Wybór farmacji

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mr_brihtside
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2011, o 11:08

Wybór farmacji

Post autor: mr_brihtside »

Cześć. Pisałam w tym roku maturę, ale niestety moje wyniki nie pozwolą mi dostać się na medycynę. Biologia 77%, chemia 85%. Z obliczeń braknie mi kilku punktów, które straciłam na biologii, już sobie pluje w twarz . Moją alternatywą jest farmacja, tylko wciąż zastanawiam się nad tym kierunkiem. Mam kilka pytań, może odpowie mi na nie ktoś studiujący farmacje albo znający ten kierunek. Czy po skończeniu farmacji jest możliwość pracy tylko w aptece czy istnieje inna opcja, np. praca w firmach farmaceutycznych, przemyśle? Czy studia są ciężkie? Czy można sobie poradzić z chemią, nigdy nie byłam z niej jakoś wybitna. Zawsze musiałam posiedzieć nad nią, dopiero potem były efekty. Czy te studia są odpowiednie dla kogoś kogo zawsze bardziej interesowała biologią niż chemią. Chemia nigdy nie była moją pasją. Z góry dziękuje za informacje.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Wybór farmacji

Post autor: olciaaaa »

Też chcialabym się dowiedzieć czegoś na ten temat Słyszałam, że zrobienie specjalizacji po farmacji graniczy z cudem, bo nie ma miejsc
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: Wybór farmacji

Post autor: Hachiko »

Powiem, tak: farmacja to dużo chemii. Ogólna i nieorganiczna, fizyczna, organiczna, analityczna itd. Więc jeśli ktoś jej nie lubi, to jak pójdzie na farmacje to i tak polubi. Nie ma wyjścia:P
mr_brihtside
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2011, o 11:08

Re: Wybór farmacji

Post autor: mr_brihtside »

Myślałam, że łatwiej jest zrobić specjalizacje po farmacji w końcu jest farmacja kliniczna, szpitalna, farmakologia.
Czy na studiach jest czas na znajomych, studenckie życie?
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Wybór farmacji

Post autor: Galaxia »

nie jest łatwiej, bo jest tylko kilka miejsc na poszczególne specki w całej Polsce, a niektórych specjalizacji jeszcze w Pl nawet nie ma.
czas na studenckie życie można znaleźć na każdym kierunku, wystarczy być dobrze zorganizowanym i mieć odpowiednie towarzystwo.
czy jest ciężko? każdy odpowie inaczej. ostatnio po egzaminie z chemii słyszałam opinie od masakryczny, po łatwy.
po farmacji nie trzeba koniecznie pracować w aptece, ale tutaj nie chcę rozwijać tematu, bo jest zbyt obszerny. zapytaj wujka google najlepiej poczytać stronki z opisem specjalizacji, tam będzie wyszczególnione co możesz po tym robić.
z chemii nie trzeba być wybitnym. u mnie na roku niektórzy ludzie z niestacjonarnych mieli po 40% z chemii na maturze i jakoś nie wylatują, więc jednak da się
poza tym ze 162 pkt masz jeszcze szansę na lek w Bydgoszczy albo na Śląsku
mr_brihtside
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2011, o 11:08

Re: Wybór farmacji

Post autor: mr_brihtside »

Na lek szanse są, ale bardzo małe. Myślę, że na Śląsku próg zatrzyma się na 163 /
Przeraża mnie praca w aptece przez całe życie po studiach i to po ciężkich studiach. Szkoda, że specjalizacje są tak mało realne, lepiej brzmiałaby praca w innym miejscu niż apteka. A jak jest z pracą za granicą, np. w Anglii?
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Wybór farmacji

Post autor: Galaxia »

Nie rozumiem, tzn może tak będzie. ale pomysły że próg zatrzyma się punkt nad tobą to czysty dekadentyzm nie wiem dlaczego akurat 163, a nie 162
też niezbyt pasuje mi praca w aptece, ale zobaczymy co życie przyniesie. zawsze w życiu są inne możliwości, można zrobić jakąś podyplomówkę albo i bez tego się przekwalifikować, jeśli już będzie tak źle.
słyszałam, że na zachodzie jest lepiej pod względem opieki farmaceutycznej, ale nic konkretnego nie wiem na ten temat. klimat Anglii i tak mi nie odpowiada
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości