Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Karek
Posty: 31
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Karek »

ja poszłam nie-prywatnie, a badanie (w sumie tylko wywiad, mierzenie ciśnienia i badanie wzroku) trwało jakieś 10 minut
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

Hej Mam pytanie, czy na PUMie przepisuja jakieś oceny i zaliczania z innych uczelni? np jezyk czy biochemia?

Na 1 roku możesz liczyć na przepisanie ocen z przedmiotów:
biologia jeśli byłaś na UMed (wtedy bankowo nie robią problemów)
histologię chyba by przepisali po egzaminie na kierunku biologia
anate przepisują z oceną chyba 4 albo 3,5
na chemii psorka jest porąbana i nie ma co liczyć na przepisanie
wf też dba o naszą kondycję więć nie
BHP przepiszą jak ustawisz się pierwsza w kolejce z indeksem z zalką
biofizykę stomie chętniej przepisują niż lekarskiemu ale tylko ćwiczenia egzamin trzeba pisać
pomoc przedlekarską pewnie przepiszą np. pielęgniarstwu czy położnictwu
informatykę i statę przepisują
łacinę przepiszą jak miałaś ją w LO lub na studiach (lek, stoma, farma)
język jak trwał 2 lata (180godz) i ocena 4 lub wyżej i chyba też musiał się kończyć egzaminem (?)
propedeutyka medycyny, szkolenie biblioteczne trzeba robić
bajeczna
Posty: 21
Rejestracja: 16 lip 2010, o 14:59

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: bajeczna »

zgREDka, Dzięki zawsze coś.
keru
Posty: 11
Rejestracja: 8 mar 2007, o 20:27

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: keru »

Mateq skrypt z chemii przyda się kupic, z PPP wypożyczyc w biblio, a jak nie starczy to kserowac tylko te fragmenty książki które będą potrzebne, o ile będą potrzebne, można trafic na pielegniarke ktora nie wymaga wiedzy tylko praktyki albo np. na doktor Małgosie która bedzie robiła wejściówki na zajęcia. Z łaciny nic nie obowiązuje, masz dyktowane to co trzeba umiec na zajeciach przez prowadzącego, nie warto kupowac materiałów na łacine, gdyz mgr Mamzer co roku zmienia to co dyktuje.
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

Mateqqq, chemii NIE KUPUJ NÓWKI z rektoratu, bo wydasz 32 zł a i tak ta ksiażka jest g warta. Trzeba po niej pisać, rozkleja się, kartki latają. Na początku roku pójdziesz po jej odbitkę do ksera przy bufecie i kupisz ją za 5zł!
Łacina w zależności z kim będziesz miał, babka wymaga takiej niebieskiej książki z ćwiczeniami autorstwa mgr-ów z ŚUMu.
PPP to inna bajka taka pt. sci-fiction i nie wydawaj kasy na bzdurne książki gdzie kość udową nazwali kością biodrową. idź lepiej na piwo, a jakieś pielęgniarstwo znajdziesz w biblio.
Kup przez wakacje sobie Krechowieckiego, atlas anatomiczny.

Co do innych książek i materiałów to masa osób będzie się ogłaszać na scapuli pewnie już niedługo.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Wendy »

zgREDka pisze: na chemii psorka jest porąbana i nie ma co liczyć na przepisanie
Nieprawda Ja jestem po biotechnologii i mi przepisali Osobom po politechnikach też przepisywali ]
zgREDka pisze: biofizykę stomie chętniej przepisują niż lekarskiemu ale tylko ćwiczenia egzamin trzeba pisać
Też nieprawda Ja byłam zwolniona z wszystkiego ]

A i ja jestem na stomie. Na biofizyce rzeczywiście u nas większej liczbie osób przepisali, bo było mniej chętnych niż na leku. Jak to się miało na chemii, to już nie wiem. W każdym razie u mnie na roku sporo osób miało przepisane.
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

Może stomę traktują inaczej (i znów będzie, że lek nie lubi stomy) kolega mgr biotechnologii miał nie przepisaną chemię, drugi kolega po egzaminie z fizy na fizyce medycznej miał zaliczone tylko ćwiczenia. Poza tym ja nie piszę nic dotyczecego stomy a jedynie leku, bo przecież różnice są jak widać.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Wendy »

Jeśli chodzi o biofizykę, to znaczenie też chyba miało czy dana osoba studiowała na uczelni medycznej. U mnie też była osoba po fizyce i nie miała zaliczonej.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: julia.....:):) »

ja mam ze studiów z pierwszego roku chemie nieorganiczną chemie fizyczną i organiczną mam nadzieje ze mi przepiszą
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

Pożyjemy zobaczymy na leku prof. B nikomu nie chciała przepisać i mógł mieć nawet chemię pyłu gwiezdnego i tak nie przepisałaby. Może teraz będzie inaczej.

PS. UMed u nas nie miał większego znaczenia czy to odnośnie przepisania biofizyki czy chemii, bo i tak chcieli mieć wgląd w tematy realizowanych ćwiczeń. Inaczej było z łaciną tu studiowanie na UMedzie procentowało.
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Mateqqq »

Tak mówiono o pierwszych zajęciach z anatomii że pytają z wyprzedzeniem itp
To samo dotyczy się reszty przedmiotów?
Bo jak np. nie polecacie kupować innych podr niż tych z początku to właściwie nie ma z czego się uczyć więc uczycie sie chyba z notatek po lekcji tak? (Mam na myśli reszte przedmiotów)

A do biblioteki można sie zapisać dnia X i można tego samego dnia już książki wypożyczać?

W końcu z BHP i propeduetyki jest zaliczenie czy nie?

Na seminaria asystenci umawiają się jakoś czy będzie to na tej rozpisce która będzie wywieszona?
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

Część asystentów na anatomii pyta część nie (z reguły nie) jak jesteś aż taki ambitny to się naucz kręgów i k. krzyżowej z Krechowieckiego (wszystkie bruzdy, wyrostki + łacina)
Na reszte nie musisz niczego się uczyć, bo i nie ma z czego i niewiadomo co.
W praniu wyjdzie, że na biol trzeba robić testy z ubiegłych lat, na chemię tylko seminarki i wyklady a te dostaniecie od asystentów to skserowania. Na te przedmioty nie trzeba być przygotowanym z zajęć na zajęcia
Na histo, ale to w 2 sem nie trzeba się przygotowywać, tylko, że na kolejnych zajęciach pisze się wejściówkę z dwóch tematów.

WIĘC SIĘ NIE UCZ JUŻ NA 1 ZAJĘCIA, BO NIKT CI KRZYWDY JESZCZE NIE ZROBI I CIESZ WAKACJAMI NA POCZĄTKU ROKU WSZYSTKIEGO SIĘ DOWIESZ, no ale wszyscy 1-roczniacy tryskają zapałem

Do biblio idziesz (a raczej gonisz) dnia w którym dostajesz legitke czyli zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego, wypożyczasz książki (chyba 6 max można) i to wszystko.
dodda
Posty: 33
Rejestracja: 13 sty 2010, o 20:55

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: dodda »

A cały Bochenek jest liczony w bibliotece jako 1 książka czy każdy tom osobno? Bo jeśli tak to oprócz tego niewiele się uda wypożyczyć.<o ile na cokolwiek się załapię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości