lek-dent 2011/2012

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
sbk
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2011, o 10:47

lek-dent 2011/2012

Post autor: sbk »

Witam -)
Czy są już osoby zadeklarowane w 100% na lek-dent w Łodzi?Powoli będzie się trzeba zacząć integrować -) jedziecie na obóz roku zero?Ciekaw jestem ilu facetów w tym roku wybrało ten kierunek na naszej uczelni,mam nadzieję,że nie będę sam -)
gosia330
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2011, o 21:03

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: gosia330 »

Hejka Ja jestem już zdeklarowana na 100% I niestety, rozczaruje Cię, bo chłopakiem nie jestem
veronica_0
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:59

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: veronica_0 »

hallo. ja również jestem przyjęta na I rok lek-dent (niestac.) Chętnie poznam bratnie dusze z I roku stomy.
lekdent+
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2011, o 21:25

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: lekdent+ »

Cześć, może ktoś z Was mi pomoże, a mianowicie
istnieje możliwość przeniesienia się z lekarskiego na lekarsko-dentystyczny po 1. roku
Czy trzeba zdawać jakieś egzaminy, mieć jakąś średnią itp.
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: Adam1990 »

Przepisów precyzujących to nie ma, wszystko rozpatrywane indywidualnie, potrzebna dobra wola dziekana stomy, by przyjąć daną osobę. Raczej nie powinno być z tym problemu, zwłaszcza że np. w tym roku stoma nie miała na 1. roku żadnych zajęć stricte stomatologicznych.
Jednak na naszej uczelni wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie - np. nie wiem jak teraz potraktowaliby anatomię, na której studenci lek-dent musieli uczyć się mian łacińskich lub angielskich, a lekarskiego wyłącznie polskich.

Gorzej jeśli ktoś chciałby iść w drugą stronę (stomalekarski). Mam niestety pewne doświadczenie w tej kwestii i cytując klasyka mogę powiedzieć Nie idźcie tą drogą".
lekdent+
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2011, o 21:25

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: lekdent+ »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, bo mam problem-dostałem się najpierw na stomatologię, a dzisiaj na medycynę.
Wszystko było ok, zawiozłem papiery, ale jak dzisiaj to zobaczyłem to się troszkę zaczęło w głowie mieszać.stomatologia to jest to co chciałem(chcę) studiować, ale też na medycynę złożyłem.
Jak sobie wyobrażę, że w przyszłości mam myśleć-a mogłem iść na medycynę i robić coś innego to mam dość.

A o co chodzi z operacją Sukces w punkcie:
ELASTYCZNOŚĆ
sześcioletni program studiów podzielony na część podstawową (3 lata) i część kliniczną (3 lata)
po części przedklinicznej masz możliwość:
ZMIANY KIERUNKU STUDIÓW<-chodzi o tą zmianę)
stoma
Posty: 31
Rejestracja: 18 lip 2011, o 22:16

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: stoma »

CZYLI ROZUMIEM ŻE JESTEŚ KOLEJNĄ NIEZDECYDOWANĄ OSOBĄ KTÓRA BLOKUJE 1 MIEJSCE NIEPOTRZEBNIE?
lekdent+
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2011, o 21:25

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: lekdent+ »

Na razie mam 5 dni na zawiezienie papierów. A co mam zrobić, jeśli złożyłem dokumenty na jeden i drugi
Czy to mój problem, że komus zabrakło punkcika na medycynę albo stomatologię

Ja też się nie dostałem np. do Katowic i nic nie zrobię.

Nie bój się do 3. sierpnia się zdecyduję i odstąpię to miejsce( w sumie jeszcze niezajęte))
sbk
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2011, o 10:47

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: sbk »

lekdent+ miałem identyczny problem,w liceum uczyłem się i zdawałem maturę z myślą o stomatologii,ale gdzieś cały czas medycyna chodziła mi po głowie.Tylko akurat ja w większości jednocześnie dostałem się,teraz już w zasadzie wszędzie oprócz warszawy,na stomę i medycynę,więc miałem mniej czasu na podjęcie decyzji -) jednak po głębszych przemyśleniach wybrałem właśnie lek-dent i myślę,że dokonałem słusznego wyboru,aczkolwiek wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji -) wydaje mi się,że boisz się,że po stomie będziesz zaledwie dentystą,za to po medycynie aż lekarzem,mam rację?Jednak,tak jak mowię,wszystko zależy od tego gdzie widzisz siebie za parę lat i jaki masz ogólny pomysł na swoją przyszłość -)
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: Adam1990 »

[at]+, co do elastyczności i wszelkich innych zapisów Operacji Sukces ciężko jest się wypowiadać, ponieważ program ten objął dopiero 1 rok i co będzie po 3. na razie trudno prorokować. A ponieważ nie wszystko jest zgodne z tym co w zapisach nt. Operacji, może być różnie.

Tak jak napisał sbk, wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji i upodobań. Jeśli zawsze myślałeś o stomie, masz zdolności manualne, dobry wzrok, chcesz całe zawodowe życie spędzić przy unicie dentystycznym i czujesz ze będziesz mieć z tego satysfakcję, wybierz stomę. Ale jeśli masz wątpliwości, kierujesz się bardziej wizją wspaniałych zarobków, wolałbyś nie ograniczać się tylko w jamy ustnej pacjenta, bardzo dokładnie przeanalizuj lekarski.

Co do myślenia tylko dentysta", aż lekarz", uważam że jest to bardzo głupie podejście, głoszone przez ludzi złośliwych albo nie znających realiów. Zresztą, w Polsce zgodnie z ustawą stomatolog to lekarz dentysta A nie chodzi o to co ludzie mówią, tylko co się samemu lubi robić.
Jak sobie wyobrażę, że w przyszłości mam myśleć-a mogłem iść na medycynę i robić coś innego to mam dość.
Analogicznie możesz pomyśleć mogłem iść na stomę, dobrze zarabiać i pracować na swoim, a muszę siedzieć w szpitalu, słuchać przełożonego, oszczędzać materiały i użerać się z NFZ-em.

Niestety, wybór stoma a lek jest dylematem wielu osób rozważających oba te kierunki, nawet na tym forum jest wiele tematów o tym. Poczytaj, może to Cię jakoś nakieruje, ale pamiętaj, że ostateczną decyzję musisz podjąć sam.
Ja wybrałem stomę, doszedłem do wniosku, że był to błąd, teraz nawróciłem się na lekarski. Jeśli chodzi o Łódź, programy studiów na 1. roku praktycznie niczym się nie różnią, moim subiektywnym zdaniem stoma była nawet cięższa i trudniejsza. Ale liczba przedmiotów i wymagania ciągle się zmieniają, dlatego w tym roku może być inaczej.

Powodzenia w podjęciu dobrej decyzji
ewelinamed
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:14

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: ewelinamed »

hej1 mam do Was pytanie: mianowicie wczoraj dostałam się na lek i nie wiem co z zaświadczeniami lakarskimi, mam strasznie daleko do łodzi i chyba średnio będzie mi się opłacac jechać 2 razy w krótkim odstępie czasu, czy moge już zawieźć od razu gotowe od mojego lekarza, czy muszę iść specjalnie z tym skierowaniem?
sorry, ze tu piszę, ale nie moge się doszukać odpowiedzi na lek
sbk
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2011, o 10:47

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: sbk »

Przykro mi,ale nie do końca zrozumiałem Twoje pytanie -) Ja przy składaniu papierów dostałem skierowanie do lekarza i informację,że mam dostarczyć wynik badania lekarskiego osobiście lub pocztą w przeciągu kilku dni ( wyznaczyli konkretny termin ).Rzecz jasna wolałem badanie zrobić u siebie,pomimo straconych 65 zł,bo tak,czy siak cała procedura trwała 2 dni -) dostarczyć na miejsce także wolałem osobiście,bo nie ufam poczciemam nadzieję,że cokolwiek pomogłem -)
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: lek-dent 2011/2012

Post autor: Asillith »

Można dostarczyć własne albo wziąść od nich skierowanie pójść ulicę dalej gdzie jest przychodnia i zrobią ci badanie i wypisza zaświadczenie praktycznie od ręki. Jeśli podasz jakiś łódzki adres gdzie będziesz np. mieszkać czy coś w tym stylu to będziesz miała za darmo w tej przychodni a jak nie to płatnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości