LEP i staż zlikwidowany?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Ziomek123 »

Jak jest z LEPem i stażem po studiach? Słyszałem, że LEP i staż został zlikwidowany dla studentów zaczynających w tym roku?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: lith »

heh. za dużo powiedziane. LEP zostanie zastąpiony LEKiem a staż przeniesiony na 6 rok. Ale to chyba nie od tego, a od przyszłego roku o.O
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: OlgaB »

a skąd to wiesz?ja nic nie wiem na ten temat niestety
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: OlgaB »

a jaka jest różnica między Lekiem a Lepem?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: lith »

Jeżeli dobrze ogarnąłem to tylko to kiedy się go pisze. LEP sie pisało po stażu, czyli jakby po 7 latach, a LEK chyba po 5 będzie (mogę mieszać coś). I LEP był 2x do roku, a LEK nie wiem jak będzie. Z resztą zobaczymy, czy w ogóle to wejdzie w życie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

ustawa jak widać już weszła w życie
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Ziomek123 »

Czyli osoby, które zaczną medycynę to skończą tak samo jak ci, którzy pójdą za rok na lekarski
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

tak, i będą już zdawać LEK który będzie jak widać wymyślany przez uczelnie medyczne (i tu mam wątpliwości czy jednakowy dla wszystkich czy inny dla każdej uczelni).
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: methodys »

Zmianami zostaną objęci w związku z tym studenci, którzy rozpoczną naukę na pierwszym roku z dniem 1 października 2012 roku.
Z tego co pamiętam to mamy 2011, więc my mamy jeszcze normalnie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie zrozumiałaś o co chodziło osobie powyżej mnie. Przyczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: methodys »

Ziomek123 pisze:Czyli osoby, które zaczną medycynę to skończą tak samo jak ci, którzy pójdą za rok na lekarski
Odnosiłam się do tej wypowiedzi i według mnie osoby, które zaczną medycynę oznacza osoby, które zaczną ją w tym roku.

Jeśli LEK będzie na każdej uczelni inny to nie dobrze, zaraz się zacznie: a w Bydgoszczy to mieli prostszy, a gdzieś tam, coś tam. I będzie problem ze sprawiedliwością przy dostawaniu się na specki.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

służę więc wyjaśnieniem
osoby które zaczną 1 tym roku studiują 6 lat, w przyszłym 5 - wychodzi na to ze skończą oba roczniki w tym samym czasie.
dodda
Posty: 33
Rejestracja: 13 sty 2010, o 20:55

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: dodda »

Ok, czyli rocznik, który teraz idzie na medycynę jest zarazem ostatnim, który będzie zdawał LEP? Jeśli tak, to rozumiem, że nie będzie możliwości poprawy tego egzaminu w razie niedostania się na specjalizację? Średnio to sobie wyobrażam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości