WYNIKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: WYNIKI

Post autor: krisofis »

Grzybowi chodziło o to, że w ostatnich latach się nie zdarzyło, żeby mniej niż 20% pierwszego roku odpadło (zostają 4/5 )
Surgeeon pisze:Mam pytanie, jak to, że 3/4 roku zalogowało sie ponownie? mozecie napisac o tym więcej ?
W związku ze zmienionym regulaminem studiów (nowy obowiązuje od roku akademickiego 2010/11) nie ma możliwości powtarzania pierwszego roku w przypadku nie zdania jednego lub więcej egzaminów.
Brak możliwości powtarzania spowodował, że wiele osób obawiających się o swoją przyszłość zarekrutowało się ponownie, by w razie niepowodzenia ponownie zacząć pierwszy rok. Osoby, które mają we wrześniu poprawki, złożą teraz dokumenty i będą blokować miejsca do czasu zdania egzaminów
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: WYNIKI

Post autor: Surgeeon »

No to super, nie ma co. A co na to uczelnia? Nie wiedza,ze dostały sie osoby juz studiujące? Jesli wszyscy zdadzą poprawki to na 1 roku będzie ok. 50 osob bo reszta, która złożyła bedzie juz na drugim
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: WYNIKI

Post autor: krisofis »

Stopniowo ludzie, którzy będą zdawali poprawki, będą wycofywać papiery, więc jest jeszcze szansa na spadek progu we wrześniu
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: WYNIKI

Post autor: joko »

jak dla mnie troche bez sensu:d bo wynika chyba z tego, ze tym sposobem mogla dostac sie ponowie osoby, ktore rok temu mialy malo pkt i pozno sie dostalyu .bo jesli ktos teraz jest na drugim roku a dostanie sie np w sierpniu, bo mial duzo punktow to co zrobi jak ma poprawke we wrzesniu, skad wezmie dokumenty?d wg mnie szansa dla nielicznych a dla reszty strata 8 dych
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: WYNIKI

Post autor: Galaxia »

a tam nie ma czegoś takiego jak warunek, który np u nas jest w październiku-listopadzie?
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: WYNIKI

Post autor: krisofis »

Galaxia pisze:a tam nie ma czegoś takiego jak warunek, który np u nas jest w październiku-listopadzie?
Powtórzę to, co napisałem wcześniej:
krisofis pisze: W związku ze zmienionym regulaminem studiów (nowy obowiązuje od roku akademickiego 2010/11) nie ma możliwości powtarzania pierwszego roku w przypadku nie zdania jednego lub więcej egzaminów.
Ten właśnie nowy regulamin przekreślił możliwość warunku na pierwszym roku.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: WYNIKI

Post autor: Galaxia »

no ok, w sumie nie sądziłam, że brak możliwości powtarzania pierwszego roku przekreśla również możliwość warunku. w końcu to są dwie różne sprawy. a regulaminu nie czytałam, sorki za głupie pytanie
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: WYNIKI

Post autor: Surgeeon »

Znakiem tego co roku autentyczne progi zobaczymy w Łodzi pod koniec września bo teraz co roku osoby z 1 roku z obawy, ze nie zdadzą sesji bedą zgłaszały sie do rekrutacji. Oczywiście nie jest to wina studentow bo pewnie sam bym tak zrobil. To wina inteligentej inaczej władzy UM, ktora sama przez swoje bzdurne uchwały doprowadza do takich chorych sytuacji. Przeciez takie coś tylko zacheca nieuków do tego, zeby co rok startować do rekrutacji. Na zasadzie a [mod] z tym, że mi nie poszła sesja i tak mnie przyjmą na 1 rok jeszcze raz.
Chory system!
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: WYNIKI

Post autor: m0rix »

Surgeeon pisze:Znakiem tego co roku autentyczne progi zobaczymy w Łodzi pod koniec września bo teraz co roku osoby z 1 roku z obawy, ze nie zdadzą sesji bedą zgłaszały sie do rekrutacji. Oczywiście nie jest to wina studentow bo pewnie sam bym tak zrobil. To wina inteligentej inaczej władzy UM, ktora sama przez swoje bzdurne uchwały doprowadza do takich chorych sytuacji. Przeciez takie coś tylko zacheca nieuków do tego, zeby co rok startować do rekrutacji. Na zasadzie a [mod] z tym, że mi nie poszła sesja i tak mnie przyjmą na 1 rok jeszcze raz.
Chory system!
Raczej tak nie będzie, władze uczelni robią wszystko, żeby ponowna rekrutacja była niemożliwa dla osób które odpadły, chcieli to już wprowadzić w tej rekrutacji ale nie było podstawy prawnej, szukają sposobu żeby tak było przy następnej.
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: WYNIKI

Post autor: Surgeeon »

Byc moze nie bedzie ale teraz tak jest i wszyscy kandydacie mogą sobie pluć w brode ze stracili 85 zl. Normalnie próg powinien być niższy niż w Szczecinie tj. ok 220 pkt. czyli licząc po łódzku 440
hipolitek
Posty: 23
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:37

Re: WYNIKI

Post autor: hipolitek »

Kiedy następna lista w Łodzi ?
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: WYNIKI

Post autor: lemonic »

pod koniec tygodnia zapewne oby były już jakieś widoczne spadki na leku bo wciąż mam nadzieję.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: WYNIKI

Post autor: krisofis »

Surgeeon pisze:Znakiem tego co roku autentyczne progi zobaczymy w Łodzi pod koniec września bo teraz co roku osoby z 1 roku z obawy, ze nie zdadzą sesji bedą zgłaszały sie do rekrutacji. Oczywiście nie jest to wina studentow bo pewnie sam bym tak zrobil. To wina inteligentej inaczej władzy UM, ktora sama przez swoje bzdurne uchwały doprowadza do takich chorych sytuacji. Przeciez takie coś tylko zacheca nieuków do tego, zeby co rok startować do rekrutacji. Na zasadzie a [mod] z tym, że mi nie poszła sesja i tak mnie przyjmą na 1 rok jeszcze raz.
Chory system!
Jest to ostatni rok akademicki, kiedy można zrobić taki myk". Od przyszłego roku ponowna rekrutacja w myśl reformy będzie oznaczała rekrutację na drugi kierunek studiów - płatny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości