Progi punktowe na farmację 2013

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: norbi92 »

nastkablondy, zdecydowanie warszawa - lepsze miasto jesli chodzi o perspektywy, tylko z drugiej strony drozsze jezeli chodzi o zycie (a na studiach to moze byc moim zdaniem problem)
Awatar użytkownika
Sławomir33
Posty: 353
Rejestracja: 22 gru 2008, o 16:38

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: Sławomir33 »

nastkablondy, ja bym wybrał to, bo bliżej.
Marteczka29
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2011, o 13:28

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: Marteczka29 »

Progi lecą w dół Mam nadzieję że moje 157 pkt do Lublina starczy już na ten wrzesień. Nie wiem czy już szukać jakiegoś lokum żeby potem nie wylądować na dworcu. Byle do września a potem już będzie świętowanie A tak to witam wszystkich na forum i pozdrawiam oczekujących na dalsze spadki.
nastkablondy
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2011, o 18:01

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: nastkablondy »

ehh bliżej sosnowiec jednak nie lubie zagłebia (mieszkam na slasku 16 lat)a jezeli chodzi o kase top nie widze duzej róznicy cenowej mieszkanie wyjdzie może 100 drożej bilety tańsze w wawie w sklepach te same cny
nie wiem skąd sie wzięło przekonanie ze wawa i krakow sa super drogie
cena za pokoj to wszedzie ok 500 w tesco kerfie itp ceny te same na caly kraj a w osiedlowych to wszedzie drozej
yaza0701
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2009, o 20:33

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: yaza0701 »

Ej, jestem w szoku, ja mam akurat 151 punktów ale składałam papiery tylko do Białego, bo tylko on mnie urządza. Zawsze sądziłam, że to w sumie dobrze, bo przecież Białystok zawsze ma najniższe progi - a teraz Łódź 151? No jasny gwint i co dalej? W ogóle co to oznacza, przecież Łódź zawsze była te kilka punktów procentowych nad Białymstokiem?

To oni teraz w Łodzi tyle osób w zapasie przyjęli czy tak niewielkie zainteresowanie uczelnią (nie wierzę)?
adam89pl
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2011, o 17:23

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: adam89pl »

nastkablondy pisze:ok ja zwolnie wum wroclaw lublin lub sosnowiec.papiery mam we wrocku i wawie a ale jutro biore je z wrocka do sosnowca.LUBLIN SOBIE DAROWALAM.I bede rozkminiac co lepsze wawa czy sosnowiec z gliwic jestem wgl
Ja odradzam Wawe. Miasto jest przereklamowane. Uczelnie wcale nie jest taka dobra. Każdy myśli ze Warszawa to wszystko tam najlepsze. A tak naprawde nie jest. Wiem co mówie. bo sam przeniosłem sie z Wawy do Białego i nie żałuje tego. A tak na marginesie gdybym byl w takiej sytuacji to wybrałbym to co bliżej pozdrowaim
fruziek1992
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2011, o 18:45

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: fruziek1992 »

nastkablondy ,ja też się zastanawiam nad Wa-wą. Składałam jeszcze do Gdańska i Wrocławia ,ale nie idę tam bo jest to stanowczo za daleko. Co do Warszawy - ceny są kosmiczne to fakt. Zobacz wynajęcie mieszkania. Ja złożyłam do Białegostoku - ze wzg. na odległość i na koszty utrzymania ,które w Wawie są ogromne (wynajem w Białym 600 zł całe mieszkanie a w Wa-wie 700 zł i dzielisz pokój jeszcze z inną osobą). Poza tym wolę uczyć się na nowym sprzęcie a nie na starych dziadostwach. Moja koleżanka jest z analityki na Wumie i dzisiaj mi odradziła (poszła tam bo miała mieszkanie u koleżanki). Mówiła ,że sprzęt jest stary i nie nadaje się do praktycznego użycia . Poza tym wydział jest strasznie rozsiany a WUM inwestuje w lekarski i stomę. Poza tym ,nie musisz pracować tam gdzie studiujesz. Co to za problem przeprowadzić się po studiach do Wa-wy ,aby tam pracować. I tak jesteś magistrem i tak. Jak masz rodzeństwo młodsze to też to weź pod uwagę. Zrób sobie listę : plusy i minusy. Mi to pomogło podjąć decyzje ,chociaż trochę się zastanawiam czy dobrze zrobiłam
adam89pl
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2011, o 17:23

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: adam89pl »

fruziek1992 pisze:nastkablondy ,ja też się zastanawiam nad Wa-wą. Składałam jeszcze do Gdańska i Wrocławia ,ale nie idę tam bo jest to stanowczo za daleko. Co do Warszawy - ceny są kosmiczne to fakt. Zobacz wynajęcie mieszkania. Ja złożyłam do Białegostoku - ze wzg. na odległość i na koszty utrzymania ,które w Wawie są ogromne (wynajem w Białym 600 zł całe mieszkanie a w Wa-wie 700 zł i dzielisz pokój jeszcze z inną osobą). Poza tym wolę uczyć się na nowym sprzęcie a nie na starych dziadostwach. Moja koleżanka jest z analityki na Wumie i dzisiaj mi odradziła (poszła tam bo miała mieszkanie u koleżanki). Mówiła ,że sprzęt jest stary i nie nadaje się do praktycznego użycia . Poza tym wydział jest strasznie rozsiany a WUM inwestuje w lekarski i stomę. Poza tym ,nie musisz pracować tam gdzie studiujesz. Co to za problem przeprowadzić się po studiach do Wa-wy ,aby tam pracować. I tak jesteś magistrem i tak. Jak masz rodzeństwo młodsze to też to weź pod uwagę. Zrób sobie listę : plusy i minusy. Mi to pomogło podjąć decyzje ,chociaż trochę się zastanawiam czy dobrze zrobiłam
koleżanka mówi prawdę Jeżeli lubisz pracować na starym sprzęcie to idz do Warszawy. Jeżei lubisz uczyć sie masy rzeczy i poznawać wszystko teoretycznie idz do Warszawy. Jeżeli lubisz by ciebie traktowano jak przyszlą konkurencje idz do Warszawy. Jeżeli lubisz spędzić 5 lat w niemiłęj atmosferze (tzn, wykładowcy maja Ciebie za idiotę, osobę która nie powinna studiować) to idż do Warszawy. Jeżeli lubisz patrzeć jak inne uczelnie rozwijaja swój wydział farmaceutyczny idz do Warszawy.
ps. na Lekarskim juz sie robi tłoczno w Wawie. (tak gdzieś ktoś już napisał )
unreal
Posty: 55
Rejestracja: 15 lip 2009, o 13:23

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: unreal »

Do składających dokumenty do Gdańska:
Chcę jutro wysłać dokumenty, bo trochę mam daleko żeby jechać tam i z powrotem - czy możecie mi polecić z jakiej firmy wysłać, żeby doszło to na następny dzień(pocztexem czy jakimś innym kurierem)?
Jaki adres podawaliście - Uczelniane Biuro Rekrutacyjne, 80-210 Gdańsk, Al. Zwycięstwa 41-42 - czy może taki ?
I czy trzeba teczkę z dokumentami w jakiś specjalny sposób opisać?

Proszę Was o pomoc !
adam89pl
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2011, o 17:23

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: adam89pl »

Kod: Zaznacz cały

poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110208/BIALYSTOK/793277142
nastkablondy
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2011, o 18:01

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: nastkablondy »

czyli az taka masakra w tej wawie?
ja sobie pokoj obczailam na mokotowie za 500 juz z mediami wiec nie jest zle.Tylko myslalam ze jak stolica to uczelnia wiecej kasy ma i wgl lepsze perspektywy niż zagłębie.
adam89pl
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2011, o 17:23

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: adam89pl »

nastkablondy pisze:czyli az taka masakra w tej wawie?
ja sobie pokoj obczailam na mokotowie za 500 juz z mediami wiec nie jest zle.Tylko myslalam ze jak stolica to uczelnia wiecej kasy ma i wgl lepsze perspektywy niż zagłębie.
warszawa miałą sprzed dobry kilkanaści lat temu (ale niestety zużył się i juz są to gruchoty) wiec Ci co finansują już nie chca dawac kasy dla stolicy (bo juz kiedyś dostałą) tylko wolą pomóc dla innych miast. i te inne miasta beda bardziej rozwiniete niz warszawa. A warszawa pewnie dostanie dofinansowanie za kilkanascie lat czyli pewnie w tedy kiedy skonczysz farme
inezy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2011, o 21:48

Re: Progi punktowe na farmację 2011

Post autor: inezy »

KISIA92 TO DO ZOBACZENIA
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości