Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Mary Jane

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mary Jane »

Na specjalizację - biologię sądową, trzeba mieć dużo pktó. jak ktoś wcześniej napisał, biorą najlepszych przynajmniej od 75 pktów. w górę (na 100 pktów. możliwych), jest mało miejsc, więc jest gruby przesiew i dużo z osób kończących teraz licencjat jest na to chętnych. Oczywiście zainteresowanych - kursy neuro polecam, ale nie wszystkie są tak lekkie jak ktoś napisał, zalezy od kursu i prowadzącego. Oczywiście neurofizjologię polecam (prof. L. jest genialnym wykładowcą), kursy dr S. również, ale trzeba się przyłożyć do nich, aby zaliczyć, jak wiadomo za piękne oczy nie dają dobrych ocen.
Mary Jane

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mary Jane »

a i jeszcze jedna dobra rada: jeśli ktoś idzie na biologię na UJ, żeby tylko coś było i aby pchnąć dalej, to się nastawcie, że to jest kierunek, na którym naprawdę trzeba się dobrze uczyć, przy okazji też mieć dużo szczęścia, bo niektórzy prowadzący potrafią zaleźć za skórę, ale to już jak na każdej uczelni są i świetni i mniej świetni prowadzący. Ogólnie zajęcia są ciekawe, dużo się można dowiedzieć i nauczyć, także miłośnikom przyrody - gorąco polecam :)
Pozdrawiam wszystkich maturzystów )
tomek podipięta

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: tomek podipięta »

Nawet jak ktoś nie jest miłośnikiem przyrody, to wytrzyma.
tomek podipięta

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: tomek podipięta »

Bo można pobawić się w neurofizjologa, biologa komórki, genetyka a nie koniecznie w znawce zwierzątek i roślinek, czy jak kto woli fauny i flory
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Ale i tak wszystkiego obowiązkowo liźnie po trochę
Awatar użytkownika
Fala018
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2009, o 21:38

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Fala018 »

Zapraszam wszytskich studentów I roku biologii na forum UJ :biologia
Lealena
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:20

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lealena »

Cześć wszystkim forumowiczom
Właśnie dostałam się na 1 rok mojej wymarzonej biologii i frwam ze szczęścia Mam jednak kilka dręczących mnie pytań na temat kursów. Przestudiowałam dość dokładnie katalog i wybrałam sobie wstępnie następujące propozycje (oczywiście wiem, że na 1 roku moge mieć najwyżej 4):
- podstawy mikroskopowania
- neurofizjologia
Te dwa biorę z pewnością, co do reszty nie mogę się zdecydować, prawie nic o nich nie wiem:
- biologia pierwotniaków
- genetyka zwierząt
- monitoring biologiczny
- ekologia fizjologiczna
- biologia rozrodu ssaków
- biologia polarna
Miałabym ogromną prośbę, aby ktoś zorientowany udzielił mi informacji: które z tych kursów nie są za trudne na 1 rok,
czy są w miarę ciekawe i czego dokładnie dotyczy monitoring i ekologia, oraz po ile punktów ECTS są wszystkie wymienione prze ze mnie kursy.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

[Link] Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anhielos »

Primo- to witam

Nie wiem dokładnie o tych kursach, ale odsyłam do usosa
Do niektórych kursów są wymagania wstępne (trzeba mieć wcześniej ukończony jakiś kurs kierunkowy czy dodatkowy). Na usosie masz zakładkę katalog i tam wpisujesz interesujący Cię przedmiot, wchodzisz na stronę przedmiotu i masz liczbę godzin zajęć i ich formę, literaturę (do niektórych), liczbę ECTS i semestr kursu oraz tematy poruszane i wymagania wstępne (jeśli takie są)

Zapraszam może wszystkich pierwszoroczniaków do tematu (a może 2) niżej (post448299.html#p448299)
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: neocortex »

Lealena pisze:
- biologia pierwotniaków
- genetyka zwierząt
- monitoring biologiczny
- ekologia fizjologiczna
- biologia rozrodu ssaków
- biologia polarna
Miałabym ogromną prośbę, aby ktoś zorientowany udzielił mi informacji: które z tych kursów nie są za trudne na 1 rok,
czy są w miarę ciekawe i czego dokładnie dotyczy monitoring i ekologia, oraz po ile punktów ECTS są wszystkie wymienione prze ze mnie kursy.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję
Podstawy mikroskopowania sa fajne, jak trafisz na fajnego prowadzącego. Ogólnie dziecinnie proste:) Neurofizjologia mniej prosta, ale tez super.

Co do wyżej wymienionych: ECTSy sprawdź sobie w USOSie, o trudności itp. napiszę Ci coś, jak posprawdzasz prowadzących (równiez w usosie), bo od nich brdzo dużo zależy. Generalnie nudy wybrałaś
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Wydaje mi się, część z tych kursów może być za trudna na pierwszy rok.
Nie twierdzę, że ktoś pierwszoroczny może być za głupi, po prostu chodzi o to, że bez pewnych podstaw można się niepotrzebnie wkopać w coś trudnego.
O ile biologia pierwotniaków nie powinna być megatrudna, to np. genetyka zwierząt raczej wymaga wiedzy z obowiązkowego kursu z genetyki.
Monitoring sama miałam na 1. roku i był ok Tak samo jak biologia polarna
Ekologia fizjologiczna i biologia rozrodu ssaków też raczej wymagają jakichś podstaw, ale jeśli bardzo Ci na nich zależy, to lepiej najpierw pogadać z prowadzącym, żeby ocenił, czy kurs nie jest za trudny dla początkujących studentów.
Ja na I roku miałam jeszcze biologię ptaków i biologię owoców i nasion, ale nie wiem, czy nadal są prowadzone.
Sporo osób brało na I roku np. antropologię.

I faktycznie - bardzo dużo zależy od prowadzącego i to jest chyba główny minus tych studiów.
Lealena
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:20

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lealena »

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi
Rzeczywiście na USOSie są te wszystkie punkty, wcześniej szukałam w spisie kursów na stronie informatora biologii, dlatego nie mogłam ich znaleźć
Po przeczytaniu opisów tych kursów na USOSie myślę, że zdecyduję się na biologię polarną i monitoring biologiczny.
Zielenica, czy mogłabym Cię prosić o opowiedzienie czegoś więcej o tym monitoringu
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Kurs trwa przez cały rok akademicki.
W semestrze zimowym są wykłady z prof. S.-K Pierwsze wykłady są najważniejsze, podawane są definicje, które pojawiają się potem na zaliczeniu. Opisywane też są rodzaje bioindykatorów itd. Niestety, późniejszy wykłady, przynajmniej dla mnie, były trochę nudne, polegały głównie na opisywaniu badań stanu środowiska np. w Finlandii, w Wielkiej Brytanii, większość z lat 80. ub.w.
Ale da się przeżyć.
Semestr letni - ćwiczenia, grupy są ustalane na początku semestru, prowadzący bardzo fajni Wykłady są z prof. K., wg mnie były ciekawsze niż te w sem. zimowym.
Zaliczenie: po kilka pytań od prowadzących, od prof. S.-K. raczej przewidywalne i powtarzalne, od prof. K. podane są wcześniej zagadnienia do przygotowania.
5 ects, a raczej nie ma problemów z zaliczeniem na dobrą ocenę
slonecznieeeee

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: slonecznieeeee »

Lealena nie poszukujesz przypadkiem współlokatorki z tego samego kierunku ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość