Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
egzorrr
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:42

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: egzorrr »

klaudynka4 pisze:Chciałabym więc złożyć dokumenty do obu uczelni, a potem z jednej je wycofać. Czy mogę tak zrobić?
Odgrzewam ten problem, ponieważ przeglądając wątek nie spotkałam się z jednoznaczną odpowiedzią, tylko sugestią, że będzie to chamskie

Ja z kolei chciałabym 11.07 złożyć dokumenty (odpis) na AM we Wrocławiu, zaraz 12.07 jeśli okazałoby się to możliwe jechać na CMUJ (złożyć oryginał, gdyż te studia to mój priorytet) i w drodze powrotnej zabrać zabezpieczenie z Wrocławia.

Musiałabym tak zrobić, gdyż nie mam możliwości dojazdu autem, polegam tylko na komunikacji publicznej, a nie chcę zostać na lodzie gdy np. nie dojadę na czas do Krakowa do tego 15.07, bo okres oczekiwania na papiery we Wrocławiu to tylko 11-13.07

Osobiście, myślę że to nie będzie aż tak chamskie a przeciwwskazań, żeby tak zrobić raczej nie ma, ale wolę się upewnić u obytych w tym rekrutacyjnym szale osób
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: york »

ale w krakowie wyniki są 11.07
egzorrr
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:42

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: egzorrr »

No tak, w piątek 08.07 wyniki Wrocławia, więc w poniedziałek 11.07. jadę tam od rana, składam odpis świadectwa maturalnego, zdjęcia i inne pokserowane dyrdymały, do domu wracam późnym popołudniem, dopiero sprawdzam, czy dostałam się na CMUJ (jesli nie, to sprawa prosta - Wrocław załatwiony i wrzucam na luz! ) ale jeśli się też akurat tam dostanę to na drugi dzień od razu muszę zabrać oryginał maturalny, kolejną porcję kser i zdjęć, i szemranymi połączeniami kierować się na Kraków. Z tym dojazdem naprawdę u mnie cienko, tak to jest jak się człowiek urodzi w pipidówie.

W sumie esencją mojego pytania jest fakt, czy mogę stworzyć sytuację współistnienia na obu uczelniach jednocześnie, jako osoba przyjęta na studia, ( ) chociaż przez ten krótki czas, aby zaoszczędzić sobie nerwów, bo do tej pory przeglądając podobne wypowiedzi doradzano, że w razie przyjęcia gdzieś indziej, trzeba zabrać papiery z jednej uczelni i zawieźć je do tej drugiej. czyli albo tu albo tu.

Chciałam najpierw poczekać do 11.07 na wyniki z CMUJ i nawet nie zwracać uwagi na Wrocław tylko uderzać na Małopolskę, jednak nie jestem pewna czy faktycznie dotrę do tego 15.07 na Kraków, więc chcę sobie zrobić zaplecze, zwłaszcza gdyby mnie okradli w jakimś nocnym pociągu z jakże wartościowej teczki z papierami
pawelr19
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2009, o 18:00

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: pawelr19 »

witam wszystkich forumowiczów mam pytanie odnośnie zaświadczeń lekarskich. byłem ostatnio prywatnie u lekarza medycyny pracy, załatwiłem zaświadczenia. lekarz stwierdził że zaświadczenie jest ważne na czas studiów i przy wypełnianiu zaświadczenia na farmację zapytał się ile trwają te studia - powiedziałem że 5 lat bo tak mi się wydawało ale dzisiaj natknąłem się na informację że jednak 11 semestrów, czyli tak jakby 5,5 roku. no a na zaświadczeniu mam termin następnego badania 5.07.2016 - czyli równe 5 lat od przedwczoraj. i teraz nie wiem. czy takie zaświadczenie jest prawidłowe i przyjmą mi je jak będę składał papiery na farmację w Sosnowcu? no bo w sumie. badanie przeprowadzone, wszystko ładnie itd. - mogę podjąć studia. w razie czego mógłbym powiedzieć że jak będzie trzeba to dostarczę nowe badania jak te obecne stracą ważność. ale czy taki argument jest wystarczający? czy może w ogóle nie patrzą na te daty przy przyjmowaniu dokumentów i nie ma co się stresować? bo nie chciałbym się rozczarować po 5 godzinach jazdy gdyby okazało się że zaświadczenia mi nie przyjmą swoją drogą to moje 169 powinno starczyć na lek bez problemu w tym roku i ta farmacja to tak tylko asekuracyjnie no ale mimo wszystko chciałbym mieć to zaklepane".

drugie pytanie - odnośnie adresu uczelni na zaświadczeniu. jaki tam ma być? np na ŚUM mam wpisany ten z głównej strony, Katowice itd. a może na farmację trzeba wpisać adres dziekanatu w Sosnowcu? sam już nie wiem. w ubiegłym roku jak się rekrutowałem na fizjo w Rzeszowie to miałem wpisany ten właśnie adres główny, a nie dziekanatu i zaświadczenie niby przeszło no ale nie wiem jak to będzie na ŚUMie.

trzecie pytanie - odnośnie wpłat za indeks i legitymację. w informacji dla kandydatów na farmację jest napisane: Kandydat zobowiązany jest w ciągu 3 dni roboczych do daty ogłoszenia listy rankingowej dokonać wpisu na rok czyli wypełnić deklarację, dokonać opłaty za legitymację i indeks oraz dostarczyć do Dziekanatu Wydziału przy ulicy Jedności 8 w Sosnowcu następujące dokumenty. co by oznaczało że trzeba od razu zrobić przelew za ta legitke i indeks. no a jak przeniosę papiery później to co, będą mi jakiś zwrot robić? sam już nie wiem jak to ma być.

co myślicie o tym? z góry dzięki za odpowiedzi
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: LinKaDr »

Drugie pytanie: ja mam adres dziekanatu - z tym, że badanie lekarskie robiłam w ośrodku, do którego pokierowała mnie uczelnia.

Pierwsze pytanie: na moim zaświadczeniu data następnego badania jest w 2014 roku, a studia kończę w 2017, więc myślę, że Twoje jest ok.

Co do trzeciego pytania - gdzieś czytałam, że należy mieć przy sobie przy wpisie przygotowane bodajże 21zł (?) na legitkę i indeks, więc myślę, że można to zapłacić bezpośrednio w dziekanacie zaraz po złożeniu dokumentów.
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: LinKaDr »

O, więc przeczytałam o tym w informatorze ŚUM dla kierunku lekarskiego oto fragment:
Przy wpisie na I rok studiów wraz z wymaganymi dokumentami prosi się także o dostarczenie dowodu opłaty za indeks i legitymację studencką- 21 zł (możliwość zapłaty na miejscu w kasie)
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: york »

ja mam zaświadzczenie na 2 lata i adres dokładny do zabrza
MichalPixa
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2011, o 17:56

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: MichalPixa »

Ja mam pytanie. Czy badania w katowicach na lekarski, mozna wykonać jak już się dostane? Np. lista jest 11tego, ja jade tam 12 robie badania i tego samego/ nsatepnego dnia dostarczam dokumenty na studia?
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: LinKaDr »

Sam oceń: ja byłam tam dwukrotnie - najpierw zabrałam skierowanie i od razu poszłam na pobranie krwi, dopiero następnym razem (po tygodniu?) zostałam przyjęta przez lekarza.
eve744
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2011, o 10:46

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: eve744 »

jak ma wyglądać to upoważnienie jeżeli chcemy żeby dokumenty zawiózł nam ktoś inny?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Ziomek123 »

Upoważniam moją prababcię do złożenia dokumentów na kierunek lekarski

Z poważaniem
Ziomek123
eve744
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2011, o 10:46

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: eve744 »

a nie musi to być jakoś notarialnie potwierdzone?
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: wedrowycz_ka »

zależy jak chce uczelnia, ale raczej chcą parafkę notariusza. Zadzwoń do nich.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości