Meduzy w Bałtyku

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Meduzy w Bałtyku

Post autor: Magda93 »

Moze głupie pytanie, ale czym się różnią te różowe meduzy w Bałtyku, od tych białych?
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Gajek »

Zabarwieniem
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Magda93 »

Za takie odpowiedzi podziekuje. Wiem, ze roznia sie zabarwieniem, bo sama to napisalam, chodziło mi o to, czy kolor ten swiadczy o jakims podgatunku, pochodzeniu, a moze wieku meduzy?
Detektyw Monk

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Detektyw Monk »

Bałtyk słynie najbardziej z chełbi modrej .
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Magda93 »

Wiem o tym i chyba te dwie meduzy, rozowa i biala, to ten sam gatunek, ale zastanawia mnie, czy to wyroznia jakis podgatunek, czy moze to swiadczy o wieku, albo plci. Chociaz plci nie, bo albo jest cala masa meduz rozowych, albo bialych. Pytanie nadal aktualne.
Detektyw Monk

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Detektyw Monk »

Czy we Bałtyku pojawia się bełtwa festonowa Cyanea capillata
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: zoo_ »

Magda93 pisze:Wiem o tym i chyba te dwie meduzy, rozowa i biala, to ten sam gatunek, ale zastanawia mnie, czy to wyroznia jakis podgatunek, czy moze to swiadczy o wieku, albo plci. Chociaz plci nie, bo albo jest cala masa meduz rozowych, albo bialych. Pytanie nadal aktualne.
Tak mi się coś kojarzy, że moja pani biolog wspominała własnie o płci. Ale nie zapisałam sobie tego, a mogę się mylić.
Może ktoś bardziej rozgarnięty będzie wiedział.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Jak wiadomo sa to rodzielnoplciowe postaci.
Rozowa jest zenska, pomaranczowa lub biala (roznie) - meska.
I jeszcze sobie wtrace taka uwage - Gajek - odpowiedz ani zabawna, ani inteligentna.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Magda93 »

Hmm To one sie jakos plciami w podrozach rozdzielaja? Bo jak je widze, to zawsze albo sa same biale, albo same rozowe.
rexar96
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2010, o 22:05

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: rexar96 »

Czy we Bałtyku pojawia się bełtwa festonowa Cyanea capillata
Tak ostatnio na animal planet albo nat geo wild było o wędrówce lososi to pokazywali ją tam a , że była wyjątkowo piękna (pomarańczowa) to sprawdziłem gdzie występuje i w Bałtyku jest spotykana. Najczęściej w raz z Chełbiami modrymi
Detektyw Monk

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Detektyw Monk »

Czyli dobrze myślałem .
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: Magda93 »

Ale wciaz nie wiem jaki jest zatem powod tego, ze rozdzielaja sie plciowo i to tak masowo te meduzy, skoro zawsze widac tylko albo białe, albo rozowe, nigdy nie widzialam tak, by byly i te i te. Wie ktos czemu tak jest?
naomi151
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2011, o 10:12

Re: Meduzy w Bałtyku

Post autor: naomi151 »

Nie mam pojęcia dlaczego migrują osobno, ale wyczytałam coś takiego:
"Poprzez galaretowate, szkliste i przezroczyste ciało chełbi modrej przeświecają gonady (mleczne u samców i różowe u samic). Po wyrzuceniu z gonad plemników i jaj meduzy giną."

Czyli te białe to samce, a różowe - samice.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość