I rok na lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wodny_konik
Posty: 46
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:36

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: wodny_konik »

Właśnie! Teraz czuję się taka leniwa i niegodna tych studiów, bo zamiast już się uczyć na studia, to korzystam z wakacji, jak się da, a przez to, że jest zimno, to i tak zadanie nie jest łatwe
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: methodys »

Każdy robi co lubi. Angielski nie jest potrzebny na studia, ale np. do komunikowania się za granicą albo chociażby znalezienia sensownej pracy na wakacje. Co Wam szkodzi, że dziewczyna nauczy się angielskiego? Skąd w Was takie poczucie wyższości? Jakby się uczyła tureckiego, to pewnie nie byłoby nic w tym złego, bo fajne hobby.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: justina89 »

methodys pisze:Każdy robi co lubi. Angielski nie jest potrzebny na studia, ale np. do komunikowania się za granicą albo chociażby znalezienia sensownej pracy na wakacje. Co Wam szkodzi, że dziewczyna nauczy się angielskiego? Skąd w Was takie poczucie wyższości? Jakby się uczyła tureckiego, to pewnie nie byłoby nic w tym złego, bo fajne hobby.
Właśnie o to dokładnie mi chodziło w poście który napisałam wyżej żeby nie było to odebrane jako zazdrość czy jak mi już zarzucono - wyższość. W którym miejscu w moim poście wyrażam swoja wyższość? Bez przesady.
Przede wszystkim nie napisałam tego żeby przypadkiem nie umiała więcej ode mnie bo nie obchodzi mnie to czego się ktoś uczy i czy siedzi z Bochenkiem pod palma. Wasza sprawa. Po prostu z tego rodzi się potem chory wyścig i o to generalnie mi chodzi.
Nie mam nic do nauki języków, jasne, że są przydatne w życiu, nie tylko tu chodzi o nasz przyszły zawód ale tutaj raczej gadamy o 1 roku a nie o hobby któremu poświęcamy czas poza studiami.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: methodys »

Wybrałam Lublin, a nie Warszawę czy Kraków, bo słyszałam, że wyścig szczurów jest mniejszy i ogólnie panuje zdrowsza atmosfera.
Też mam zamiar ogarnąć angielski, ale co z tego wyjdzie? Raczej nic, bo nie lubię tego języka)
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: ebedziebe »

Język angielski na studiach medycznych to nie gramatyka ( to już powinniśmy umieć i jej jako tako się nie przerabia , a większość zdań to podstawowe struktury gramatyczne ) a słownictwo .
Wiec bez żadnego napięcia i stresu pooglądajcie sobie coś o medycynie po angielsku filmy seriale jakieś naukowe programy i bardziej się wam to przyda jak kursy językowe
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Jaenelle »

ebedziebe pisze:Język angielski na studiach medycznych to nie gramatyka ( to już powinniśmy umieć i jej jako tako się nie przerabia , a większość zdań to podstawowe struktury gramatyczne ) a słownictwo .
Wiec bez żadnego napięcia i stresu pooglądajcie sobie coś o medycynie po angielsku filmy seriale jakieś naukowe programy i bardziej się wam to przyda jak kursy językowe
Może wreszcie te wszystkie Hałsy i Grejsy na coś się przydadzą
wodny_konik
Posty: 46
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:36

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: wodny_konik »

Jaenelle pisze:
ebedziebe pisze:Język angielski na studiach medycznych to nie gramatyka ( to już powinniśmy umieć i jej jako tako się nie przerabia , a większość zdań to podstawowe struktury gramatyczne ) a słownictwo .
Wiec bez żadnego napięcia i stresu pooglądajcie sobie coś o medycynie po angielsku filmy seriale jakieś naukowe programy i bardziej się wam to przyda jak kursy językowe
Może wreszcie te wszystkie Hałsy i Grejsy na coś się przydadzą

już lepiej ostry dyżur . A co do nauki angielskiego, to zgodzę się z ebedziebe. Oglądanie filmów w oryginale, rozmawianie z ludźmi po angielsku czy nawet czytanie książek jest równie skuteczne, co nauka angielskiego, a przynajmniej w październiku nikt nie będzie miał wrażenia, że się uczył w wakacje .
ziolko
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2011, o 22:16

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: ziolko »

Ja mam takie pytanie za 100punktów .
Jak jest z informacjami o immatrykulacji i planem zajęć? Tzn. czy będą one jakoś dostępne na stronie internetowej, czy trzeba się będzie udać w jakieś konkretne miejsce, żeby sobie to sprawdzić.?

Z góry dzięki za informację
Awatar użytkownika
agnieshhhka
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 15:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: agnieshhhka »

Będzie to na stronie.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: wilma »

ale z tym co roku jest problem. niby w regulaminie jest ze plany musza byc na 2 tyg przed rozpoczeciem roku ale i tak sa na pare dni przed/ i co roku nic sie nie zmienia/
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Polityk »

a mam pyatnie, czy plan ćwiczeń z anatomii co roku jest taki sam czy zmienia się? w tamtym roku pierwsza była osteologia, potem klatka w ogóle jest gdzies dostepny plan, bo na stronie jest tylko z drugiego półrocza.
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Jaenelle »

Polityk, na stronie dostępny jest plan 6- letni i tam dla każdego przedmiotu jest rozpiska co na poszczególne ćwiczeniach należ przygotować.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: _KALINA_ »

Jaenelle , ja też nie mogę tego znaleść na stronie UM, to jest w kształceniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości