Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: mala_mii »

O tym dowiemy się chyba w liście z potwierdzeniem przyjęcia na studia.
zuzanna_konstancja
Posty: 142
Rejestracja: 21 cze 2011, o 13:09

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: zuzanna_konstancja »

gdy złożyliście papiery, dostawaliście tylko skierowanie, prawda? chcę być pewna, że nie zapomniałam o niczym ważnym.
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: mala_mii »

Tak, tylko skierowanie.
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: cicha-woda »

Ja to się w sumie zdziwiłam, że dostałam tylko taką jedną kartkę. Zawsze wyobrażałam sobie też, że załatwianie takich spraw jak przyjmowanie dokumentów trwa odrobinę dłużej.Ale tak to jest być cielęciem maturalnym, które studiów nawet nie posmakowało
Saxoman
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2011, o 22:48

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Saxoman »

siarchan i Mers dzięki za słowa otuchy, ale marnie to widzę
cicha-woda a ile czasu jest na oddanie tych badań ?
I jest możliwość oddania ich już przy składaniu dokumentów, jak się je wcześniej załatwi?

I jeszcze jedno - dlaczego spadła liczba w kolejce oczekujących na przyjęcie? Czyżby już 2 lista poszła ? (spadło o 7 miejsc na lek-den)
siarchan
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2011, o 15:45

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: siarchan »

Prawdopodobnie dlatego, że osoby, które dostały się gdzieś indziej zrezygnowały z rekrutacji na WUM. 2 lista będzie dopiero po zakończeniu przyjmowania dokumentów od zakwalifikowanych w pierwszym rzucie.
robert_m
Posty: 49
Rejestracja: 17 maja 2010, o 08:23

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: robert_m »

Saxoman pisze: I jest możliwość oddania ich już przy składaniu dokumentów, jak się je wcześniej załatwi?
Nie sądzę- na skierowaniu musisz mieć podpis sekretarza WKR, więc nawet gdybyś miał już wykonane badania, to nie wydaje mi się, żeby je od razu przyjęli, bo byłoby to wbrew ogólnej zasadzie obowiązującej wszystkich kandydatów.
Jeśli chodzi o te nieszczęsne badania, to sprawa wygląda tak, że zaświadczenie od lekarza trzeba dostarczyć w ciągu dwóch tygodni od otrzymania skierowania. W praktyce lepiej te badania wykonać jak najszybciej (chodzi mi o przychodnie, które przeprowadzają je za darmo), bo później może się okazać, że limity w danym miejscu zostaną wyczerpane, czyli trzeba będzie zapłacić albo szukać innego lekarza. Dziś dowiedziałem się, że już teraz w którejś z warszawskich przychodni limity zostały wyczerpane. Oczywiście opłata za wizytę u lekarza medycyny pracy to nie majątek, ale po co płacić skoro można zaoszczędzić te kilkadziesiąt złotych ?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

Saxoman pisze: I jeszcze jedno - dlaczego spadła liczba w kolejce oczekujących na przyjęcie? Czyżby już 2 lista poszła ? (spadło o 7 miejsc na lek-den)
A skąd to wiesz? Na leku też coś spadło?
siarchan
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2011, o 15:45

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: siarchan »

U mnie w przychodni lekarz wypisuje to zaświadczenie w 10 min za 30zł. Badaniem bym tego nie nazwała ]
elza
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:41

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: elza »

Nie sądzę- na skierowaniu musisz mieć podpis sekretarza WKR, więc nawet gdybyś miał już wykonane badania, to nie wydaje mi się, żeby je od razu przyjęli, bo byłoby to wbrew ogólnej zasadzie obowiązującej wszystkich kandydatów.
Miałam zaświadczenie od lekarza medycyny pracy wypisane na Śląski Uniwersytet Medyczny, też na lekarski i przy przyjmowaniu dokumentów zostało ono przyjęte. Chyba chcą mieć to po prostu z głowy.
robert_m
Posty: 49
Rejestracja: 17 maja 2010, o 08:23

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: robert_m »

Co przychodnia, to zwyczaj- ja miałem nawet pobieraną krew do analizy .
Miałam zaświadczenie od lekarza medycyny pracy wypisane na Śląski Uniwersytet Medyczny, też na lekarski i przy przyjmowaniu dokumentów zostało ono przyjęte. Chyba chcą mieć to po prostu z głowy.
W takim razie cofam swoje słowa. Co nie zmienia faktu, że różni ludzie trafiają się w komisji rekrutacyjnej i to, co jeden uzna za właściwe inny zwyczajnie odrzuci.
emem92
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2011, o 22:19

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: emem92 »

Gitarowa pisze:
Saxoman pisze: I jeszcze jedno - dlaczego spadła liczba w kolejce oczekujących na przyjęcie? Czyżby już 2 lista poszła ? (spadło o 7 miejsc na lek-den)
A skąd to wiesz? Na leku też coś spadło?

Dostałam wiadomość na koncie rekrutacyjnym. I wydaje mi się, że na lekarskim nic nie spadło / Bynajmniej tak mówiła moja koleżanka.
Mers
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2011, o 22:44

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Mers »

elza pisze:Miałam zaświadczenie od lekarza medycyny pracy wypisane na Śląski Uniwersytet Medyczny, też na lekarski i przy przyjmowaniu dokumentów zostało ono przyjęte. Chyba chcą mieć to po prostu z głowy.
Na ŚUMie trzeba dostarczyć to zaświadczenie razem z dokumentami. Na WUMie przy składaniu dokumentów dostaje się dopiero skierowanie. Chociaż przypominam sobie, że wczoraj facet, który przyjmował ode mnie dokumenty, spytał, czy nie mam zaświadczenia od lek. medycyny pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości