niezbędne książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

niezbędne książki

Post autor: lolkaa92 »

Każdy reklamuje teraz na forum swoje książki, które pomogły mu/jej przetrwać 1 rok lekarskiego ( chodzi o Katowice), ale które książki naprawdę warto kupić, a które można sobie odpuścić Niektóre można zdobyć w bibliotece na legitkę, inne są w maszynie do ksera zapisane. I parę złotych zostaje w studenckim portfelu Niech się wypowiedzą starsze roczniki z jakich materiałów korzystali, co zdobyli z biblioteki, co skserowali i jakich książek nie warto kupować ( bo się mało z nich korzysta i zbierają tylko kurz ). Co się naprawdę przydaje a co nie ?
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: niezbędne książki

Post autor: neve »

warto miec swoje atlasy moga sie przydac na specjalizacje,zreszta moj altas byl tez zeszytem, wiekszosc rzeczy z nim zaznaczałam, , skawine mozna skserowac w DS2 za 8 zł skrypt, bochenka mozna wypozyczyc w bibliotece, chyba ze chcesz miec wsojego, pozniej przydaje sie FIX do OUN, mozna go kupic w kserze w DS2, do biologii napewno dostaniesz materiały, nie watro kupowac biologii komórki albertsa, przydaje sie tylko na 1 zajecia, do biofizyki jest skrypt Grzesika, jesli bedziesz odkupowac ksiazki od kogos napewno go dostaniesz, jest chyba tez na chomiku do sciagniecia, do łaciny ja miałam nowa ksiazke ( Lingua Latina medicinalis. Ćwiczenia z terminologii medycznej
Kołodziej Anna, Kołodziej Stanisław) ale wiekszoszc ludzi miala ksero, trzeba miec nowe cwiczzenia ale warto miec tez stare uzupelnione do angielskiego mialam ksro ksiazki, nikt sie nie czepiał
jescze na biologie trzeba miec skrypt z parazytów Deryły i ksiazke Kadlubowskiego
zwykły
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:57

Re: niezbędne książki

Post autor: zwykły »

nie potrzeba Albertsa? Ale fajnie
Z jakiej ksiązki najlepiej uczyć sie na biologie?
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

Re: niezbędne książki

Post autor: lolkaa92 »

uporządkuję to:

*anatomia: Bochenek, Skawina, FIX do OUN
*biologia: skrypt z parazytów Deryły i ksiazka Kadlubowskiego
*biofizyka: skrypt Grzesika
*łacina:Lingua Latina medicinalis. Ćwiczenia z terminologii medycznej
Kołodziej Anna, Kołodziej Stanisław

Dzięki neve Właśnie o to mi chodziło gdzie i co można zdobyć a na co nie warto tracić kasy Czekam na kolejne dobre rady
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

na biologie to na kazde zajecia sie trezba z innej ksiazki uczyc jak coś to mam do sprzedania ^^ oczywiscie zbindowane wiec tanio
parazyty to kadłubowski wiadomo, skrypt deryły dla mniej ambitnych
genetyka to drewa ( ale tego nie sprzedaje, warto zostawic)
oraz
genetyka molekularna Węgleńskiego jak ktos ma z Pokorą i prof to sie przyda, podstawa to drewa, ale są tu tematy ktorych w niej nie ma
no i embriologia jury cz.1 oraz Embriologia Bartel
Alberts kserówki to co potrzebne z niego
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

i oczywiście prelekcje
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

Bochenki polecam kupować, co jak co ksiazka ta to podstawa, chociaz nie kazdy tak uważa, no skrypty Skawiny no wspaniałe bo to jest najwazniesze streszczenie Bochenka, slowo w słowo, ale czasami jest za mało i warto jednak z Bochna doczytac, zrobic notatki, utrwalić itd Na OUN to Neurologia Duusa, super porazenia opisane, dokladnie to co na kolosach neuroanatomia FiXa( jakby ktos chcial to mam zbindowane), i ogolnie niektorzy zeby powtorzyc maja anatomie topograficzna gieleckiego, czyli spis wsyztskich tych nazw łacinskich ( jak cos to tez sprzedam)
jak ktos ma czas przed kolosem i chce sie sprawdzic to mam ksiazkę Anatomia czlowieka 1500 pytan testowych i mnóstwo pytan do naszych kolosów
No i jeszcze parę skryptów mam na pdf to szczegolnie dla tych ktorzy bedą miec anatomie ze słynnymi osobistościami .No i swietnych notatek, ale przydają się jak sie trafi szalony asystent. to są takie bonusy
a na biofizyke to tylko skrypt grzesika i ten skrypt co jest starszczeniem wykładów, ja mam jeszcze książkę profesora pdf na temat prądów, jego ulubiony temat sami zobaczycie
na zachętę powiem, ze byłam zwolniona z anatomii i biofizyki więc wiem co mówię
zwykły
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:57

Re: niezbędne książki

Post autor: zwykły »

a jaki atlas fotograficzny do anatomii?
dużo osób poleca Yokochiego i McMinna?

na którym wydziale jesteś mentos?
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: niezbędne książki

Post autor: Silvena »

McMinn - dobrze zrobione kości i czacha (czacha w atlasie Sobotty jest strasznie nieczytelna). Ewentualnie jeszcze kończyny. Brzucha z tego atlasu nie umiałam się uczyć. Z Yokochiego nie korzystałam.

biologia, moje minimum i wszystko w I terminie
I kolos: prelekcje! na blachę, zawsze i wszędzie Embriologia Bartela
II kolos: prelekcje!, Genetyka Drewy + prezentacje robione przez Waszą grupę (tych tematów nie ma w Drewie)
III kolos: skrypt Deryły wystarczy (tylko dodatkowe parazyty do egzaminu doczytać z Kadłubowskiego chyba że macie z dr P, wtedy bez tej książki zginiecie )
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

hm ja mam węgierskie atlasy fotograficzne, unikat , ale tego nie sprzedam:) zdjęcia preparatów jak na zajeciach
a tak poza tymm nie polecam Yokochiego i McMinna. Yokochiego kupowałam ale mało korzystałam, Sobotta najlepszy, prometeusz tez niezy, ale w nim jest wiecej kliniki. no i oczywsicie zdjecia z bochenka, tam jest naprawde to dobrze zrobione
jak cos to mam Yokochiego w wersji PDF, ale kupowac jako atalsu sie nie opłaca:)

jestem w Kato na lek
zwykły
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:57

Re: niezbędne książki

Post autor: zwykły »

Czyli na I roku jako jeden przedmiot jest biologia komórki, pasożyty i embriologia? Duzo sie korzysta z Bartela czy wystarczają kserówki odpowiednich rozdziałów?
a co z genetyka? na którym jest wgl roku?
Najbardziej interesuje mnie Zabrze ale jeżeli czytają ten wątek osoby z Kato to fajnie że też sie udzielają bo opinia o podręczniku jest cenna :d
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: niezbędne książki

Post autor: fornix »

Czyli to jest tak, że nie ma żadnych obowiązkowych książek wymaganych przez uczelnie, tylko jest to indywidualna sprawa każdego studenta z jakich i ilu się uczy ? a ten cały wielki spis podręczników umieszczony w sylabusach to jedynie sugestia uczelni, dobrze rozumuję ?
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

np w sylabusie z biologii jest ich bardzo duzo
zwykle jest przyjete ze uczy sie z bartela na embriologie, ale ja wolałam ostrowskiego z biblioteki i na bartelu u nas raczej zajec sie nie zdawało bo np dr P lubi ciekawe pytania
na genetyke z drewy
a na parazyty z kadłubowskiego
a aystenci mowią ze ta ksiazka jest ciekawa, a na nastepnych zajeciach u dr P akurat sie pytania zdarzały z tego . albo cos wpsomnial o kolosie i o tej ksiazce ah przypadek ze takie pytanie jakies bylo z tej ksiazki
zalezy serio z kim masz:) ale kolosa czy egzamin tak musisz zdac przy czym na zajecia sie trzeba uczyc, no nakolosy niby tez, ale dobrze zrobione pytania wystarcza, no a na egzamin w tym roku to szczegoly wedlug mnie wlasnie byly
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości