technologia chemiczna na politechnice

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

technologia chemiczna na politechnice

Post autor: MaOaM »

Moze znacie kogoś kto jest na tym kierunku albo sami na nim jestescie? Interesuje mnie czy strasznie jest z matmą i fizyką na tym kierunku? W sumie czysta matma i fizyka z tego co wyczytałam z planu studiów jest tylko na pierwszym roku no ale wiadomo że w pozniejszych latach są przedmioty które wiążą się z matma i fizyką. A może wiecie na ktorej politechnice jest najciekawiej i ktorą polecacie?
kasak

Re: technologia chemiczna na politechnice

Post autor: kasak »

JAk na technologie to najlepiej tam gdzie jest specjalnosc zwiazana z projektowaniem w CADzie albo z polimerami, po tym jest praca:-D
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: technologia chemiczna na politechnice

Post autor: mona16 »

Są jeszcze osoby studiujące ten kierunek i mogące coś na temat studiów i możliwości pracyltza granicą też coś napisać?
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: technologia chemiczna na politechnice

Post autor: Lenka »

Owszem. Ja studiowałam na Politechnice technologię chemiczną właśnie. I rok to właśnie głównie matma i fizyka, ale dla chcącego - nic trudnego, wszystko da się przejść. Od II roku zaczęło się dużo laborek z chemii, maszynoznawstwo, aparatury, ekologie. Właściwie samej chemii to tam za wiele nie ma, bardziej się skupia na procesach chemicznych i aparaturach/instalacjach.
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: technologia chemiczna na politechnice

Post autor: mona16 »

A orientujesz się jak sprawa się ma z pracą dla absolwentów tegoż kierunku, bo z tego co słyszałam trzeba jakoś wcześniej zbierać doświadczenie żeby później jako takie szanse na pracę były?
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: technologia chemiczna na politechnice

Post autor: Lenka »

Tak na prawdę zależy gdzie chcesz później pracować i jaką specjalizację wybierzesz : )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości