Odwołania do OKE

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Clementia
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2011, o 16:37

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Clementia »

eko92-tak, chciałabym bardzo, ale czuję,że te moje dwa ewentualne, wywalczone punkty z biologii mogą przeważyć szalę na moją korzyść
Amelka_ odnośnie zadania z krzepnięciem- przy tym oraz przy zadaniu z plemnikiem miałam postawiony haczyk, ale też 0 pkt przy krzepliwości napisałam,że zbyt niski poziom wapnia hamuje proces krzepnięcia. Brak czynnika krzepnięcia Ca2+ uniemożliwia przekształcenie nieaktywnej protrombiny w aktywną trombinę-ale nie wiem czy w tym miejscu coś wywalczęnie napisałam o fibrynie, uznając,że to jest oczywiste i pisanie o braku trombiny załatwi sprawęnotow sumie 3 pktz których myślę,że 2 mi się należą!)
eko92
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:48

Re: Odwołania do OKE

Post autor: eko92 »

Spokojnie, progi pospadały sporo w tym roku . Ja narazie na farmie we Wro, ale cierpliwie czekam na stomę d.
Amelka_
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2011, o 19:31

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Amelka_ »

Clementia, dodałam w zadaniu z krzepnięciem o fibrynie i tez miałam zero punktów. Babka z oke powiedziała mi że moją pracę mógł sprawdzać ktoś jeszcze niedoświadczony ( .fajnie, ale on decyduje o mojej przyszłości )
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Kolave »

layl pisze:a to nie jest tak, ze przed odwolaniem musisz im oddac swiadectwo?
nie. dopiero jak przyznają Ci punkty to im zawozisz na wymiane
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Odwołania do OKE

Post autor: max_m »

Kolave, a jakby chcieli odebrac?
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Kolave »

wiesz, zmieniają Ci też numer świadectwa, więc jak złożysz na studia i podasz numer nieaktualny to nie wezmą Cię do rekrutacji i jakby nie masz wyjścia
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Odwołania do OKE

Post autor: choinka_91 »

Kolave pisze:Jechałam bo akurat podanie na studia musiałam wysłać.
Nie sprawdził - nie było punkta czy 0 przy zadaniu, a na karcie z punktacją dał mi 0pkt. mimo, że miałam 3dobrze zaznaczone.

Ogólnie to jest cholernie smutne, że wychodząc z tej matury człowiek jest zadowolony, liczy -5pkt max, a potem okazuje się, ze nie użył jakiegoś słówka i ma ponad 60% i musi iść na niestacjo. Co z tego, że rozpisał sie na 4 linijki i odpowiedział dobrze? Co z tego, że od tego zadania zależy jego przyszłość?
Równie dobrze mogłam zacząć uczyć się 2 miechy przed, a tak straciłam 1,5r życia na wkuwanie i robienie zadań.

EDIT: Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do OKE
Ja tez stracilam 5 pkt na bledach ktorym byly pojedyncze slowa.
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Odwołania do OKE

Post autor: choinka_91 »

To wam w innych OKE przed wglądem nie spradzaja prac?
W KRK sprawdzaaja i jeszce na boku ołowkiem wypisuja co masz źle i dlaczego ci nie dali punktu.!
Amelka_
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2011, o 19:31

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Amelka_ »

W OKE Poznań nie sprawdzali widocznie przed wglądem.
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Odwołania do OKE

Post autor: choinka_91 »

Amelka_ pisze:W OKE Poznań nie sprawdzali widocznie przed wglądem.
yyyyy.to ja nie mam pytań.Co to za jakas głupota?
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Odwołania do OKE

Post autor: adestor »

Clementia, z tego co wiem to przy schemacie mitochondrium uznawali oddychanie komórkowe, utlenianie biologiczne, utlenianie glukozy/pirogronianu, a oddychanie komórkowe nie, i argumentowali to tym, że uczeń nie potrafi rozróżnić procesu oddychania tlenowego od beztlenowego, gdy pise oddychanie komórkowe/wewnątrzkomórkowe. Analogicznie było w 2007 roku
eko92
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:48

Re: Odwołania do OKE

Post autor: eko92 »

Adestor, ja napisałam utlenianie biologiczne i mi nie zaliczyli. Miałam przy tm zadaniu postawiony znak zapytania. Mimo, że na maturze 2007 utlenianie biologiczne było kluczową odpowiedzią do podobnego zadania, tyle, że było równanie reakcji zamiast schematu reakcji.
Clementia
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2011, o 16:37

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Clementia »

Zero sprawiedliwościw np w OKE Kraków uznawali nawet samo oddychanie odwołanie i tak złożępomimo tego,że nic ono nie zmieni: /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości