Lwów 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Rozalia64
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:19

Re: Lwów 2011

Post autor: Rozalia64 »

Dlaczego wybraliscie Lwów, ja myslałam o Iwano Frankiwsku, słyszalam o tym Uniwersytecie dobre opinie ? No i jest taniej
A w jakim języku chcecie studiować ?
Jestem z podkarpackiego.
Cały czas czekam na listy w Polscea nuż się uda.
Acha, a czy wiecie może jak wyglada nostryfikacja dyplomu w Polsce po ukończeniu medycyny na Ukrainie ? Tego sie trochę boję.
Grzeszko
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2011, o 18:02

Re: Lwów 2011

Post autor: Grzeszko »

No siemka, ja też myślałem o Lwowie, ale znajomi poradzili mi Tarnopol. Złożyłem już papiery i mam rozmowe w sierpniu. Jestem z Pomorza i bedę wybierał sie autem w połowie sierpnia.
Jak ktoś się też wybieram, to mogę zabrać. Piszcie na priv:)
alicegarrel
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 10:36

Re: Lwów 2011

Post autor: alicegarrel »

czesc, ja tez wybieram sie do Lwowa na medycyne (j. ang). wlasnie jutro bede skladala papiery. i mam 2 pytania.
1. gdzie mozna znalezc na miejscy tlumacza przysieglego?
2. czy potrzebne w ramach dokumentow jest podanie?

prosze was o szybka odpowiedz.
i jak ktos jest zainteresowany dzieleniem pokoju w akademiku to piszcie
Andzelika
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2011, o 12:53

Re: Lwów 2011

Post autor: Andzelika »

W sumie to ja jadę złożyć papiery we wtorek i nie trzeba mieć żadnego podania (przynajmniej jak dzwoniłam to nikt mi o tym nic nie wspomniał), a co do tłumaczenia dokumentów to wiem tylko, że można to zrobić na uczelni. I jestem zainteresowana dzieleniem pokoju w akademiku!
alicegarrel
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 10:36

Re: Lwów 2011

Post autor: alicegarrel »

dzieki
i mam nadzieje ze nam sie uda jakos zgadac
FionkaMaka
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2011, o 06:53

Re: Lwów 2011

Post autor: FionkaMaka »

Hej

ja tez myslałam o Lwowie , ale ceny mnie troszkę przeraziły
Został mi do wyboru Iwano Frankiwsk albo Tarnopol. W środę jadę do Iwano frankiwska , cena bardzo podobna do tarnopola ale ranga uniwersytetu wyższa , jak ktoś ma ochotę to mam jedno miejsce w samochodzie wolne.
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Re: Lwów 2011

Post autor: syriac »

Hmm niższa? Z tego co wiem to Tarno jest lepiej cenione niż Iwano. A z jakiegoś rankingu korzystałaś czy jak?
Rozalia64
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:19

Re: Lwów 2011

Post autor: Rozalia64 »

FionkaMaka, z jakiego miasta Polski jedziesz ? A tak w ogóle to czytałam na stronie Uniwerystetu Iwano , że dokumenty trzeba im wyslac, dopiero później sie zawozi Juz teraz sama nie wiem
Awatar użytkownika
shepard
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2010, o 11:36

Re: Lwów 2011

Post autor: shepard »

FionkaMaka pisze: cena bardzo podobna do tarnopola ale ranga uniwersytetu wyższa
wyższa ? jedyną różnicą jest to że Ivano jest wyżej jak uniwersytet państwowy. tarnopol ma lepsze zaplecze, stoi wyżej w rankingach( trzeci uniwerek na ukrainie, po kijowskim i jakimś tam)
FionkaMaka
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2011, o 06:53

Re: Lwów 2011

Post autor: FionkaMaka »

Ja jadę z Kalisza przez Częstochowę , Tarnów Rzeszów itd.
Dokumenty kazali mi albo przywieść osobiście albo przesłać wiec chyba to obojętne.
Nie miałam na myśli rankingów jak wypadają poszczególne uczelnie w danym roku tylko ogólną rangę i tytuł jaki posiada uniwersytet. Tak jak napisał shepard. Z tego co się dowiedziałam jest 5 uniwersytetow o najwyższej randze na ua między innymi lwow , ivano i kijow.
Widzialam naprawdę fajne fotki z uniwerka w tarnopolu ale jednak ich system nauczania jakos do mnie nie przemawia w iwano jest bardziej polski czyli jeden dwa czy ileś przedmiotow dziennie a nie jak tam cały dzien jeden przedmiot . W sumie słyszałam ze tylko w tarno tak jest jakos inaczej niz na całej ukrainie , w sumie w Polsce tez tak nie ma nigdzie.

Co do wyjazdu trosze pochopnie napisałam środę. Napewno jadę w przyszłym tygodniu ale może to być środa-czwartek-piątek. Trzymajcie sie
Viktoria90
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, o 22:16

Re: Lwów 2011

Post autor: Viktoria90 »

Hej wszystkim! Jestem Wiktoria i też na 90% będę na lekarskim we Lwowie w języku angielskim. Pocieszę Was i od dwóch lat nie miałam żadnej styczności z tym językiem bo na studiach wybrałam rosyjski, ale jestem dobrej myśli. Wczoraj rozmawiałam z chłopakiem, który w tym roku skończył medycynę właśnie tam i chwali sobie bardzo. Obiecał mi, że mnie zapozna ze swoimi znajomymi, którzy tam jeszcze będą. Co do lokum cały czas się zastanawiam czy akademik czy mieszkanie.(?) Jedno jest pewne - warto zapoznać się wcześniej, a to może być na prawdę wielka przygoda życia.
Rozalia64
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:19

Re: Lwów 2011

Post autor: Rozalia64 »

Victoria90, a wiesz może jak ten Twój znajomy, ktory skończył studia we Lwowie zalatwił sprawę nostryfikacji Slyszałam, że w Polsce robia uczelnie z tym problem, tego sie właśnie obawiam.
Napisz jak cos wiesz.
Viktoria90
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, o 22:16

Re: Lwów 2011

Post autor: Viktoria90 »

Właśnie póki co jest przed egzaminami. Najgorsze jest to, że w jednym kraju do nostryfikacji można podchodzić tylko raz. On chciał się przenieść do Polski na studia anglojęzyczne ale nie było takich i tylko dlatego został we Lwowie. Jak sam stwierdził nigdy nie tłumaczył nic na polski - zawsze uczył się tylko w angielskim i dlatego nie przeniósł się na studia do Polski. Zobaczymy czy zda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości