Mały problem...

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
amral
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 19:28

Mały problem...

Post autor: amral »

Moja przyjaciółka ma mały problem z. jakby to nazwać sprecyzowaniem kierunku w którym ma się udać. A więc ona chciałaby w przyszłości zająć się produkcją leków tylko że właśnie nie wie na jaką uczelnię i na jaki wydział ma się udać aby zrealizować swoje marzenie. Czy ma być to kosmetyka a może farmaceutyka?
Pomóżcie mi tzn jej bo nawet ja od tego zgłupiałem
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mały problem...

Post autor: Savok »

Produkcja lekow zajmuje sie farmacja. Jest to zarowno wydzial jak i kierunek na kazdej akademii medycznej.
amral
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 19:28

Re: Mały problem...

Post autor: amral »

napisałem leków, oh shit. tylko ja mogłem się tak pomylić.
Chodziło mi o produkcję kosmetyków.

Ale ja zakręcony jestem
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Mały problem...

Post autor: Vinci »

Po kosmetologii raczej kosmetyków sie nie produkuje, uczą tam przbijania jezyków i łdnego malowania paznokci . Jesli chce pracowac w jakiejs wytwórnik kosmetyków to musi isc na technologię chemiczną na jakiś wydział chemii, ewentualnie na farmacje (tutaj bardzej w kierunku kosmetyków leczniczych, kremy masci itp itd)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Mały problem...

Post autor: tin »

Zależy jaka specjalizacje na farmacji wybierzesz.
amral
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 19:28

Re: Mały problem...

Post autor: amral »

Dzięki, ta wiedza na pewno się przyda

Ale mam dalej problem bo szukałem na stronie AM Poznań (założyłem że to może być na farmacji) czegoś o tym i nie znalazłem dosłownie ani słowa. Może to jednak nie jest farmacja bo już sam mam wątpliwości.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Mały problem...

Post autor: Vinci »

Nie jestem przekonany w 100% czy farmacja to dobry kierunek ku temu, poporstu nie wiem. Jednak ponad wszelka watpliwosc po technologii lub inzynierii chemicznej (róznie jest to na uczelniach powiązane) jak najbardzej mozna pracowac w fabrykach wszelkiego rodzaju chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości