medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Clementia
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2011, o 16:37

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Clementia »

Czy mógłby ktoś mi podać adres e-mail do biura rekrutacji?
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Rosie77 »

Dzwoniłam właśnie do Zabrza, kolejna lista będzie dopiero we wrześniu. W piątek mają dodać informację na stronie, którego dokładnie września będzie lista.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: york »

ceny dużo wyższe, a progi podobne do zeszłorocznych, ale to pierwsza lista i nigdy nie oddaje rzeczywistości w sierpniu zawsze była przerwa w rekrutacji
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: fornix »

mlynekt, a kiedy dostaje się tą umowę, którą się podpisuje przy składaniu papierów? razem z indeksem?
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mlynekt »

ciekawski pisze:mlynekt, a kiedy dostaje się tą umowę, którą się podpisuje przy składaniu papierów? razem z indeksem?
zagłębiając się w twoją wypowiedź to stwierdzam że nie jest zbyt logiczna i chyba już sam sobie na pytanie odpowiedziałeś

bo przecież umowę podpisujesz przy składaniu papierów aby jeszcze przed zaczęciem gdyby Ci się coś odwidziało to jest umowa no bo gdybyś był już studentem a nie podpisał jeszcze tego to mógłby wyniknąć bałagan (a indeks dostajesz w dzień rozpoczęcia oczywiście teoretycznie no i zaczynasz studiować)
poza tym gdyby w tym dniu mieli jeszcze się bawić z umowami to by był dopiero zamęt
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: fornix »

Pytam bo umowę podpisałem ale pani mi jej nie dała.
A jeden egzemplarz jest dla mnie przecież
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mlynekt »

wiesz co ja nie pamiętam czy ja dostawałem coś takiego ale wątpię może jak będziesz miał taką możliwość to zadzwoń tam i się dowiedz (chociaż teraz mają przerwę)
ale mnie jak do tej pory to ta umowa nie była potrzebna ważne żebyś płacił za studia w terminie
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: fornix »

Zadzwonię dla pewności, dokumenty przyjmują do 5-go więc powinni jeszcze odebrać

Aha, dopytałem jak to jest z tym automatycznym przeniesieniem na stacjonarne w ostatnim semestrze i niestety tego nie ma na ŚUM i płaci się za całe 6 lat. Trochę lipnie bo informacja, że skończyło się niestacjo jest na dyplomie. Mam nadzieję, że dla ewentualnych pracodawców jest to bez znaczenia
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: raulitoNYC »

ciekawski, skąd wiesz, że info o skończeniu niestac. jest na dyplomie? byłam przekonana, że na dyplomie po żadnym kierunku nigdzie nie ma takiej info. Wiem tylko, że na pewno jest podane, jeśli ktoś studiował zaocznie.
karo902
Posty: 69
Rejestracja: 2 sie 2011, o 13:47

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: karo902 »

Nie można się przenieść z niestacjonarnych na stacjonarne?! NIE MOŻNA?! Masakra. Byłam pewna, że po poprawieniu matury i zakwalifikowaniu się na stacjonarne, można się przenieść Kurde no to teraz mnie zaskoczyliście
karrlajn

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: karrlajn »

Z tego co mi się wydaje, to jest możliwość przeniesienia się na stacjonarne. Niektóre uczelnie wymagają poprawienia matury tak, by dostać się na drodze rekrutacji normalnie na dzienne studia, wówczas idziesz np. na drugi rok, już nie płacąc. Inne uczelnie chcą np. poprawienia matury a także średniej ok. 4,5. Wiem, że gdy się przenosisz z płatnych na stacjonarne z jednej na drugą uczelnię to wówczas czasem robią problem z niektórymi egzaminami, część zaliczają, część trzeba u nich powtarzać lub np. dają pozwolenie na studiowanie drugiego roku lecz wymagają by powtarzać dodatkowo jakiś przedmiot.
karrlajn

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: karrlajn »

Myślę, że to nie zmieniło się. Pierwszy raz słyszę, że adnotacja o studiach niestacjonarnych jest na dyplomie. Tego nie jestem pewna Chyba że wszelkie zmiany zaszły w tym roku wraz z podpisaniem tej nowej ustawy o szkolnictwie, co wg mnie było ogromnym błędem, bo w sumie większość na tym traci, najbardziej to studenci, jak zwykle z resztą
Awatar użytkownika
magda16318
Posty: 95
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:46

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: magda16318 »

Sama 3 tyg temu dzwoniłam z tym zapytaniem i przenieść się można poprawiając maturę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości