zabrze stomatologia - pytania?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Aka
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2011, o 15:45

zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Aka »

Dostalam się do zabrza na lek-dent. Mam kilka pytań, jeśli możecie, proszę o pomoc!

1) każdy rocznik ma swoje forum, czy ktoś może wie, czy tegoroczna stomatologia ma już gdzieś swoje, jak tak, to prosiłabym o wskazówki i linka

2) szukam mieszkania. Interasuje mnie takie w którym miałabym własny pokój, gdzieś niedaleko uczelni, w dobrym stanie. Zdecydowanie chcę mieszkać z dziewczynami.

3) co trzeba umieć na pierwsze zajęcia?!

4) szukam kontaktu z osobami w podobnej sytuacji, w grupie raźniej!:)
Aka
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2011, o 15:45

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Aka »

PS. ma ktoś może do sprzedania materiały na I rok?
Awatar użytkownika
kamo102
Posty: 46
Rejestracja: 15 lip 2010, o 17:17

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: kamo102 »

Hejka. Gratulacje witamy na SUMie. Mogę odpowiedzieć Ci na Twoje trzecie pytanie

Biofizyka: zależy w której grupie jesteś i w jakiej sekcji. Każda sekcja w ramach ćwiczeń ma zaliczenia z innej partii materiału ja miałem z tego co pamiętam polarymetrie Na pierwsze zajęcia trzeba być przygotowanym

Anatomia: na pierwszych zajęciach jest prelekcja (siedzicie i słuchacie prowadzącego) nt. Osi ciała, troche o nazewnictwie w anatomii itp. Takie wprowadzenia do przedmiotu. Dowiecie się również z kim macie zajęcia Na drugich jest obręcz kończyny górnej i dolnej i kończyny (same kości).

Biologia: Nic nie trzeba umieć, będziecie się uczyli obsługiwać mikroskopy

Histo: Odpowiedź z cytologii.

Protetyka: Nic.

No to chyba tyle Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj
madzia92
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, o 13:08

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: madzia92 »

hej:) podłączam się do Twoich pytań, bo też będę studiować stomatologię w Zabrzu:) pozdrawiam
wroclawianka
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2011, o 22:17

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: wroclawianka »

Hej. Mam pytanie. Czy jest jakas strona na ktorej znajde plan zajec dla 1szego roku stomatologii? Moze byc z poprzednich lat. Prosze o odpowiedz.
Awatar użytkownika
kamo102
Posty: 46
Rejestracja: 15 lip 2010, o 17:17

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: kamo102 »

Musisz sobie wybrać Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu i Kierunek lekarsko - dentystyczny".
Masz tu plan z tego roku (zimowy i letni) dla wszystkich lat
morgen1991
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2011, o 08:50

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: morgen1991 »

A tak ni z gruchy ni z pietruchy (chociaz z Pietruchy to bym chciał) Niech no ktos tak obiektywnie, ale obiektywnie! mi powie czy stomatologia w Zabrzu jest dobra"?:) Bo kogo nie zapytam z innej uczelni, twierdzi ze jestem głupi bo dostalem sie w zasadzie wszedzie, a wybralem Zabrze prawde mowiac sluchając rady starszego kolegi więc może bezmyslnie:/ No powiedzcie ze jest zajebiscie i sa tez kluby gdzie drinki nie sa podawane w plastikowych kubkach)
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

sama jestem ciekawa opinii o stomatologii w Zabrzu. (więc podpisuję się pod postem poprzednika), ja osobiście zdecydowałam się na Zabrze po rozmowie z kilkoma dentystami, bardzo polecali właśnie ŚUM i lek-dent w Lublinie, z wyraźną sugestią na Zabrze
morgen1991
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2011, o 08:50

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: morgen1991 »

No zapomniałem wspomnieć. moja pani dentystka tez doradzała Zabrze:) Aczkolwiek jej argumentacja nie do konca do mnie przemawia Stwierdzila ze do Zabrza idziesz sie uczyc stomatologii a nie wi4ejskiego dlubania jak np. w Karakowie:) Ale przetlumaczyla ze w Krakowie jest bezsensowne kucie i zero praktycznych umiejetnosci w przeciwienstwie do Zabrza:) Faktycznie tak jest?
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

heh mnie dentysta jeden powiedział mniej więcej to samo, że w Krakowie jest kucie, mało kameralnie, manualnie człowiek nie do końca się jest w stanie wprawić, bo tak niefortunnie są zajęcia rozplanowane, przede wszystkim ubolewał na znikomą praktykę (i nie mam na celu urazić nikogo, kto zdecydował się na CMUJ!), ortodontka natomiast była zdziwiona, że ze względu na bliskość zamieszkania nie wybrałam Krk tylko Zabrze, po czym przyznała, że gdyby nie aspekt odległości to też by wybrała Śląsk i jej znajomi stomatolodzy też do Zabrza pchają pociechy.
morgen1991
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2011, o 08:50

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: morgen1991 »

hyaq, To poki co sami sie nawzajem przekonujemy o sluszności wyboru:P Oby slusznie do zobaczenia na Helence:)
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

skoro nikt nie chce nam przytaknąć, to trzeba samemu utwierdzać się w przekonaniu o dokonaniu słusznego wyboru, w końcu pozytywne nastawienie to podstawa
madzia92
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, o 13:08

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: madzia92 »

Ja też dostałam się i do Krakowa i do Zabrza:) miałam wielki dylemat, którą uczelnie wybrać bo część osób mi doradzała CM a część ŚUM, ale w końcu postawiłam na Zabrze:D i mam nadzieję, że był to dobry wybór:):):) pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości