Weterynaria na UWM - opinie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
dfagdfagdfgadfgdf

Weterynaria na UWM - opinie

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

Studenci weterynarii w Olsztynie, podzielcie się opiniami, obawami, wiedzą na temat uczelni.
Jakie przedmioty są dla was najtrudniejsze
Czy ogólnie jest ciężko Dużo kucia
Ile razy można poprawiać egzamin
Czy są jakieś przedmioty związane z matematyką lub fizyką Dlaczego właściwie te przedmioty są wypisane przy rekrutacji
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

[Link] Weterynaria na UWM - opinie

Post autor: monis1992 »

na te pytania odpowiedzi możesz uzyskać czytając ten temat: weterynaria-na-uwmie-w-olsztynie-vt3081-465.htm
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Weterynaria na UWM - opinie

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

ale mało jest tych opinii.
więcej piszą o progach.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Weterynaria na UWM - opinie

Post autor: kamilorni »

alibi94 pisze:Studenci weterynarii w Olsztynie, podzielcie się opiniami, obawami, wiedzą na temat uczelni.
Jakie przedmioty są dla was najtrudniejsze
Czy ogólnie jest ciężko Dużo kucia
Ile razy można poprawiać egzamin
Czy są jakieś przedmioty związane z matematyką lub fizyką Dlaczego właściwie te przedmioty są wypisane przy rekrutacji
Hmtemat rzeka Wiedza na temat uczelni znajduje się na stronie wydziału. Zapraszam do lektury

Pyt.1. Jakie przedmioty są dla was najtrudniejsze
dla mnie na pierwszym roku biofizyka i myślę, że dla większości roku też. Jak to powiedziała sama prowadząca na pierwszym wykładzie a propo pierwszego slajdu: Widzicie tę myszkę przy wzorze E=mc^2 ? To jest to bio". Cała reszta, to normalna fizyka. True, niestety. Trzeba zaliczyć ćwiczenia i zdać egzamin. Mnie się udało, ale wielu osobom nie Bez paniki, jest z tego warunek.

Pyt.2. Czy ogólnie jest ciężko Dużo kucia
to są ciężkie studia, ale w końcu ktoś je kończy. Mówią, że mamy przynajmniej 5 razy więcej rzeczy do ogarnięcia, niż medycyna ludzka. Dlaczego?
Prosty przykład: na ludzkiej mają jedną wątrobę, a na weterynaryjnej mamy wątrobę psa, kota, przeżuwaczy, świni, konia Na ludzkiej uczą się chorób tylko człowieka, a na weterynaryjnej uczymy się chorób ww gatunków - a nie każde choruje na to samo. Można by wymieniać w nieskończoność
Co do kucia", to ja osobiście nigdy nie uczyłem się czegoś totalnie na blachę. Zazwyczaj staram się kojarzyć fakty i wiązać je ze sobą w jedną całość. To już cecha osobnicza kto jak się uczy

Pyt.3. Ile razy można poprawiać egzamin
2 razy.

Pyt.4. Czy są jakieś przedmioty związane z matematyką lub fizyką
patrz Pyt.1. oprócz tego biostatystyka z prof. matematyki, ale to raczej błaha sprawa.

Pyt.5. Dlaczego właściwie te przedmioty są wypisane przy rekrutacji
Pewnie dlatego, że uczą myślenia. Tak, czy siak, gdybym ja miał ustalać zasady rekrutacji, to liczyłaby się tylko biologia, chemia + ewentualnie język obcy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości