Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Detektyw Monk

Re: Narodziny foki .

Post autor: Detektyw Monk »

Dzięki .
Detektyw Monk

Dorsz jeziorowy

Post autor: Detektyw Monk »

W 1920 roku radziecki zoolog Derjugin , opisał dorsza kildińskiego Gadus morpha kildinensis ,ryba żyję w jeziorze Mogilnoje na wyspie Kildin na Morzu Barentsa , gatunek jest rzadki .
Detektyw Monk

Wydry

Post autor: Detektyw Monk »

Jest kilka gatunków wyder , świetnie przystosowanych do życia w wodzie ssaków z rodzinny łasicowatych . Oto 4 z nich .
-Wydra europejska Lutra lutra
długość ciała -45-95 cm
ogona 30-55 cm
masa 6-11 kg
tu mam pytanie , czy ktoś widział ją w naturze ?
-wydra morska (kałan ) Enhydra lutris
długość ciała 60-120 cm
ogon 15-36 cm
masa 20-45 kg
Mistrz pływania na plecach
Arirania (Wydra olbrzymia )Pteronura brasiliensis
długość ciała 1-1,2 m
ogon 45-70 cm
masa 22-34 kg

Boj jej się nawet kajmany .
Wyderka orientalna
Długość ciała 45-65 cm
ogon 25-35 cm
masa 2-5, 5 kg
lubi życie w grupach .
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Narodziny foki .

Post autor: Magda93 »

Hej, przywitam sie, bo to mój 1 post, jestem Magda z Poznania, mam 18 lat i odkad pamietam, jak jeszcze mialam 3-4 lata interesowałam się zoologia. Od czasu do czasu wchodzę na fokarium.pl tam są podane raporty widzianych fok. Przed sezonem turystycznym, prawie co dziennie widuje się je na Mewiej Łasze, teraz jak jest sezon turystyczny, to wystarczy zobaczyc na raporty, ze prawie same martwe foki i prawie zero zgłoszen zywych fok. O narodzinach foki pospolitej na Mewiej Łasze tez czytalam, fajnie, jakby udalo sie odrestaurowac populacje fok w Polsce, co zapewne bedzie mozliwe na Mewiej Łasze, skoro od 2 lat co jakis czas, a w kwietniu i maju co dziennie, widywano tam po kilkanascie fok. Jest tu ktos kto byl na wolontariacie w fokarium na Helu?:) Byłam na Helu, w fokarium rowniez na poczatku lipca. Pozdrawiam)
Detektyw Monk

Re: Narodziny foki .

Post autor: Detektyw Monk »

A ja widziałem foki tylko w zoo Warszawa
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Narodziny foki .

Post autor: Magda93 »

No widzisz, ja w Warszawie nie widzialam z tego co wiem, to w tym roku zoo warszawskie wzielo udzial w reintrodukcji fok i wypuszczono 4 foki z fokarium w Helu i 3 z zoo w Warszawie, byly wypuszczane razem.
Detektyw Monk

Re: Narodziny foki .

Post autor: Detektyw Monk »

Mówisz o foce szarej , o ile wiem Warszawa tym się specjalizuję
Detektyw Monk

U żyrafy .

Post autor: Detektyw Monk »

O żyrafie Giraffa camelopardalis , wiemy już niemal wszystko . Wiemy , że jej szyja tak jak u innych ssaków ma 7 kręgów . Lecz pewnie nie każdy wie ,że ma ona 24 kręgi w kręgosłupie .
Detektyw Monk

Nauka nieświszczuka .

Post autor: Detektyw Monk »

Nie jest łatwo być nieświszczukiem Cynomys Ludovicianus na prerii w USA . Na popularnego pieska preriowego , czeka wiele zagrożeń .Choćby kojot Canis latrans , borsuk amerykański Taxidea taxus , lub orzeł przedni Aguila chrysaetos .Każdy z tych świetnych łowców może zabić także i dorosłe gryzonie .Dlatego od lat młodości gryzonie uczą się wydawania pisków , mających chronić kolonię przed żarłocznymi drapieżnikami . Co ciekawe inny piski-oznacza Uwaga Borsuk, a inny Uwaga Orzeł . Pieski wiedzą co robić przy spotkaniu z każdym z nich .Orzeł nie umie kopać w ziemi więc można się schować przed nim w norze . Natomiast borsuk , ma zdolność kopania więc gryzonie starają się mieć go na oku i dopuścić do koloni .
Detektyw Monk

Można ratować .

Post autor: Detektyw Monk »

Dobra wiadomość dzięki pracy pracowników TPN , w Tatrach znacznie wzrosła liczba kozic Rupicapra rupicapra .Czyli jak się chcę ,można uratować ginący gatunek .
opticallife
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2011, o 10:39

Re: Można ratować .

Post autor: opticallife »

A może niech uhodują chupacabrę, to będzie sukces.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Nauka nieświszczuka .

Post autor: tin »

Też oglądałem ten program.
Nie ma jak do tej pory wystarczających dowodów tej teorii.
Istotne znaczące mają tu być różnice dźwięków mające świadczyć o tym, że gryzonie świadomie się komunikują w określonym języku.
Mnie osobiście nie przekonują spreparowane widma z magicznie usuniętym tłem i ich rozkład na harmoniczne. Chociaż coś w tym jest.
Polecam konkretne artykuły nie filmy w TVP ]
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Nauka nieświszczuka .

Post autor: Trzyszcz »

Może nie powinienem się czepiać, ale zadziwia mnie to przepisywanie tutaj ciekawostek z jakichś gazetek, albo programów w TV przez Detektywa.
Niektóre działy są ZAWALONE bezsensownymi postami tego typu i innymi równie bezwartościowymi.
Nie wykluczam oczywiście, że wynika to ze szczerej pasji, ale fakt faktem jest to zasyfianie forum. Dziwię się, że mody tego nie wywalają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości