I rok lekarski- jakie książki?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: _KALINA_ »

Coś mi się wydaje, że często będę w prosektorium przebywać szczególnie z tętnicami , zyłami i nerwami)
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: AllMySecrets »

no nie powiedzialabym ze z naczyniami i nerwami juz predzej z miesniami jak bedzie zaliczenie z konczyn a tego to sie w ogole na zwlokach nie uczy tylko z bochenka i z atlasu przebieg naczyn i nerwow bo na zwlokach wilekrotnie sa rozne odmany ich przebiegu
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: _KALINA_ »

ale na praktycznym jak np będzie nerw posrodkowy czy jakiś tam inny ? czyli mięśnie sa najtrudniejsze do nauki
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Ipekakuana »

_KALINA_, wg mnie mięśnie to były najprostsze do nauki nie wiem jak jest w Lublinie, ale jak nauczysz się jak masz się uczysz to anatomia nie będzie dla Ciebie problemem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Medycyna Lwów »

z tego co wiem, to akurat egzamin praktyczny z anatomii w Lublinie to pikuś. U nas przeciwnie - połowa oblewała szpilki właśnie.

_KALINA_, wydajesz się bardzo podekscytowana studiami (w sumie nie dziwię się), ale ciekaw jestem jak szybko Ci przejdzie w konfrontacji z rzeczywistością.
A i mięśnie są faktycznie najprostsze w nauce, najtrudniejsze ejst wszystko co jest małe - drobne naczynia, nerwy
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: justina89 »

Kaamil pisze:z tego co wiem, to akurat egzamin praktyczny z anatomii w Lublinie to pikuś. U nas przeciwnie - połowa oblewała szpilki właśnie.
Dokładnie, praktyczny to ta najłatwiejsza część egzaminu u nas w Lublinie. Wiadomo są jednostki odpadające na tym ale to nie na jakąś większa skale. A jeżeli chodzi o poszczególne zaliczenia to praktyczny jest bądź go nie ma albo wcale nie jest brany pod uwagę do zaliczenia.
Zależy od asystenta.
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Beata 91 »

Kaamil pisze:z tego co wiem, to akurat egzamin praktyczny z anatomii w Lublinie to pikuś. U nas przeciwnie - połowa oblewała szpilki właśnie.
W porównaniu z testem - owszem, pikuś, co nie znaczy, że nie można nie zdać części praktycznej. Co prawda szpilek nie ma, za to jest pytanie na zwłokach, kościach, narządach mokrych i w muzeum.

Ale wszystko jest do przeżycia. Nie ma się czego bać.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: _KALINA_ »

dziekuję za wszystkie odpowiedzi). Wiem , że są męczące ale po prostu chce wiedzieć co mnie czeka od października Wiele nasłuchałam się od starszych roczników, szczególnie właśnie o szpilkach.
konturek

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: konturek »

w muzeum?
już wolę te szpilki niż odpytywanie ustne, masakra. można się w spokoju zastanowić te 60 s i pomyśleć.
a warto, bo bez zdanych szpilek można egz. napisać na 5 a w indeksie i tak będzie 2. ]
Awatar użytkownika
biedron-ka
Posty: 104
Rejestracja: 15 cze 2010, o 19:55

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: biedron-ka »

Ja np. nie uważam żeby ciężko byłoby pozbyć się później czaszki (co tu koleżanka wcześniej napisała) wręcz przeciwnie. Wg mnie zdobycie czaszki to są po prostu zamrożone pieniądze, które po roku się odzyska, bo czaszka przejdzie w inne ręce, a pomoc w nauce nieoceniona. Zwłaszcza dobra czaszka, których w zakładzie anatomii jak na lekarstwo. Są za to poobijane. Dodatkowy plus, że zaliczenie można zdawać na własnej czaszce, a biorąc pod uwagę zmienność anatomiczną to nieocenione ułatwienie.

Dla mnie mięśnie były jedne z gorszych do nauki, ale każdy ma inaczej. Ktoś inny będzie przeklinał nerwy, mózgowie.
Dużo daje oglądanie w prosektorium narządów przy ich nauce. Przy nerwach, tętnicach raczej niewiele pomaga, zwłaszcza jeśli zwłoki są nie do końca wypreparowane, po prostu większości naczyń nie widać.

W Lublinie takim jakby odpowiednikiem szpilek są obrazki z numerkami w muzeum i na korytarzach. Nie szpilki w narządzie, a kreseczki na obrazkach
mer_g
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2011, o 22:56

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: mer_g »

A kiedy dostaniemy loginy i hasła do wirtualnej uczelni"?
kejti0905
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2011, o 11:19

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: kejti0905 »

biedron-ka może orientujesz się jak to wygląda z anatomią na stomatologii? Jakie książki, materiały no i czy też trzeba miec czaszkę?
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: sebeczek »

Na stomie też jest wymagany Bochenek, co nie znaczy ze nie można uczyć sie z czegoś innego. Co do czaszki nie trzeba jej mieć, jest to po prostu ułatwienie w nauce, nie jest obowiązkowe, żeby posiadać czaszkę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości