I rok na lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: AllMySecrets »

hmm jeszcze na II wydziale sa milsze panie w dziekanacie ale za to dziekan i spolka II wydzialu robi problemy studentom a I nie
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: ratopher »

Aha. Dzięki za info :*
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Jaenelle »

Na jakich ulicach odbywają się zajęcia na pierwszym roku?
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: biolog91 »

anatomia - ul. jaczewskiego (coll. anatomicum), chemia - ul. chodzki (coll. pharmaceuticum), biologia - ul.radziwillowska (coll. medicum), wf - ul. chodzki, historia medycyny - ul. szkolna (biblioteka glowna um ), pierwsza pomoc - ul. staszica (psk nr 1), języki - ul. jaczewskiego (anatomicum), 2 wykłady z bhp w zeszłym roku były w collegium pathologicum - nie wiem jaka to ulica ale 2 kroki od pharmaceuticum .
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: wilma »

Dudek pisze:[at] z jednej strony cieszy mnie perspektywa 3 roku z twojej wypowiedzi (trochę odetchnąć) ale z drugiej martwi, bo ja już taki jestem, że jak bata nad moją osobą nie ma, to się opierdzielam . Wiem, ze uczę się dla siebie itd. itd. ale kurcze co ja poradzę .
uwierz mi ja mam taki sam problem nie umiem uczyc sie odpowiednio wczesnie, tylko jak wiem, ze musze. to moze byc problemem, ale nawet z takim uposledzeniem układu wolicjonalnego da sie jakos to przebrnąć
teraz juz po skonczonym 3 roku moge powiedziec, ze egz z mikorbiologii brdzo przyjemny, szóstki nawet wstawiali, min ilosc osób oblała, za to patofizjologia to cyrk na kółkach, podpalmy katedre połowa roku do tyłu.
justina89 pisze:W Lublinie biofiz jest na II roku jak ktoś już wcześniej wspomniał i poziom trudności nie jest tu istotą sprawy, asystenci to dobra próba psychiki. A poważnie to są jednostki umilające życie i wróżące wam zupełnie inną drogę kariery niż obraliście, to tak w skrócie.
haha, to prawda, nikt mnie psychicznie tak nie dojechał jak asystenci z biofizyki:P justina - chodzi Ci o dr Jana? musze przyznac, ze odrabianie u niego zajec pod koniec semestru to czysta przyjemnosc jego tłumaczenie fizyki sprawia, ze zaczyna sie darzyc ten przedmiot minimalnie mniejsza nienawiscia :)
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: justina89 »

wilma pisze:

haha, to prawda, nikt mnie psychicznie tak nie dojechał jak asystenci z biofizyki:P justina - chodzi Ci o dr Jana? musze przyznac, ze odrabianie u niego zajec pod koniec semestru to czysta przyjemnosc jego tłumaczenie fizyki sprawia, ze zaczyna sie darzyc ten przedmiot minimalnie mniejsza nienawiscia :)
Bardziej chodziło mi o panią Irene która była super podbudowująca.
Dobrze, że mam ten przedmiot za sobą, bo naprawdę męczący to przedmiot jak cholera.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: _KALINA_ »

mam pytanie, czy nie wiecie które miejsce na rankingowej liście zajmowała osoba ostatnia, przyjęta we wrześniu Czy ktoś orientuje się?
Awatar użytkownika
agnieshhhka
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 15:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: agnieshhhka »

2 lata temu to była osoba ktora była na jakimś 500 miejscu.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Anielka »

ok.700 w tamtym roku tak mi się wydaje (jeśli chodzi o ostatnią przyjętą osobę pod koniec września)

edit: tzn. na liście rankingowej miała taką mniej więcej lokatę, na rezerwowej gdzieś 480 może.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: _KALINA_ »

dziekuję.
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Jaenelle »

Jak wyglądają zajęcia z wf w Lublinie? Jest mozliwość wyboru zajęć np. basen, siłownia, aerobic?
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: methodys »

Pytałam już gdzieś o to i dostałam odpowiedź, że nie można, wfy są wspólne, ale można wybrać siata-bieganie-tenis stołowy.
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Beata 91 »

Z wuefem to trochę skomplikowana sprawa. Zajęcia przypominają trochę wf szkolny - robicie to, co zarządzi prowadzący, ale można sobie wybrać niektóre formy aktywności i na wf nie chodzić. Takimi formami mogą być: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, basen. Nie pamiętam czy coś jeszcze, ale prawdopodobnie istnieje więcej takich form.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości