyli jak to jest z tymi 2 kierunkami? Orientujesz sie? Podobno rok akad 2011/2012 jest ostatnim w którym można zaczać dwa kierunki i nie płacic.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: biologia 2011

Post autor: zazu24 »

Rozalia, ja też miałam cichą nadzieję na medycynę, ale niestety. ale z farmacji będę równie zadowolona ja do Sosno, mieszkam blisko, więc to dla mnie korzystne. poza tym z moimi punktami pewnie nie miałabym szans do żadnego innego miasta, ale nie narzekam
mroczna
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2011, o 08:29

Re: biologia 2011

Post autor: mroczna »

Baga,masz rację.Ludzi z wysokimi wynikami jest dużo mniej niż w tamtym roku.U mnie w szkole a chyba jest to drugie liceum w woj. lubelskim,nie było 90 % z chemii,średnio Ci lepsi mieli ok.85,z bioli wyobraźcie sobie ,że nie było 80%/a jeżeli już to może ze dwie za to fizyka średnio po 82%.
Progi najbardziej spadną w Warszawie ,Wrocławiu no i tam gdzie jest fizyka.Wg. mnie szansa nawet 10-12 pkt. Wrocław
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: york »

z 157 mysle, ze w tym roku farmacja jest realna
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: biologia 2011

Post autor: Wanilia90 »

Rozalia64,
Tak,studiuje farmacje Do matury uczyłam się raczej niewiele i nie chodzi bynajmniej o to,że nie było czasu.Po prostu nie byłam w tym roku już tak zdeterminowana,w końcu miałam już rok w plecy i postanowiłam iść na spontanie Doszłam do wniosku,że uczyłam się już tego 2 razy i pamiętam materiał,zresztą jak wszyscy dobrze wiemy nie o wiedze tu chodzi.i udało się Nie jest to oszałamiajacy wynik,ale 165 pkt moze wystarczy na ten SUM.Taa,chemii na tych studiach Ci nie zabraknie.W Sosnowcu caly rok jest chemia ogolna i nieorganiczna-czyli zadania z obliczeniowek(rownież poniekad elektroliza,iloczyn rozp. i inne pierdy z nieorganow) odpadają.W zasadzie trzeba powtórzyć tylko organiczną i powinno wystarczyć.Ja co prawda nie poprawiłam chemii,ale mając 88% przy tej maturze i 1-dniowej powtórce organicznej nie liczyłam na cud Spokojnie można się ze wszystkim wyrobić-kwestia organizacji.Ja mialam czas i na imprezy,na Chłopaka,poprawę matury no i sesja też zaliczona w 1 terminie Nie powiem chwilami trzeba było zarwać nockę,ale udało się. Ja bym nie siedziala w domu,w ubiegłym roku zostawiłam studia po 1 semestrze no i żałowałam. Czułam na sobie presje i nie poprawiłam nic:/
Także Dzieciaczki bez biegunki,chcieć to móc i módlmy się o spadek progów
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: biologia 2011

Post autor: Shaq »

A poprawiał ktoś maturę z myślą o lekarskim będąc na weterynarii? Słyszałem, że ciężko tam z czasem, ale wiecie to tylko pogłoski.
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: biologia 2011

Post autor: dent »

ja, poprawiałem w tym roku będąc na 3 roku (ponoć najbardziej przerąbany ) no i podwyższyłem do 90%
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: biologia 2011

Post autor: zazu24 »

Shaq, ja poprawiałam. wet jest ciężkim kierunkiem, wiele razy nam powtarzano, że na równi z lekarskim, więc ciężko jest się uczyć i na studia i do matury. mnie zależało na poprawie matury, dlatego już do drugiej sesji nie podchodziłam, tylko stukałam biologię i chemię do poprawki, no i się udało. ale na moim roku sporo osób chciało połączyć studia z nauką do matury i niestety, brdzo niewielu się udało, prawie wszyscy zostają na wecie.
ale myślę, że jeśli masz bardzo dużo samozaparcia to możesz spróbować weterynarii świetny kierunek, niesamowicie ciekawy i z czystym sercem polecam wszystkim. mnie po prostu nie był pisany )
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: biologia 2011

Post autor: paulina_47 »

Shaq pisze:A poprawiał ktoś maturę z myślą o lekarskim będąc na weterynarii? Słyszałem, że ciężko tam z czasem, ale wiecie to tylko pogłoski.

Będę szczera: kurwicy dostaję jak coś takiego czytam
Patryk3159
Posty: 10
Rejestracja: 3 sie 2010, o 13:00

Re: biologia 2011

Post autor: Patryk3159 »

Kazdy się chwali, to i ta bede nieskromny

bio rozsz : 88
chem rozsz :100
fiz podst : 94

Teraz tylko mam problem, bo nie wiem czy iść na lekarski do poznania czy do Wrocławia, bo tu i tu mam tak samo daleko P ale chyba wybiorę Wro
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: biologia 2011

Post autor: OlgaB »

a o CmUj albo Wawie nie myślałeś?to też dobre uczelnie
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: york »

ja bym poszła na twoim miejscu do wrocławia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości