Wyprawka na medycyne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Nancy1990
Posty: 50
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:21

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Nancy1990 »

Nie napisałam, że macie to teraz kupować . Konkretnych dat zaopatrzenia się w materiały nie podałam.
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: cicha-woda »

Możliwe, że ktoś mnie zaraz zjedzie za to pytanie klasycznym tekstem Poszukaj sobie w internecie.

Chciałabym się zapytać o adresy warszawskich sklepów, w których można zaopatrzyć się w fartuchy i książki. Chodzi mi o te, które polecacie, chodzi mi głównie o to, czy jest różnica w cenach pomiędzy tymi sklepami duża. Ktoś też wspomniał, że jest księgarnia w podziemiach, w którym miejscu dokładnie, przy wyjściu na którąś konkretną ulicę?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

faruchy można kupić w sklepie przy ul. Olenadrów (mała uliczka koło metra Poiltechnika , blisko szpitala dziecięcego na Marszałkowskiej) - fartuchy są dobrej jakości, ale jest tam drogo. Fartuch do chemii to najlepiej kupić w ciucholandzie, bo i tak po mikrobilogii na 3 roku pójdzie do spalenia w zakładzie.

A książki, to teraz nic nie kupuj, dopóki nie wypożyczysz z biblioteki - można je kupić w sklepiku a Anatomicum, w księgarni medycznej w podziemu Dw. Centralnego lub przez internet - trzeba się zorientować gdzie co mają najtańsze.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

Fartuch spróbuj kupić gdzieś poza Warszawą , np: u siebie w miejscowości - u mnie np: były dżo tańsze a i lepszej jakości

Książki jeśli już musisz kupić bo np: nie uda ci sie pożyczyć z biblioteki (bo oczywiście dla wszystkich nie wystarczychoć niektórych jest sporo) to najlepiej na allegro - jest kilka firm które sprzedają nowe książki i wysyłka kurierem jest gratis - a cena książek chyba najtaniej. Ewentualnie koło politechniki jest dobra księgarnia (drops.pl) - też mają tanio. Oczywiście używane książki - tez na allegro albo od starszych roczników tylko tu uwaga bo jeśli ktoś pisze stan jak nowa, nieużywana to najczesciej znaczy ze książka jest po prostu zbędna -)
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: temarihermiona »

fartuch prosektoryjny na Oleandrów kosztuje niecałe 40 zł, chustka/czepek 6/7 zł to tak w ramach rozeznania, jakie dziś uczyniłam
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Dopamina »

A co stroju na WF czy ktoś wymaga aby buty miały białe/jasne podeszwy? albo czy jakieś inne wymogi?
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Tomq »

Zależy jaki wf sobie wybierzesz i gdzie będzie. Ja niby miałem na hali przez pierwsze półrocze, bo wybrałem koszykówkę i było napisane, żeby buty z jasną podeszwą były, ale w praktyce wystarczyło, że były zmienione. Ćwicz w czym Ci wygodnie.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Gitarowa »

czy z wfu można być zwolnionym jak ma się zaliczony we wcześniejszych latach na innej uczelni?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

Dopamina pisze:A co stroju na WF czy ktoś wymaga aby buty miały białe/jasne podeszwy? albo czy jakieś inne wymogi?
Nie ma konkretnych wymogów, ważne żeby zmienić obuwie (w hali na redutowej nie dostaniesz kluczyka do szafki jak nie oddasz butów do szatni).
czy z wfu można być zwolnionym jak ma się zaliczony we wcześniejszych latach na innej uczelni?
Raczej nie zwalniają. AZS zwalnia ale tylko niektóre sekcje (lista na stronie studium).
A tak btw to nie ma sensu sie zwalniać z wf-u: po tylu godzinach spędzonych na siedzeniu nad książkami przydaje się troche ruchu, a wybór zajęć jest tak ogromny że naprawde każdy znajdzie coś dla siebie
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: maart »

Nie ma opcji być zwolnionym z wfu. miałam zaliczone 2 semestry na innej uczelni i nie dało rady.

buty trzeba mieć na białej podeszwie na karolkowej, bo po remoncie jest jeszcze czysto i ścigają za to
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: ratopher »

Mam jeszcze pytanko odnośnie wypożucznia w bibloitece - jeśli chcę wypożyczyć np. Bochenka, to muszę wypożyczać po jednym toie, czy dostenę wszystkie 5 naraz
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Tomq »

Wszystkie na raz, ale np Skawiny oddzielnie z tego co słyszałem -)
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

ratopher, wszystkie 5 tomów bochenka liczy się jako jedna pozycja, czyli wykorzystujesz tylko jedno miejsce a nie 5
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości