Zielnik na 1 roku studiów

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Zielnik na 1 roku studiów

Post autor: Angel7 »

Mam pytanie co do zielnika. Czy wykonuje się go na I roku? Ile roślin trzeba zebrać? Jak to wszystko wygląda w praktyce. itd.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki na ten temat.
Pozdrawiam!
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Zielnik

Post autor: Iwus »

To zależy na jakiej uczelni.
Ja miałam do wykonania zielnik na 3 semetrze od listopada do grudnia,czyli w dośc nietypowym czasie.Zebrałam 40 okazów
Na forum są już tematy o zielniku,skorzystaj z wyszukiwarki
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Zielnik

Post autor: muppet »

Zielnik u nas robi sie na 1 roku, we wakacje (lipiec) zeby było radosniej, w czasie tzw praktyk , które trwają 2 tyg. O ile dobrze pamietam trzeba miec 160 roslinek - niby duzo, ale 1 tydzien wystarczy zeby tyle zebrac. To - jak wygladają zajecia zalezy od prowadzącego. W czasie praktyk lata sie po krakowskich łąkach, są 4 wycieczki wyjazdowe w góry i na wyżyny(jak pogoda dopisze to jest super), spacery po ogrodzie botanicznym, i niestety jeszcze parogodzinne siedzenie w sali i oznaczanie roslin. Po zebraniu roslinek zabawa zaczyna sie w domu - trzeba wymieniac roslinom gazety zeby nie spleśniały, no i trzeba sie uczyc nazw łacińskich. Moja rada - zacznij juz zbierać gazety
Ale nie masz co sie jeszcze zamartwiac bo przed tobą cały drugi semestr Powodzenia
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Zielnik

Post autor: Angel7 »

muppet, wielkie dzięki! Trichę przeraża mnie ten zielnik. no cóż. może dam radę.

Iwus, A co do wyszukiwarki. po wpisaniu słowa zielnik znalazło mi tylko 1 mało konkretny temat a ja potrzebowałam konkretnych informacji

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość