medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Grzybu123 »

soraja wiesz nie zawsze. Co prawda nie dajcie się przenieść niżej niż jesteście ale często trzeba zaliczać przedmioty, tzw. różnice programowe a wtedy wg ogólnie przyjętych zasad jest się na semestrze najwcześniej zdawanego przedmiotu (tak np osoba przenosząca się z uczelni po I roku bez egzaminu z histologii na II rok jest na I roku odrabia histologie oraz na II roku robi dalej reszte przedmiotów - jednak technicznie dopóki nie zda histologii jest studentem I roku).

Pozdrawiam.
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: soraja »

Grzybu123 - jeśli przenosisz się z uczelni A na uczelnię B to niekoniecznie - tak napisałam. Ale nie wyobrażam sobie, by, jeśli ukończyłam 1 rok leku we Wrocławiu, w momencie dostania się w rekrutacji, znowu być na 1. roku, a nie na 2. Niby co miałabym zaliczać? Raczej NIC, bo idę DOKŁADNIE TAKIM SAMYM TRYBEM jak studenci dzienni, więc to mijałoby się kompletnie z celem. Nie wiem dlaczego takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć po 20 razy ludziom, według mnie, inteligentnym, bo porywającym się na takie studia.
dziu
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2011, o 16:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: dziu »

rok temu nie dostałam się na dzienne, zabraklo mi kilku pkt. na forum naczytalam sie o tym, ze przeniesienie z niestacjonarnych i poprawienie matury jest praktycznie niewykonalne, ze nie ma czasu na nauke do matury blabla. bzdura!
czas jest, jesli jest motywacja. po calym prawie roku zakuwania na medycynie, ilosc materialu do matury wydaje sie tak znikoma, ze cala chemie powtorzylam w weekend i czulam sie lepiej przygotowana niz rok temu. biola to samo - cholernie duzo rzeczy pamietalam z zeszlego roku, wystarczylo przejrzec testy. u mnie w grupie duzo osob poprawialo mature i byli w stanie ja napisac na 15-20%wiecej niz rok temu. wiec na serio - nie martwcie sie .
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: a_niap »

dziu, a gdzie studiujesz?
dziu
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2011, o 16:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: dziu »

na WUMie
Nancy1990
Posty: 50
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:21

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Nancy1990 »

dziu pisze:rok temu nie dostałam się na dzienne, zabraklo mi kilku pkt. na forum naczytalam sie o tym, ze przeniesienie z niestacjonarnych i poprawienie matury jest praktycznie niewykonalne, ze nie ma czasu na nauke do matury blabla. bzdura!
czas jest, jesli jest motywacja. po calym prawie roku zakuwania na medycynie, ilosc materialu do matury wydaje sie tak znikoma, ze cala chemie powtorzylam w weekend i czulam sie lepiej przygotowana niz rok temu. biola to samo - cholernie duzo rzeczy pamietalam z zeszlego roku, wystarczylo przejrzec testy. u mnie w grupie duzo osob poprawialo mature i byli w stanie ja napisac na 15-20%wiecej niz rok temu. wiec na serio - nie martwcie sie .

Dużo to znaczy?

Bo np. u mnie w grupie jest tylko jedna dziewczyna studiująca niestacjonarnie:P
dziu
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2011, o 16:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: dziu »

Duzo to znaczy ok 10 osob ] i chyba wszyscy zdecydowali sie napisac mature jeszcze raz
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Onaaa »

Myślicie, że jest szansa przenieść się z płatnych w Lublinie po 2 roku na dzienne do Katowic jeśli miałabym wystarczającą liczbe pkt na pierwszy rok?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: york »

tak
JoaJed
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2011, o 20:14

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: JoaJed »

a myślicie, że jest jakaś szansa ze progi na niest opadną do 146? Np. w Bydgoszczy? albo 206 we Wrocławiu? Wiem, że do kato mi starczy, ale cena mnie trochę przeraza
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lexpolonica »

Jak myslicie czy w przyszlym roku ,kiedy to ma wejsc nowy program nauczania na leku ceny niestacjonarnych moga ulec znacznemu zwiekszeniu?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: a_niap »

Z roku na rok rosną, raczej sie ta tendencja nie zmieni
MsOrtho
Posty: 94
Rejestracja: 27 lip 2011, o 13:54

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: MsOrtho »

Choć nie ukrywam, że w tym roku na stomie (koszt za rok był powyżej 30 tys) rzucili cenę dla wielu ludzi zaporową - skutek jest taki, że i chętnych jest mniej na niektórychuczelniach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości