Progi 2011 - komentarze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
strawberry
Posty: 131
Rejestracja: 20 lip 2010, o 15:15

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: strawberry »

Trochę bez sensu ten przelicznik w Łodzi. I tak większą szansę mają ci z R fizyką i matmą. Ciekawe czy ktoś się dostał z poziomem podstawowym
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: _KALINA_ »

jakby ktoś miał 100 % z biologii i 100% z chemii i 100 % z matmy lub fizyki to miałby 450
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: m0rix »

strawberry pisze:Trochę bez sensu ten przelicznik w Łodzi.
Nikt nikogo nie zmusza do składania tam jeśli komuś nie odpowiada przelicznik. Swego czasu w Szczecinie był bardzo korzystny przelicznik dla rozszerzonej fizyki, który równał się 1:1 z podstawową.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: Ziomek123 »

Zaskoczył mnie wysoki próg na lekarskim w Łodzi i niski na stomatologii i bardzo niski na woj-leku.

Dlaczego tak słabo wypadł woj-lek? Ludzie nie chcą dostawać po 100015002000zł miesięcznie, a do tego zakwaterowanie, wyżywienie, książki i umundorowanie za free. Gratis dodatki za stopień, pieniądze na remonty mieszkania, budowę domu itd. Specjalność zakładu to 100% emerytura po 15 latach Nie rozumiem
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: Ana09 »

Nie kazdy chcialby wiazac sie na ponad 15 lat z wojskiem pod przymusem pracy wszedzie- np. na wojnie gdzies
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: Ziomek123 »

Wojny nie będzie. Jeśli nawet będzie to lekarze nie będą tam potrzebni. Wystarczą zakłady pogrzebowe.

Ale można samemu zgłosić się na misje do Afganistanu albo Iraku i zgarnąć niezłą kasę. Lekarz tam siedzi cały czas w bazie nawet nie wychodzi więc jest bezpieczny.
Awatar użytkownika
truskawaaaA
Posty: 127
Rejestracja: 11 lis 2010, o 11:02

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: truskawaaaA »

Ziomek123, nie będę komentowała!
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: a_niap »

Ana09 pisze:Nie kazdy chcialby wiazac sie na ponad 15 lat z wojskiem pod przymusem pracy wszedzie- np. na wojnie gdzies
Nawet wojny nie trzeba. Wystarczy że jednostka wojskowa np: w Szczecinie powie ze potrzebuje lekarzy i wtedy taki bierze całą rodzine i przeprowadza się do Szczecina na czas nieokreślony. Nie wszyscy lubią takie życie więc mnie nie dziwi próg na woj-lek-u
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: Jaenelle »

a_niap pisze:
Ana09 pisze:Nie kazdy chcialby wiazac sie na ponad 15 lat z wojskiem pod przymusem pracy wszedzie- np. na wojnie gdzies
Nawet wojny nie trzeba. Wystarczy że jednostka wojskowa np: w Szczecinie powie ze potrzebuje lekarzy i wtedy taki bierze całą rodzine i przeprowadza się do Szczecina na czas nieokreślony. Nie wszyscy lubią takie życie więc mnie nie dziwi próg na woj-lek-u
Dokładnie. Z tym, że Szczecin i ogólnie jakiś większy ośrodek można uznać za szczęśliwy traf. Gorzej jak cię wyślą na jakąś ruską granicę gdzie będziesz leczył wszy i nic poza tym.
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: cicha-woda »



Skąd to powiązanie ruskiej granicy z wszami ?
mic
Posty: 23
Rejestracja: 8 gru 2010, o 18:09

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: mic »

Długo chciałem dostać się na woj-lek z MONu - bardzo dużo czytałem i rozmawiałem z różnymi ludźmi. Jest to opcja dobra dla kogoś kto ma naprawdę kiepską sytuację finansową albo za mało punktów, żeby dostać się na inną uczelnię. Nic więcej. Zapewnią staż, dadzą kasę, wcześniejszą emeryturę i na tym się kończą zalety. Wyrobienie specjalizacji ciężkie - wymarzonej niemal niemożliwe, praca jako typowy lekarz też rzadko spotykana - przeważnie poligony, grzyby, wszy i papierki za biurkiem, gotowość na każde wezwanie (raczej ciężko jest się ustatkować), w czasie studiów podwójny zapieprz - nauka, zajęcia, wojsko, meldunki, apele itp. Dość ryzykowny wybór. Poza tym dość niski próg wynika też z testów sprawnościowych na których odpada większość inteligentów (jak wiadomo sprawność fizyczna i umysłowa nie koniecznie idą ze sobą w parze).
[at]-woda pewnie stąd, że jak każą jechać gdzieś na zad*pie z dala od cywilizacji na nikomu nieznany poligon to pozostaje tam siedzieć i kontrolować higienę wojskowych gdzie zaczynasz się zastanawiać na co Ci było 6 lat zakuwania .
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: lith »

No właśnie będąc związanym z wojskiem nie można nigdzie sobie zorganizować nic stałe. Może na studiach jak nam płacą i zaraz po studiach jak jesteśmy bez zobowiązań to żaden problem, ale potem jednak. A wyjazdy na misje niby dobrowolne, ale jednak nie do końca. Akurat chętnych do wyjazdu mimo kasy z tego wiecznie brakuje, jednak zawsze się znajdzie sposób, żeby zmobilizować takiego do wyjazdu. sporo się słyszało o np. uniemożliwianiu podjęcia specki, czy innych kłodach rzucanych pod nogi (której podjęcie i ciągnięcie jest dużo trudniejsze niż w cywilu, bo trzeba praktycznie walczyć o czas na specjalizowanie się- taki akcent wojskowy ) osobie niechętnej do współpracy.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Progi 2011 - komentarze

Post autor: Ziomek123 »

Ja słyszałem, że mieszka się w koszarach. Nie można wyjeżdżać za granicę. Trzeba mieć przepustkę, żeby pojechać do domu.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości