Pomarańczowo-czarne owady

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Pomarańczowo-czarne owady

Post autor: sufler »

Witam!
Sfotografowałem takiego owada na ławce i na drugi dzień zauważyłem podobnego (nie wiem czy to ten sam gatunek) na schodach pod blokiem. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to za owady?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pomarańczowo-czarne owady

Post autor: WojtekB »

Na pewno larwy biedronek
A co do oznaczenia gatunków, to osobiście nie wiem czy dobrze oznaczę
Na pierwszych zdjęciach to może być siedmiokropka, na drugich zdjęciach być może Harmonia axyridis (choć w Polsce jest około 80 gatunków biedronek więc moje typy mogą być niewłaściwe).
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Re: Pomarańczowo-czarne owady

Post autor: sufler »

Przypomniało mi się, że mam jeszcze jednego kandydata do oznaczenia. Na tej samej ławce usiadł przez chwilę taki kolorowy latający owad. Co to może być?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Pomarańczowo-czarne owady

Post autor: karteczka88 »

wojsiłka pospolita
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
TheGrzeesiek
Posty: 31
Rejestracja: 7 cze 2011, o 13:33

Re: Pomarańczowo-czarne owady

Post autor: TheGrzeesiek »

Dobry jesteś P Ja bym powiedział, że to coś ze ździeblarzowatych. Nie trafił bym.
Detektyw Monk

Re: Pomarańczowo-czarne owady

Post autor: Detektyw Monk »

A u mnie w domu wczoraj była właśnie rozmowa na temat wojsiłki pospolitej . Mama widziała tego owada i pytała mnie co to było .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości