Farmacja Wrocław

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: mir1 »

adrianas ,jesteś jedyną osobą od której słyszę że nie spodobał się jej Wrocław. Przykro mi Rozumiem, że obecny budynek uczelni , moźe pani Ania w dziekanacie ( też ma swój urok)? Musisz przyzwyczaić się ,na studiach niczego na tacy nie podadzą.
Ale miasto ,ten klimat ? Nigdy Ci tego nie daruję
Moje korzenie też są gdzie indziej ale Wrocław spodobał mi się od pierwszego wejrzenia
Odległość od domu ,zasadniczo masz rację.Chociaż nieraz warto oddalić się . Znam takich co mają te kilkadziesiąt km do rodzinnego miasta a bywają tam co 2 miesíące. Dobrze czują się we Wrocławiu Zresztą na farmacji nikt nie nudzi się . Przemyśl to . Pozdrawiam Cię serdecznie O nowym lokum zapewne wiesz.

adrianas
Posty: 265
Rejestracja: 31 sie 2010, o 11:47

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: adrianas »

mir1 pisze:adrianas ,jesteś jedyną osobą od której słyszę że nie spodobał się jej Wrocław. Przykro mi Rozumiem, że obecny budynek uczelni , moźe pani Ania w dziekanacie ( też ma swój urok)? Musisz przyzwyczaić się ,na studiach niczego na tacy nie podadzą.
Ale miasto ,ten klimat ? Nigdy Ci tego nie daruję
Moje korzenie też są gdzie indziej ale Wrocław spodobał mi się od pierwszego wejrzenia
Odległość od domu ,zasadniczo masz rację.Chociaż nieraz warto oddalić się . Znam takich co mają te kilkadziesiąt km do rodzinnego miasta a bywają tam co 2 miesíące. Dobrze czują się we Wrocławiu Zresztą na farmacji nikt nie nudzi się . Przemyśl to . Pozdrawiam Cię serdecznie O nowym lokum zapewne wiesz.

Spokojnie jeszcze papierów nie przełożyłem ani nie wyciągnąłem ale jestem w wielkiej kropce. nie wiem poprostu czyn opłaca mi się jeszcze czekać na Lublin czy już załatwiać mieszkanie we Wrocku/
We Wrocku zabija mnie ta odległość poporstu. Wiem że jeśli tam wyjadę to przez najbliższe pół roku albo i lepiej nie zobaczę domu bo poprostu nie będzie się opłacało tam wracać(ponad 500 km).Z drugiej strony jest niepewny Lublin. Jestem w kropce.
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: mir1 »

Żeby było uczciwie to dodam ,że mieszkania i pokoje są b.drogie we Wrocławiu. W tym miesiącu szukaliśmy lokum we Wrocławiu i w Warszawie. Stolica okazała się o wiele tańsza . Dużo było 1osob.fajnych pokoi do 500zl całość. Natomiast we Wroclove praktycznie nie ma takich propozycji. Gdy wynajmują mieszkanie 2pok. to najczęściej narzucają źeby mieszkały w nim conajmniej 4osoby. Kaucja 2tys. wynajem 1500 plus media i czynsz 350. W Warszawie sporo kawalerek dobrze wyposażonych po 850zl plus nieduże opłaty. Nawet zdarzyła sie za 600 bez kaucji i opłat. Oczywiście wszystko urządzone i większość w centrum. W sumie mam żal do Wrocławian.że wykorzystują studentów

adrianas
Posty: 265
Rejestracja: 31 sie 2010, o 11:47

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: adrianas »

Ostatnio gadałem z kolegą który idzie do Wrocka i mówił to samo/ no ale coś za coś piękne miasto za piękne pieniądze
inezy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2011, o 21:48

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: inezy »

kto ma szkolenie bhp16, zgłaszać się gg3131621
a i w jakim miejscu konkretnie szukać mieszkania,aby mieć ułatwiony dostęp do katedr w których odbywają się zajęcia?
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: .kuba. »

No fakt, mieszkania we Wrocławiu do tanich nie należą. Chyba że w starych kamienicach, ale nawet tam 400zł z opłatami to minimum.

Ja mam do Wrocławia ponad 500 km i nie narzekam. Z drugiej strony należę do grona osób, które we Wrocławiu są po prostu zakochane i nie wyobrażam sobie studiowania w innym mieście.
nastkablondy
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2011, o 18:01

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: nastkablondy »

czy istnieje mozliwosc zamiany miasta z kims farmacji np ja mam papiery w wawie i sosnowcu a chcialabym sie zamienic z kims z wrocka
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: .kuba. »

inezy pisze:a i w jakim miejscu konkretnie szukać mieszkania,aby mieć ułatwiony dostęp do katedr w których odbywają się zajęcia?
W tym roku może to być utrudnione, bo w pierwszym semestrze zajęcia będą po staremu - w Rynku (Szewska, Grodzka, pl. Nankiera - chemia OiN, matematyka, biofizyka), na Wojciecha z Brudzewa (przy akademikach - anatomia, fizjologia, biologia, wf) i na klinikach (Mikulicza-Radeckiego - ćwiczenia z biofizyki, łacina, angielski). Drugi semestr ma być już na Borowskiej (przeprowadzka zapowiadana jest na grudzień/styczeń). Do wyboru, do koloru. Bardzo dużo osób przenosi się teraz na Gaj lub w ogóle na południe od dworca PKP, właśnie ze względu na nowy wydział. Ja sam mieszkam na Gaju i połączenie z Rynkiem i klinikami jest w porządku (obecnie tylko autobusy, bo torowiska tramwajowe są wymieniane). Zresztą nie oszukujmy się - w tym momencie Wrocław to jeden wielki plac budowy i ten stan będzie trwał z pewnością aż do Euro.
kisia92
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2011, o 13:55

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: kisia92 »

No to teraz mnie zaskoczyłeś, byłam pewna, że juz od października wszystko będzie przeniesione na borowską, a tutaj takie zaskoczenie. Mam mieszkanie na Traugutta więc nie wiem jak będę mieć z transportem w inne okoliceo
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: .kuba. »

Jak mieszkasz na Traugutta, to do Rynku jedziesz tramwajem (3 albo 5 do Galerii Dominikańskiej), na Borowską najlepiej 146 z Poczty Głównej (nie wiem, gdzie dokładnie mieszkasz na Traugutta, bo jak blisko pl. Wróblewskiego to wystarczy podejść na nogach), na kliniki 145 i 146 z Krasińskiego. Powinno być ok.

A o przenosinach pisałem już w tym wątku (bodajże na pierwszej stronie).
pamparampampam
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, o 12:35

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: pamparampampam »

ktoś już chyba gdzies o to pytał, ale zaświadczenia od lekarza nie muszę mieć koniecznie od którejś z tej przychodni z listy, którą nam dali, prawda? mogę to normalnie załatwić u siebie w mieście?
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: MKasperowicz »

Z tego co pamiętam co mi dziekan powiedziała, to możesz. Ale trzeba się liczyć z opłatą. Te przychodnie z listy są umówione z AMedem i nie płacisz nic za badania. W innych przychodniach kto wie, zapewne będzie to kosztować.
Awatar użytkownika
truskawaaaA
Posty: 127
Rejestracja: 11 lis 2010, o 11:02

Re: Farmacja Wrocław

Post autor: truskawaaaA »

kosztuje w granicach 50 zl (u lekarza medycyny pracy)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości