biologia: operon vs inne podręczniki

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: aster »

Nowa Era to kompletne lanie wody. Poza tym, wiele tematów obowiązujących do maury nie jest w nim poruszonych. Co prawda, niektóre rzeczy są jasno wyjaśnione, ale mimo wszystko uważam, ze są lepsze podręczniki.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: methodys »

A nie lepiej kupić podręcznik akademicki, np. biologię Villego? Co prawda do szkoły się tego nie zaniesie, ale nie można powiedzieć, że nie ma tam czegoś do matury.
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: mala_mii »

Ville? To chyba raczej do olimpiady biologicznej

Naprawdę na maturze nie wymagają nie wiadomo jakiej wiedzy. Operon ma prawie wszystkie informacje jakich potrzeba. Chociaż dobrze mieć kompetentnego nauczyciela, który doda coś od siebie, bo są kwestie potraktowane po macoszemu w operonie.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: methodys »

Ale Ville jest bardzo ciekawie napisany, przecież nie trzeba czytać wszystkiego. Ja na widok Operonu dostaję drgawek.
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: adestor »

Bazując na jedynie operonie można się nieźle przejechać, przykłady

matura 2009 - zadanie dotyczące pierścienic, podpunkt a) chitynowa kutykula. W operonie jest napisane że pierścienice posiadają takowy oskórek, w kluczu tego nie było.
matura 2010 - praktycznie zero informacji o koewolucji w operonie
matura 2011 - operon inaczej niż wszystkie inne podręczniki opisuje inhibicję niekompetycyjną
matura 2011- praktycznie zero informacji o funkcjach śledziony
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: nxxx »

Operon - fuj, fuj.

No chyba, że ktoś ma dobrego nauczyciela w szkole
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: aster »

adestor, a Ty jaki podręcznik w takim razie polecasz?
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: adestor »

Moja klasa również bazowała na operonie, ale ja osobiście zaopatrzyłem się w starsze wydanie, którego autorem był waldemar lewiński - stara wersja jest bogatsza, lepsza treściowo, mniej błędów i ma lepszą szatę graficzną. Dużo korzystałem z repetytorium GREG - naprawdę dobra książka za małą cenę (ok. 12zł). Botaniki uczyłem się z Podbielkowskich, a zoologi z podręcznika Tomasza Umińskiego (taki zielony z zebrą na okładce).

P.S. To wydanie operonu 2011 ma według mnie obrzydliwą szatę graficzną, która utrudnia naukę
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: aster »

O, dziękuję za informacje Co do repetytorium wydawnictwa greg- również je posiadam i bardzo sobie chwalę! Z pewnością sprawdzę również pozostałe książki
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: Mikolai »

allegro 1696168772

O to repetytorium GREGa chodzi?
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: adestor »

Mikolai, tak dokładnie to Jest 100razy lepsze niż operonu (w którym są same pstrokate obrazki . ) i tańsze z 5 razy
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: biologia: operon vs inne podręczniki

Post autor: Haku »

Gdzies był wątek o książce Grega. Ze podono tam aż roi się od błędów. Czytałam opinie na temat tej ksiązki i w ostateczności jej nie kupiłam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości