medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: york »

jak podnieśli tak ceny to napewno próg opadnie, to samo było rok temu z łodzią podnieśli bardzo ceny i bardzo spadły progi
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: fornix »

Ciekawe dlaczego tak wysoko podnieśli (zwłaszcza stome) jak większość uczelni została przy starych cenach
dlaczego nie mogli się wstrzymąć jeszcze rok?!
Awatar użytkownika
aleksandra_91
Posty: 162
Rejestracja: 14 paź 2010, o 09:09

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: aleksandra_91 »

mimi11, oby !
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: jarauto »

Jest w ogóle jakikolwiek przepis prawny zabraniający umedom podnieść stawki do np. 100 000 plnów za rok
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Rosie77 »

Chyba nie ma, każda uczelnia sama wycenia koszt kształcenia jednego studenta. Szkoda, że niestacjonarnym nie dają czegoś na kształt kosztorysu. Wtedy przynajmniej wiadomo za co się płaci Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, jaki jest koszt kształcenia jednego studenta studiów stacjonarny, za którego płacą podatnicy.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: jarauto »

Wychodzi na to, że jedynym wyznacznikiem czesnego jest popularność kierunku.
PS.
Lepiej, żebyśmy nie wiedzieli ile państwo płaci od głowy na leku bo niejeden zszedł by na zawał.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: york »

mogą sobie ceny podnosić na takie kierunki, jak chcą bo jest duży popyt,
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: fornix »

mlynekt pisze: tak jest konieczne, jest to po prostu ten list który dostajesz do domu o tym że się nie dostałaś z danej uczelni
A kiedy się takowy list dostaje mniej więcej?
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mlynekt »

ciekawski pisze: A kiedy się takowy list dostaje mniej więcej?
heh zależy z której uczelni z tego co pamietam to najwcześniej chyba był z Łodzi (tam jakoś bardzo wcześnie zamknęli listę) potem przychodziły z innych uczelni i wszystko to odbywało się jeszcze w trakcie wakacji tak do września

jak zanosiłem papiery to wziąłem list z Lublina a babka w dziekanacie się zapytała czy nie składałem też na ŚUM bo lepiej jakbym im dał ten i powiedziała że weźmie ten z Lbl a ja doniosę z Kato jak dostanę.
List z Kato dostałem bardzo późno bo chyba jakoś listopad/grudzień bo chyba zanosiłem go jakoś w grudniu
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: fornix »

No ale zaraz, pierwsza lista na niestacjo jest 1 sierpnia, zakładam że się dostanę i mam 3 dni żeby donieść papiery w tym to zaświadczenie wydane przez uczelnię o ubieganie się na studia stacjonarne na kierunek lekarski, to skąd ja to wezmę ?
Czikenik
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2011, o 15:59

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Czikenik »

wszyscy będą w takiej samej sytuacji-nikt nie będzie miał tego zaświadczenia więc najprawdopodobniej będzie trzeba donieść po liście przyjętych na stacjo jak dostaniesz ten list. Jeśli zdawałeś na stacjonarne do katowic i tam będziesz zdawać na niestacjo to nie ma problemu bo Cie mają w systemie i widzą, że brałeś udział w rekrutacji:)
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Rosie77 »

Chyba jajo zniosę do 1 sierpnia
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mlynekt »

<facepalm
niestety zdążyłem się już do tego przyzwyczaić i powiem wam tak: po co przejmujecie się pierdołami

ja bym się raczej martwił innymi rzeczami a nie jakimś mało ważnym listem (myślicie że jak nie dostarczycie tego papierka to was nie przyjmą ? )

ja np byłem zalogowany na prawie wszystkie uczelnie medyczne i siłą rzeczy dostałem list z tych które wcześnie zakończyły rekrutację
a wyobraźmy sobie sytuację w której ktoś z was składał tylko do Kato czy Zabrza to chyba listu tak wcześnie nie dostanie a papiery trzeba złożyć no i tak jak napisałem że dostałem go tak późno to chyba oznacza że można go donieść później (i nie bójcie się każdy z was taki list dostanie a myślę nawet że jakby go nie donieść to nic wielkiego by się nie stało)
bo ważniejsze w tym wszystkim od tego papierka jest to żebyście mieli za co zapłacić za te studia i robili to w terminie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości