cytologia

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
tetanus
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2007, o 20:56

cytologia

Post autor: tetanus »

Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą literaturę w internecie odnośnie tematu CYTOLOGIA

ważne jest także dla mnie czy istnieje korelacja cytologii z innymi działami medycyny oraz jak ona wygląda
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: cytologia

Post autor: Anielica88 »

Poszukaj w googlach, pelno tam tresci dotyczacych cytologi:p A jelsi cie bardziej ciekawi to polecam przejsc sie do biblioteki tam mozliwe ze znajdziesz cos odpowiedniego:p
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: cytologia

Post autor: Savok »

Ale czego ty dokladnie chcesz sie dowiedziec?
Materialow dotyczacych biologii komorki sa terrabajty w necie.
To nie jest dziedzina medycyny tylko biologii.

Gwoli scislosci: cyto - komorka + logos - nauka = biologia komorki
tetanus
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2007, o 20:56

Re: cytologia

Post autor: tetanus »

wiem że to nie jest dziedzina medycyny ale szukam powiązań z nią, a takie napewno są
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: cytologia

Post autor: Savok »

wyjasnijpowiazania z medycyna"

Nie wiem czy o to ci chodzi, ale badania morfologiczne, w tym przypadku patohistomorfologiczne i patocytomorfologiczne, sa czesto wykorzystywane w diagnostyce roznych chorob. W ten sposob stwierdza sie zmiany nowotworowe, poczatkowe fazy marskosci watroby, niektore choroby wirusowe i metaboliczne.
tetanus
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2007, o 20:56

Re: cytologia

Post autor: tetanus »

chodzi mi o to, w jaki sposób wiedza która posiadamy dzięki cytologii wpływa na inne działy medycyny tak ogółowo i szczegółowo
nie jestem biegły w tych tematach, musze przygotować pewną prace i jest mi to bardzo potrzebne
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: cytologia

Post autor: Savok »

dalej nie rozumiem pytania.
Biologia komorki ma zastosowanie w diagnostyce i farmaceutyce ale zupelnie nie wiem o co ci chodzi.
tetanus
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2007, o 20:56

Re: cytologia

Post autor: tetanus »

skoro ma zastosowanie to możesz podać jakie
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: cytologia

Post autor: Savok »

diagnostyke juz podalem,
znajomosc biologii komorki pozwala projektowac leki, ktore beda bezpieczne dla nas, a szkodliwe dla patogenow. Np. beda specyficzne dla enzymow bakteryjnych czy wirusowych, a nieszkodliwe dla biochemii ludzkiej.
tetanus
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2007, o 20:56

Re: cytologia

Post autor: tetanus »

a czym zajmuje się biologia komórki
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: cytologia

Post autor: Savok »

Cytologia inaczej biologia komórki (z gr. kytos i logos) jest to nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka. Cytologia jest blisko związana z nauką o tkankach - histologią.

Cytologia zajmuje się organellami komórkowymi: jądrem, mitochondrium, wakuolami, retikulum endoplazmatycznym i innymi.
Za Wikipedia
tetanus
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2007, o 20:56

Re: cytologia

Post autor: tetanus »

szukałem długo, ale nie udało mi sie znaleźć nic pożądnego odnośnie zastosowania biologii komórki, bardzo prosze o pomoc. jakiś link
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: cytologia

Post autor: Savok »

Szukajac pod haslemzastosowania biologii komorki w medycynie nic nie znajedziesz.

Zastanow sie co to jest biologia komorki, czym sie zajmuje, a pozniej poszukaj zastosowania wiedzy o tych procesach w medycynie.
To jest temat rzeka i znalezienie czegos na ten temat nie stanowi najmniejszego problemu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości