rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

, o to chodzi Myślałam, że mówisz o zakładce Ankieta. Rzeczywiście, mam jakiś kwestionariusz tutaj. Myślę, że zostawiamy niewypełnione pole Data wpływu, chyba pracownik AMu przyjmujący Twoje papiery odnotuje tam, kiedy je złożyłeś i tyle
eMWu
Posty: 7
Rejestracja: 9 lut 2011, o 17:15

Re: rekrutacja

Post autor: eMWu »

To ja również proszę kogoś lepiej poinformowanego o upewnienie czy dobrze rozumiem kwestię związaną z badaniami: jeśli zostanę zakwalifikowana do przyjęcia to razem z tymi dokumentami typu podanie, świadectwo maturalne, fotokopia dowodu (powiększona dwukrotnie, tak?), zdjęcia etc. mam złożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów i MUSI to być od lekarza medycyny pracy (mam zamiar załatwić to w moim mieście). I to jest takie ogólne zaświadczenie bez uwzględniania konkretnych czynników, a dopiero po złożeniu tych dokumentów dostanę inne skierowanie na badania, które zrobię już w jednej z przychodni z listy. Czy należy donieść tylko to jedno na które dostaniemy skierowanie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: rekrutacja

Post autor: mossa »

eMWu, razem z dokumentami zawozisz zaświadczenie nie od medycyny pracy tylko od zwykłego lekarza pierwszego kontaktu, takie gdzie jest napisane coś w stylu że możesz kontynuować kształcenie na dowolnym wybranym kierunku, lekarze zwykle mają coś takiego u siebie. jak już się dostaniesz i zawieziesz dokumenty to w dziekanacie dostaniesz skierowanie do medycyny pracy i wzór zaświadczenia z wypisanymi czynnikami szkodliwymi w zawodzie itd., to trzeba dostarczyć jakoś do września.

PiotrekB, żadnych wpisowych nie ma (przynajmniej nie było w zeszłym roku), w dziekanacie musisz zapłacić tylko 21zł na legitymację i indeks. z dowodem nie trzeba chodzić do żadnego notariusza, dajesz ksero i oryginał, ktoś z komisji rekrutacyjnej obejrzy oba i podpisze poświadczenie zgodności.
lek. mossa
chamucki
Posty: 107
Rejestracja: 27 lut 2010, o 15:16

Re: rekrutacja

Post autor: chamucki »

eMWu pisze:To ja również proszę kogoś lepiej poinformowanego o upewnienie czy dobrze rozumiem kwestię związaną z badaniami: jeśli zostanę zakwalifikowana do przyjęcia to razem z tymi dokumentami typu podanie, świadectwo maturalne, fotokopia dowodu (powiększona dwukrotnie, tak?), zdjęcia etc. mam złożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów i MUSI to być od lekarza medycyny pracy (mam zamiar załatwić to w moim mieście). I to jest takie ogólne zaświadczenie bez uwzględniania konkretnych czynników, a dopiero po złożeniu tych dokumentów dostanę inne skierowanie na badania, które zrobię już w jednej z przychodni z listy. Czy należy donieść tylko to jedno na które dostaniemy skierowanie?

Pozdrawiam
Dzwoniłem do nich bodajże w piątek i powiedzieli mi, że to zaświadczenie od lekarza rodzinnego nie jest wymagane i że trzeba dostarczyć tylko to co jest na stronie, a skierowanie oni sami wydają, ale teraz po tym co powiedziała mossa już sam nie wiem.
eMWu
Posty: 7
Rejestracja: 9 lut 2011, o 17:15

Re: rekrutacja

Post autor: eMWu »

Dzięki za odpowiedź. Mam takie zaświadczenie jeszcze od pediatry, z kwietnia, bo trzeba było iść na bilans i to dostałam, więc myślę, że wystarczy ( jest tam napisane, że: Może podjąć kształcenie, pracę w dowolnym typie szkoły (kierunku studiów), w dowolnym zawodzie"). Dobrze, że nie muszę iść u siebie do lekarza medycyny pracy, mniej zachodu
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: rekrutacja

Post autor: OlgaB »

kurcze ciekawi mnie czy spadnie próg ze 2 pkt fajnie by było
Switch_625
Posty: 56
Rejestracja: 19 lis 2009, o 23:16

Re: rekrutacja

Post autor: Switch_625 »

A trzeba wpisywać numery aneksów? Jak dzwoniłam to powiedzieli mi, żebym wpisała tylko numer tego pierwszego świadectwa (bez którego aneksy nie są ważne).
chamucki
Posty: 107
Rejestracja: 27 lut 2010, o 15:16

Re: rekrutacja

Post autor: chamucki »

Jest podpowiedz po prawej stronie w zakładce szkoła średnia:
W przypadku posiadania aneksu należy:

* W polu numer świadectwa maturalnego należy wpisać numery świadectwa oraz aneksu, rozdzielone spacją
* W polu Data wydania świadectwa maturalnego należy wpisać datę świadectwa, a nie aneksu
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: rekrutacja

Post autor: ratopher »

Ja mam pewne niejasności co do tych badań. W Lublinie skierowanie na badania pobrac można z konta rekrutacyjnego, a na liście dokumentów jest napisane, że trzeba dostarczyc również zaśwaidczenie lekarza medycyny pracy razem z innymi dokumentami. Więc trzeba te badania chyba zrobić wcześniej tak No bo teraz jak zostało około tygodnia ciężko będzie się załapać na to w Lublinie, a poza trzeba płacić (sic!). O co kaman jeśli ktoś wie
Herbatka
Posty: 8
Rejestracja: 4 lip 2011, o 09:49

Re: rekrutacja

Post autor: Herbatka »

Po jakim czasie zmienił Wam się status podczas rekrutacji z nie zweryfikowano na zweryfikowano? Czekam już z tydzień i zaczynam się martwić, że może czegoś nie wpisałam/źle wpisałam.
Switch_625
Posty: 56
Rejestracja: 19 lis 2009, o 23:16

Re: rekrutacja

Post autor: Switch_625 »

to się chyba zmieni dopiero po zakończeniu rekrutacji, w sensie po 6.07
chamucki
Posty: 107
Rejestracja: 27 lut 2010, o 15:16

Re: rekrutacja

Post autor: chamucki »

Pytałem już o to, ale dla pewności jeszcze raz: wpisaliście wynik z angielskiego (lub niemieckiego)?
Switch_625
Posty: 56
Rejestracja: 19 lis 2009, o 23:16

Re: rekrutacja

Post autor: Switch_625 »

Nie, jak wybierzesz lekarski to wyświetla Ci się tylko biologia, chemia i fizyka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości