Organizacja roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gumisia
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2011, o 16:06

Organizacja roku

Post autor: gumisia »

Właśnie dostałam się na UMP na lekarski i mam do Was takie pytanie: czy ktoś może wie jak będzie wyglądała organizacja tego roku akademickiego, czyli po prostu kiedy zaczynają się zajęcia? Słyszałam, że w związku z Euro2012 zaczynają się we wrześniu, ale nigdzie nie mogłam znaleźć konkretnych informacji. Jest to dla mnie dosyć ważne, aby móc maksymalnie spożytkować wakacyjny okres

Z góry dziękuję za info
mic
Posty: 23
Rejestracja: 8 gru 2010, o 18:09

Re: Organizacja roku

Post autor: mic »

Studenci z UMP twierdzą, że rok rozpoczyna się 18 września - pewnie mają rację. Z resztą więcej uczelni ma tak samo
tyska1622
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2011, o 16:31

Re: Organizacja roku

Post autor: tyska1622 »

czy wiecie coś o teście językowym? czu on jest obowiązkowy? i kiedy on miałby się odbyc?
Awatar użytkownika
madeleine992
Posty: 60
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 15:30

Re: Organizacja roku

Post autor: madeleine992 »

Egzamin 26 sierpnia o 11 na ul. Marcelińskiej
immature90
Posty: 14
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:39

Re: Organizacja roku

Post autor: immature90 »

A przypadkiem rok nie zaczyna się 26-go września? Pamiętam, że ktoś u Nas był w trakcie 1-go roku zapytać, czy bedziemy mieć wakacje krótsze jak pozostali i w Dziekanacie powiedzieli temu komuś, że nie i że rok akademicki rozpoczyna się 26-go września. Ale w takim bądź razie trzeba będzie się temu przyjrzeć Chociaż wątpię, że 18-go ma się zacząć rok, bo do 15-go musimy dostarczyć indeksy. tak więc logiczne jest, że w 2 dni nie zrobią listy studentów 2-go, 3-go, 4-go roku Pzdr.
qwertusska
Posty: 89
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 13:17

Re: Organizacja roku

Post autor: qwertusska »

madeleine992, ten test językowy decyduje do ktorejj grupy nas przydzielą? są w ogole jakies podzialy na podst. i zaawans?

immature90
Posty: 14
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:39

Re: Organizacja roku

Post autor: immature90 »

[at], odpowiem Ci na powyższe pytanie. Otóż odpowiedź brzmi i tak i nie. U nas było tak, że mówiono, że test jest obowiązkowy, ale i tak wiele osób się nie zjawiło. Ci co sie nie zjawili na egzaminie zostali, mówiąc kolokwialnie, dokooptowani do tych grup, w których brakowało osób. Ci co byli na teście- no powiedzmy, że zostali przydzieleni do odpowiedniej grupy. Nie bierzcie tego aż tak na poważnie. Poza tym, test był dość trudny jak pamiętam. Tak czy siak, ludzie jak chcieli to i tak w dziekanacie prosili o przypisanie do konkretnej grupy.
qwertusska
Posty: 89
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 13:17

Re: Organizacja roku

Post autor: qwertusska »

a test jest z gramatyki głownie, prawda? za bardzo juz tego wszystkiego nie pamietam bo rok do ang nie zagladałam a chcialabym trafic do grupy w której bede cos robic aczkolwiek nie duzo
a mozesz mi jeszcze odpowiedziec, czy podstawowa grupa to faktycznie podstawa i zaczynanie od zera?
Eleanor Rigby
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2011, o 13:29

Re: Organizacja roku

Post autor: Eleanor Rigby »

Z tego co pamiętam na teście było trochę gramatyki i trochę słownictwa medycznego. Były luki w zdaniach i do tego a,b,c luki na wpisywanie całych słów nie wiem czy nie czasami przejścia czasownik-rzeczownik-przymiotnik na pewno wisielec i na pewno napisz to zdanie inaczej nie zmieniając sensu. Ogólnie test był trudny. Ja na farmacji dostałam się do 2. grupy z 6 i to była grupa z przedziału jakoś 40-45 %.

Jeśli chodzi o poziomy, to nie ma takiego czegoś jak nauka od podstaw. Jeśli angielski Ci zupełnie nie leży wybierasz inny język, który miałeś/aś w liceum czy na jakimś dodatkowym kursie. Wszyscy przerabiają ten sam materiał właściwie, tzn. w teorii tak ma być - w praktyce wygląda to tak, że w zależności od tego z kim się ma, to część grup ostro haruje, a część ogląda zagraniczne seriale. z napisami
immature90
Posty: 14
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:39

Re: Organizacja roku

Post autor: immature90 »

Tak, dokładnie. Poza tym.przynajmniej u Nas na roku jest tak, że grupa 1i 4, 2 i5 mają tych samych nauczycieli od angielskiego. Grupa 3 ma kogoś innego, a gr 6- niemiecki, francuski i inne języki (przewaga niemieckiego). I np. wiem, ze w gr 2 często ogladają filmy, sprawdziany mają w stylu podpisz obrazek. Więc to naprawdę zależy od uczącego, a nie od cyferki ] I każdy robi to samo.trzeba miec jakieś pojęcie, ale nauka polega na zakuwaniu słówek, które są podobne do łacinskich i konwersacji z tymi słówkami- ciągle poruszamy się po tym samym polu. Ci co nie boją się rozmawiać- nie będa mieć problemow. Ci co się stresują- w sumie też nie
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 167
Rejestracja: 21 lut 2010, o 11:15

Re: Organizacja roku

Post autor: Olus »

Eleanor Rigby, czy Ty czasem nie będziesz moją koleżanką na stomie? ^^ bo widziałam na zembach osobę o tym samym nicku


eee słownictwo medyczne? oO cóż DD
myślałam, że to taki teścik na poziomie liceum a nic specjalnie poza tzn chodzi mi o jakąś terminologię specjalistyczna czy coś d chyba, że mowimy o slownictwie typu apteczka itp
Eleanor Rigby
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2011, o 13:29

Re: Organizacja roku

Post autor: Eleanor Rigby »

[at], tak, tak, to ja p Słownictwo medyczne, hm. no może źle to sprecyzowałam, raczej takie z zakresu działu zdrowie, o dwunastnicę i pęcherzyki płucne pytać nie będą p I te słówka głównie w wisielcu.
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 167
Rejestracja: 21 lut 2010, o 11:15

Re: Organizacja roku

Post autor: Olus »

łiiiiiiiiiiii ale super!



no domyślam się co miałaś na myśli^^

zobaczymy co dadzą D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości