Start nauki do matury 2011 i 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: nxxx »

łatwiej jest ruszyć tyłek do nauki, kiedy wiesz, że na konkretny termin musisz się czegoś wykuć.
dla mnie najwieksza motywacja do nauki jest swiadomosc tego, ile zaoszczedze, nie muszac chodzic na korki.
msgabrysia

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: msgabrysia »

Witam wszystkich maturzystów 2012!
Zdawałam maturę w tym roku i wiem dobrze, iż jedna rzecz, która jest bardzo ważna w przygotowaniach do egzaminu i absolutnie nic nie kosztuje to pozytywne nastawienie. dobre myślenie: Uda mi się! Kto jeśli nie ja?! naprawdę potrafi zdziałać cuda. Wiara we własne siły to pierwszy krok do świetnego wyniku i dostania się na wymarzone studia. Sama składam papiery na lekarski (CMUJ -179 pkt).
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: biologiczka_6 »

Mnie do nauki motywuje to forum a szczególnie wypowiedzi niektórych forumowiczów ,czasem nawet gdy wcześniej mi się nie chciało nic robić od razu ruszam do książek by męczyć paprocie ,grzyby i inne cuda . .co te marzenia potrafią zrobić z ludźmi.
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: night »

jest tutaj ktoś jeszcze? D wspierajmy się.bo coraz bardziej mi się nie chcenadrabiam zoologie i botanikę przez wakacje sama bo jestem na humanie, co prawda jestem przy końcu botaniki, ale już mi się tak nie chcestwórzmy grupę wsparcia haha a jak tam z Waszymi przygotowaniami
Lithium
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:03

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: Lithium »

ja na razie ucze sie tylko chemii, bo cos biologia nie chciala mi isc, poza tym i tak tam jest duzo pamieciowki, dlatego wole zaczac od roku szkolnego
grupa wsparcia bylaby spoko ^^
a jak uczycie sie biologii? glownie na zadaniach czy najpierw uczycie sie jakis definicji? ja kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac, a nakupowalam sobie mnostwo ksiazek
naukatozlo
Posty: 14
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:50

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: naukatozlo »

ja sobie na razie czytam biologie jednosc i roznorodnosc ze zrozumieniem, chce do konca wakacji calosc przeczytac, a potem wezme sie za zadania. z chemii mecze poki co pierwsze 5 działow zbioru zadan pazdro
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: night »

a ja się uczę z notatek persila doczytuję w podręczniku i jakieś zadanka ale utknęłam na roślinach i nie mam siły ruszyć
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: Locus »

Ja też jestem maturzystką 2012 ^^. Mam zamiar zdawać biologię i chemię na rozszerzeniu, matmę na podstawie i waham się co do fizyki, bo jestem tępakiem, jeśli o ten przedmiot chodzi, nie lubię go i nie sprawia mi żadnej przyjemności. Po co się torturować, skoro na lekarski można się dostać bez fizyki. ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Mam mnustwo do nadrobienia z biologii! Jestem na bio-chem-fiz, ale nasza nauczycielka bio sobie nie przychodzi na lekcje, bo np. musi jechać do fryzjera! A że to dyrektorka szkoły to nic nie możemy poradzić. Lekcje prowadzi za nią płyta z podręcznika lub stare filmy video. Porażka. Najbardziej w tym wszystkim przeraża mnie to, że mam wiedzę, ale za cholerę nie umiem trafić w klucz o.O
a jak uczycie sie biologii? glownie na zadaniach czy najpierw uczycie sie jakis definicji? ja kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac, a nakupowalam sobie mnostwo ksiazek
Ja bio uczę się tak, że najpierw czytam dany dział w książce, robię sobie notatki (jestem wzrokowcem), rozrysowuję jakieś schematy itd. a jak już wiem o co chodzi to zabieram się za zadania. Ale nie rozumiem jak w biologii można się uczyć jakiś definicji, bardziej to przedmiot na rozumienie, a nie wykucie na pamięć.
Lithium
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:03

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: Lithium »

Locus, ja mam taką nauczycielkę z chemii, to straszne, uczymy się tego samego co uczyla się podstawa, a klasa nazywa się biol-chemem
próbuję rozgryźć sama chemię, ale przez to, że mam luki nie rozumiem pewnych zagadnień związanych np.z hybrydyzacją czy wiązaniami, a co dopiero inne tematy.
a ta jakaś izomeria optyczna obowiązuje na maturę z chemii? bo to jest w operonie z klasy drugiej, a my skończyliśmy chyba na aminachwięc zaleglości mam dużo, nie wiem czy inwestować w korki, bo koszt jednak tego jest
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: SilentShout »

izomeria optyczna jest akurat całkiem przyjemna
my omawialiśmy ją w 3kl po cukrach
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: cicha-woda »

Lithium, sama podejmij decyzję, czy czujesz się na siłach żeby nadrobić zaległości na własną rękę czy może jednak ktoś Ci musi w tym pomóc. Teraz, kiedy trwają wakacje, masz bardzo dużo czasu żeby uzupełnić braki, ewentualnie w roku szkolnym oceń, jak wygląda Twoja sytuacja i podejmij decyzję

PS. Izomeria optyczna to akurat jedna z prostszych i przyjemnych rzeczy, które pojawiają się na maturze i są łatwą metodą na zdobycie 1-2 pkt:)
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: OlgaB »

Lithium pisze:Locus, ja mam taką nauczycielkę z chemii, to straszne, uczymy się tego samego co uczyla się podstawa, a klasa nazywa się biol-chemem
próbuję rozgryźć sama chemię, ale przez to, że mam luki nie rozumiem pewnych zagadnień związanych np.z hybrydyzacją czy wiązaniami, a co dopiero inne tematy.
a ta jakaś izomeria optyczna obowiązuje na maturę z chemii? bo to jest w operonie z klasy drugiej, a my skończyliśmy chyba na aminachwięc zaleglości mam dużo, nie wiem czy inwestować w korki, bo koszt jednak tego jest
jeżeli masz luki to trzeba szybko coś z tym zrobić bo później będziesz miała maturę 2013poszukaj jakiejś koleżanki/kolegi którzy pomogli by Ci z tą chemią.Jeśli nie znajdziesz to na Twoim miejscu zainwestowałam bym w korki .bo jeśli zależy Ci na medycynie to innego wyjścia nie ma.teraz matury z chemii nie są tak przewidywalne jak wcześniejszejeżeli masz teraz braki to na maturze nie wykombinujesz niczego i polegniesz.może masz w szkole inną nauczycielkę od chemii to możę coś by Ci wytłumaczyła?
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: Locus »

a ta jakaś izomeria optyczna obowiązuje na maturę z chemii? bo to jest w operonie z klasy drugiej, a my skończyliśmy chyba na aminachwięc zaleglości mam dużo, nie wiem czy inwestować w korki, bo koszt jednak tego jest
Obowiązuje, ale jest dosyć łatwa, zwłaszcza jeśli ma się dobrą wyobraźnię przestrzenną. Ale nie radziłabym się uczyć z operonu. Mam ten podręcznik w szkole, nie korzystam w ogóle bo zawiera pełno błędów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości