Inżynieria środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
chemix
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 13:12

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: chemix »

z tego co czytałam praca powinna być po tym kierunku, zdaniem większości przyszłościowy, i na kasę później też jakoś nie można narzekać. chciałabym się dostać na stomę, ale jak się nie dostane, to nie będę załamana i pójdę na IŚ
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

Jeżeli miałbym w tym momencie wybierać pomiędzy ochroną a inżynierią, ponownie wybrałbym to drugą opcję
chemix
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 13:12

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: chemix »

WojtekB, a gdzie studiujesz? ciężko jest? czy te wszystkie wytrzymałości materiałów, materiałoznastwa czy mechaniki płynów są takie straszne/ nudne
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

justyna2210 pisze:WojtekB, a gdzie studiujesz?
WSZŚ
justyna2210 pisze:czy te wszystkie wytrzymałości materiałów, materiałoznastwa czy mechaniki płynów są takie straszne/ nudne
Ciężko może nie, ale są przedmioty co sprawiają trudności (budownictwo i konstrukcje inżynierskie, mechanika budowli czy też wytrzymałość materiałów). Termodynamika i mechanika płynów były przyjemniejsze. Teraz mam już zawodowe przedmioty (projektowanie, dobieranie, obliczanie i wyliczanie). VII semestr to będzie głównie pisanie pracy inżynierskiej, a potem jak wszystko dobrze pójdzie, to najprawdopodobniej będę kontynuował studia w Koszalinie.
katio1616
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2011, o 15:47

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: katio1616 »

olussia, justyna2210, no to jesteśmy 3 w identycznej sytuacji moim głównym celem jest dostanie się na stome lub farm, ale ostatnio bardzo zainteresowala mnie także inż środowiska (dokładnie na AGH). Traktuję ją jako alternatywę, gdybym nie dostała sie na AM. Chemia i matematyka nie sprawiają/sprawiały mi problemów, ale gorzej z fizyką (tak naprawdę od gimn nie mialam zbyt wymagających nauczycieli, wiec sie nie przykładałam i boję się, że gdybym ostatecznie dostała się na inż to może być problem). Chciałam się dowiedzieć, czy z dobrą podstawą chemii, biol i mat, ale słabą fiz mam szanse utrzymać się na inzynierii? A jeśli nie, to czy w takim razie jest dla mnie jakimś wyjściem ochrona środowiska?
felus19923
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2011, o 16:35

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: felus19923 »

A czy ktoś studiuje Inżynierię Środowiska na Politechnice Świętokrzyskiej Wiem, że wiele zależy od uczelni, dlatego chciałabym zapytać kogoś z PŚk o parę rzeczy:
Przede wszystkim czy to jest do przebrnięcia dla kogoś z podstawową matmą, z matury mam 70%najbardziej obawiam się biologii, chemii- bo nie czuję się w tym mocna, i jakiegoś projektowania- o tym nie mam zielonego pojęcia.
Jeżeli ktoś studiuje na PŚk to proszę o odp
Pozdro
bercik121
Posty: 16
Rejestracja: 28 sie 2010, o 22:54

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: bercik121 »

Witam serdecznie!
Już niedługo lista przyjętych. Powinienem dać radę, więc chciałbym zaczerpnąć nieco wiedzy na temat inżynierii środowiska w kontekście przyszłej pracy.
Mam kilka pytań:
1) Jaka specjalizacja daje najlepsze perspektywy pracy w zawodzie?
2) Czy warto robić dwie rozbieżne specjalizacje inżynierską i magisterską czy lepiej zbliżone np. COWiG, dalej COW?
3) Czy będę mógł odpowiadać na ogłoszenia o pracę, w których wymagane jest wykształcenie wyższe techniczne - budowlane", gdzie pracodawca nie wymaga uprawnień budowlano-konstrukcyjnych bez ograniczeń?
4) Lepiej płatna jest praca w wykonawstwie czy projektowaniu?
5) Czy istnieje taki manewr, żeby po skończeniu IŚ uzupełnić swoje wykształcenie, tak aby mieć prawa równorzędne z inż. budownictwa?

Będę bardzo wdzięczny za konkretne odpowiedzi na moje pytania, które rozwieją moje wątpliwości i mam nadzieję zachęcą do studiowania
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Anhielos »

Ja z AGH i IŚ (WGGiOŚ) właśnie uciekam, na biologię, bo tutaj nie odnajduję się zupełnie. Geologia pod każdą postacią.
Jeśli macie zapędy bardziej biologiczne i myślicie o stomie czy farmie to radzę dobrze, przemyślcie to.
mefistokamil
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2011, o 17:58

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: mefistokamil »

Witam, mam pewnie problem a mianowicie dramat wyboru
chodzi o to ze dostalem sie na AGH na wydział GIG i tam jest taka specjalnosc jak klimatyzacja i wentylacja w przemysle, oraz dostałem sie na PK i tam według mnie najlepsze specjalnosci to hydrotechnika i geoinżynieria lub instalacje i urządzenia cieplne i zdrowotne.
jak myslicie która z tych specjalnośći jest najbardziej perspektywistyczna w sensie pracodajna ?
Pozdrawiam i czekam na opinie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

W każdej branży jest zapotrzebowanie na wyszkolonych specjalistów, ale jeżeli miałbym wybierać to rozważałbym pomiędzy klimatyzacja i wentylacja w przemyśle a instalacjami i urządzeniami cieplnymi i zdrowotnymi. Idąc dalej wybrałbym AGH, a więc klim-went.
mag1ku
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2011, o 19:11

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: mag1ku »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć od osób studiujących lub absolwentów czy na kierunku Inżynierii Środowiska warto studiować specjalność inżynieria sanitarna ( profil dyplomowania: sieci i instalacje). Jest to jedyna opcja na tej uczelni. Mam na myśli PG w trybie zaocznym. Pozdrawiam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

Warto tym bardziej na PG.
karolina2922
Posty: 10
Rejestracja: 1 sie 2010, o 17:01

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: karolina2922 »

A gdybym chciała zacząć dodatkowe studia(drugi kierunek) to ma być to coś związanego z IŚ, jeśli tak to co?Czy lepiej zacząć coś z innej beczki i poszerzyć perspektywy.Osobiście myślałam o ekonomii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości