Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: pharmacy »

Biochemister pisze:
pharmacy pisze:Nowoczesna farmacja to nowoczesne technologie (pod tym względem nie mamy sobie równych).
Tzn. w czym tak przodujecie?
W sprzęcie:D Wystarczy tylko spojrzeć na wyposażenie, które znalazło się w Centrum, nie potrzeba komentarzy.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Biochejter »

Wymieniaj co macie czego inni nie mają, puste frazesy póki co
czuje po kościach że początkujesz, to jakoś zawsze widać ] jak się mylę to sorry, ale nie wierzę że można tym sposobem leczyć kompleksy wiedząc na czym polegają te studia
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: pharmacy »

Biochemister pisze:Wymieniaj co macie czego inni nie mają, puste frazesy póki co
czuje po kościach że początkujesz, to jakoś zawsze widać ] jak się mylę to sorry, ale nie wierzę że można tym sposobem leczyć kompleksy wiedząc na czym polegają te studia
Tak, dopiero zaczynam studia i zaczynam działać naukowo. Dobry sprzęt to dzisiaj podstawa. Nie mam żadnych kompleksów, wykaz aparatury jest na stronie uczelni, każdy może go zobaczyć.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Biochejter »

Pharmacy, nie jestem of kors zaskoczony tym że na pytanie w wiadomej kwestii nie odpowiesz, więc proponuję nie robić kandydatom wody z mózgu póki co i trochę więcej ostrożności w wielokrotnym powtarzaniu nie ma sobie równych, zwłaszcza bez rzetelnego pokrycia tzw. faktami ]

Ps. Gratuluję powstania wspaniałego Centrum i pogoni WF UMB za innymi wydziałami farmaceutycznymi - teraz czekamy na rewolucje białostockiej farmacji w postaci wysypu grantów, patentów, doniesień, itp pierdół ) co na takim niebywałym sprzęcie (?) to tylko formalność wydaje się.
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: max_m »

moi drodzy, po co klotnie, po co wasze skwary glupie, wnet i tak zginiecie w zupie
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Agher »

trochę bez sensu na moje mówić, że coś nie ma sobie równych, w momencie kiedy nawet nie zostało otwarte

poczekajmy, aż centrum zacznie działać, zobaczymy co zaczną tam robić i czy będzie to miało przełożenie na osiągnięcia Wydziału Farmacji.

W planach jest szeroka współpraca z prokuraturą, policją, strażą graniczną, opiniowanie i analiza nowych leków dopuszczanych na rynek europy wschodniej, wszelakiego rodzaju ekspertyzy farmaceutyczne plus, a może przede wszystkim badania naukowe i dydaktyka. Brzmi fajnie, ale nie emocjonował bym się za bardzo, bo nawet najlepsze projekty można spitolić. Fakt budynek jest przecudny, a lista nowoczesnego sprzętu robi wrażenie, tylko pamiętajmy że bez kogoś kto będzie w stanie wykorzystać to w dobrym kierunku cały projekt będzie klapą

Jedyne co jest pewne: jeżeli ktoś planuje karierę akademicką i pozostanie na uczelni to w Białymstoku na pewno ma zapewniony najnowocześniejszy budynek dydaktyczno-naukowy i najnowocześniejszy sprzęt, na którym na pewno miło się będzie pracowało

Ale jak wiele przykładów z naszego kraju i z różnych uczelni mówi - nie zawsze fajerwerki w postaci super sprzętu i budynków potrafią być umiejętnie wykorzystane i sprawiają, że dana jednostka jest najlepsza.

Co do bloków, to nie wątpliwie ukierunkowuje to na przyszły zawód, daje lepsze perspektywy i przewagę na rynku pracy. Na tych uczelniach gdzie bloków specjalizacyjnych nie ma (wg. jakiegoś starego artykułu: kraków, gdańsk, białystok), myślę że karierę najlepiej wtedy robić na uczelni. bo inaczej skończy się w aptece, a jak się okazuje prawie nikt na farmacji nie chce tam skończyć. Także warto jednak przemyśleć co się chce robić PO studiach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Medycyna Lwów »

ooo czyli nawet de facto nie zostało to otwarte? super - a już nie ma sobie równych. Czyżby znowu ktoś próbował leczyć swoje niespełnione ambicje czy kompleksy? P
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Agher »

Oficjalne otwarcie centrum, zarówno części naukowej jak i dydaktycznej będzie 1 października dopiero, a cały kontrakt na budowę i wyposażenie jest do końca br. roku, więc na moje to od 1 stycznia 2012 możemy mówić o pełnej pracy na 100% możliwości. Wtedy już wszystko zostanie zakupione/oddane/gotowe do pełnej pracy. A i tak oceniać prace centrum można będzie po jakimś okresie czasu - proponuję do wątku powrócić w 2013 roku i wtedy oceniać. Nic przecież się od razu nie zrobi, nie ma siły. Obojętnie czy to Warszawa, Białystok, Nowy Jork, Londyn czy chińska wioska z polem ryżu

Jak już pisałem - jedyne co na chwilę obecną można powiedzieć, to że warunki studiowania farmacji na UMB będą od roku akademickiego 2011/2012 praktycznie najlepsze w Polsce. A to ze względu na jakość sprzętu i nowoczesny budynek. O całej reszcie się przekonamy z biegiem czasu.

Jeśli chodzi o Euroregionalne Centrum Farmacji to myślę, że wątek został wyczerpany.
adam89pl
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2011, o 17:23

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: adam89pl »

myśle ze zle jest napisane zamiast gdzie łatwiej to moze gdzie przyjemniej jest studiowac .mysle ze chyba każdy chiciałby przeżyc te 5,5 roku przyjemnie, w fajniej atmosferze, co nie?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Biochejter »

Agher pisze: to że warunki studiowania farmacji na UMB będą od roku akademickiego 2011/2012 praktycznie najlepsze w Polsce.
Póki co najlepsze warunki od roku ma farmacja w Lublinie

Kod: Zaznacz cały

lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9083562,Teoretyczne_Zaklady_Naukowe_III_Uniwersytetu_Medycznego_ga4.html
Dlatego śmieszyło mnie że nie mamy sobie równych bo pod względem sprzętu i warunków lokalowych mamy nie gorzej niż przyszłe Eurocentrum ] oczywiście dla studentów to nie ma znaczenia, bo i tak większości tego nikt z nas nie dotknie
lady_manchester
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2011, o 09:36

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: lady_manchester »

dotknie czy nie mało istotne ale mam pytanie na które mam nadzieje ktoś mi odpowie. to gdzie na razie uczą się przyszli farmaceuci? w tym roku zaczynam studia w Białymstoku i dobrze by było wiedzieć. zakładając że ich przecudowny plan wypali czy zawiera on coś takiego jak praktyki/staże dla studentów w innym miejscu niż apteka?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: Agher »

co do tego gdzie się uczą - to mają w tym nowym centrum farmacji - rzekomo wszystkie zakłady mają już we wrześniu finalnie być tam przeniesione. A jak będzie w rzeczywistości to sam sprawdzisz
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Farmacja 2011 - gdzie łatwiej studiować wawa czy Białystok?

Post autor: pharmacy »

Do Centrum przenosi się tylko kilka zakładów: farmacji stosowanej, chemii nieorganicznej i analitycznej, chemii leków oraz zakład toksykologii. Przenosi się również Euroregionalne Laboratorium Analiz Farmaceutycznych. Pozostałe zakłady będą miały tam swoje laboratoria lub będą korzystać jedynie z sal wykładowych i seminaryjnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości