Ostrosz drakon - niezwykłe spotkanie

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
rexar96
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2010, o 22:05

Ostrosz drakon - niezwykłe spotkanie

Post autor: rexar96 »

Ostrosz drakon (Trachinus draco) – ryba z rodziny ostroszowatych. Zamieszkuje Ocean Atlantycki oraz basen Morza Śródziemnego. Osiąga długość do 40 cm, jad wydzielany z gruczołów tej ryby jest bardzo silny i niebezpieczny dla człowieka. Stosunkowo duże i skierowanie ukośnie oczy. Tarło trwa od czerwca do sierpnia, jaja są wielkości 1 mm. Ikra składana przez ostrosza jest pelagiczna.

Udało mi się spotkac tą rybkę w Chorwacji.
Dowiedziałem sie o niej na obozie w Grecji i nie spodziewałem się, że kiedykolwiek ją spotkam a tu przez całkowity przypadek Gdy pływałem wraz z Ojcem i patrzyliśmy na ryby zaciekawiła mnie bo widziałem dużo innych gatunków ryb ale ten był pierwszy to podpłynąłem i ku mojemu zaskoczeniu okazała się byc rzadkim gatunkiem.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Ostrosz drakon - niezwykłe spotkanie

Post autor: Magda93 »

To powodzenia w dalszych podrozach, jesli masz kase na takie zagraniczne co roku, to zazdroszcze
Detektyw Monk

Re: Ostrosz drakon - niezwykłe spotkanie

Post autor: Detektyw Monk »

Należy do rodziny , gdzie jest ich gatunków 239 .
rexar96
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2010, o 22:05

Re: Ostrosz drakon - niezwykłe spotkanie

Post autor: rexar96 »

Za rok chce zrobic kurs nurkowania z butlą wraz z ojcem żeby ponurkowac gdzies glebiej ale to sie jeszcze okaże. Była to moje pierwsza mocno jadowita ryba spotkana w środowisku naturalnym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości