maruna bezwonna

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
giluplu
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, o 18:17

maruna bezwonna

Post autor: giluplu »

Witam! Jesteście moją ostatnią nadzieją! Proszę o pomoc!
giluplu
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, o 18:17

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: giluplu »

kolejne.
giluplu
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, o 18:17

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: giluplu »

nastepne
giluplu
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, o 18:17

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: giluplu »

kolejne 10
giluplu
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, o 18:17

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: giluplu »

juz prawie koniec
giluplu
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, o 18:17

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: giluplu »

pliki nie wyświetlają się
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: DrTrutek »

Chętnie bym pomógł, ale za dużo tu nawrzucałeś i zanim mi się ta strona załaduje, wszystko mi tu lata i rozwala się. Nie bądź taki nachalny i niecierpliwy, chciałbyś wszystko od razu odwalić byle jak, a inni niech się za Ciebie męczą? Potem wszystko zapomnieć?
Póki co zauważyłem w tej kiszonce jedną trawę. To kłosówka wełnista. Radzę na przyszłość - rób tak bardziej po niemiecku: powoli a stale.
McForest
Posty: 157
Rejestracja: 7 mar 2010, o 09:17

Re: PROSZĘ! HELP!

Post autor: McForest »

Niestety duzo zdjęć nieostrych i rzeczywiście z ilością zdjęć gruba przesada. Warto spróbować najpierw część tka pospolitych roslin oznaczyć samemu. Wstępnie:

maruna bezwonna, 2x powój polny, coś z kapustnych, zawciąg pospolity, przymiotno białe, cykoria podróżnik, brodawnik jesienny, zawciąg pospolity, gwiazdnica trawiasta?

rzeżucha łąkowa (na górze) i pszonak drobnokwiatowy ? (na dole), szcaw zwyczajny/rozpierzchły, przymiotno białe, bluszczyk kurdybanek, ?, 2 x stokrotka pospolita, koniczyna ?, szczaw zwyczajny, koniczyna biała

firletka poszarpana, 2 xprzytulia właściwa, przymiotno białe, jasieniec piaskowy?, 2 x storczyk krwisty? (ochrona ścisła), rzodkiewnik pospolity, barwinek pospolity (chroniony)

rumian polny, bniec biały, gwiazdnica trawiasta, szczaw kędzierzawy ?, gwiazdnica wielkokwiatowa, krwawnik pospolity, dziurawiec zwyczajny, maruna bezwonna, rzodkiew świrzepa, wiesiołek

koniczyna?, wilczomlecz lancetowaty, kłosówka wełnista, koniczyna polna, bodziszek błotny, wyka ., podagrycznik pospolity, powój polny, zawciąg pospolity, zmijowiec zwyczajny

niezapominajka polna/piaskowa, komonica zwyczajna, nostrzyk żółty, mniszek lekarski, fiołek ., przetacznik ożankowy, jasnota purpurowa, gęsiówka piaskowa, maruna bezwonna, stokrotka pospolita.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość