Zoologia-studia

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
david6
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 16:15

Zoologia-studia

Post autor: david6 »

Hej

Mam do was pytanie.Gdzie najlepiej studiować biologię spec zoologia (albo jeżeli istnieje osobny kierunek zoologia, ale podejrzewam ,że nie) w Polsce? Czy i gdzie opłaca się studiować ten kierunek za granicą? Gdzie po tym mogę pracować?Bo widzicie interesuje mnie to.Najbardziej to chciałbym pracować w jakimś instytucie albo na uniwersytecie i wyjeżdżać za granicę badać zwierzęta dajmy na to ssaki w ich środowisku naturalnym.Chcę wybrać między biolą ,a medycyną.
kasia23
Posty: 7
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:56

Re: Zoologia-studia

Post autor: kasia23 »

polecam UAM w Poznaniu .ci wszyscy od zoologii jest zawsze najtrudniej w szkole złapać bo ciągle gdzieś wyjeżdżają.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Zoologia-studia

Post autor: Magda93 »

Mam pytanie, to prawda, że w Polsce od paru lat zoologie można robić tylko na doktoracie? Znajoma, która studiuje biologie zwierząt mi tak powiedziała, ale z kolei siostra, która tez studiuje kierunek przyrodniczy, mówi mi co innego. Wie ktoś jak to jest? Bo wybieram sie na UP w Poznaniu lub własnie UAM.
Awatar użytkownika
Jarmo
Posty: 45
Rejestracja: 9 gru 2008, o 13:25

Re: Zoologia-studia

Post autor: Jarmo »

Trochę spóźniona odpowiedź, ale mogę powiedzieć jak to wygląda na UAMie (nie wiem jak jest na UP). Nie ma kierunku zoologia, ani nawet specjalizacji. Po prostu w toku studiów czy to na kierunku biologia (np. specjalizacja biologia środowiska), czy na innym na Wydziale Biologii musisz rozwijać swoje zainteresowania, przez co w późniejszym czasie będziesz mogła zająć się interesującą Cię dziedziną na doktoracie. Dopiero to czym się zajmujesz szufladkuje Cię do roli zoologa, botanika, genetyka itd.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości